gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

İlk yapay kalp

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

yapay kalbi kim buldu 1982’ de Dr. Robert Jarvik, ilk yapay kalbi üretti. Dr. Jarvik tarafından icat edilen ilk yapay kalp, tırnak büyüklüğündeki bir motorla çalışıyordu. “Jarvik 7” olarak da bilinen alet, Seattle’ lı diş hekimi Barney Clark’ ın onayı üzerine kendisine takıldı ve hasta tam 112 gün “Jarvik 7” ile yaşamını sürdürdü.

İlk yapay kalp konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kalbin ilk göz yaşları hay.....

kalbin ilk göz yaşları hay.....

ağlayan kalp resimleri aglayan kalp resimleri ağlayan resmi göz ve kalb resmi Kalbinin ışığı yüzüne vuruyor Hiç konuşmadan oturuyoruz bahçedeki taş havuzun kenarında Tahta çitlerle çevrili bahçede yüzlerce çiçek ve üzerimizde o koskocaman gökyüzünde sallanan milyonlarca yıldız Birdenbire çıkan rüzgâr havuzun yosun tutmuş yüzeyini dalgalandırıyor Teni ürperiyor suyun Beyaz nilüferler yer...
  2. Yapay kalp geliyor

Yapay kalp geliyor

Yapay kalp geliyor Organ bağışındaki sıkıntıyı gidermek için tasarlanan yapay kalbin her yıl 20 bin kişiye umut olması bekleniyor Dünyada organ bağışındaki sıkıntıyı gidermek amacıyla tasarlanan yapay kalbin 2011'de klinik deneyler için hazır olacağı açıklandı. Tamamen yapay olan prototipi hazırlayan Avrupalı araştırmacılar, kalbin klinik deneylerine 2011'de başlayacaklarını bildirdi....
  3. Kök Hücreden Yapay Kalp Kası..

Kök Hücreden Yapay Kalp Kası..

Göbek bağı dokusundaki kök hücrelerden kalp kası tasarlanıyor ODTÜ'lü araştırmacılar, göbek bağından elde ettikleri kök hücrelerle laboratuvar ortamında yapay kalp kası tasarlıyor. Senkronize kasılabilen bir kalp kas dokusunun yapılmasının hedeflendiği çalışmada, doğal kalp kas dokusunu besleyici bir damar ağına sahip yapay bir doku parçası elde edilmesi planlanıyor. Böylece 50 yaş...
  4. Kalp krizinde İlk Yardım

Kalp krizinde İlk Yardım

kalp krizi, ilk yardım, nasıl olmalıdır, kuralları nasıldır, kalp krizi esnasında yapılan yardım buradan bulabilirsiniz Kalp krızı geçiren bir hastaya nasıl ilk yardım uygulanmalıdır bu konu hakkında siz meleklere bilgile rvermek istiyorum.. Kalp krizinde ilk yardım nasıl yapılır? Kalp krizi son derece tehlikeli bir durumdur. Kalp krizinin belirtilerinin iyi takip edilmesi ve...
  5. ilk kalp atışı ve gözyaşı

ilk kalp atışı ve gözyaşı

ultrason kalp atımı Selam kızlar ; ben ilk kalp atışınıduydugumda gözlerim dolmus hatta baya damla damla aglamıstım sız ne hıssettınız?

Sayfayı Paylaş