gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

İlk yardım animasyonu

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

ilk yardım nedir, nasıl yaplır, resimleri, animasyonları, neler yapılmalı hakkında genel bilgiler

sevgili melekler ilk yardım anında neler yapacağımız bir çoğumuz bilmiyoruz
    ve ilk yardım bazen hayat kurtarabiliyor
    işte size ilk yardımla ilgili çok güzel bir animasyon film

animasyon için BURAYA tıklayın arkadaşlar

İlk yardım animasyonu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boğulmalar boğulmada ilk yardım

boğulmalar boğulmada ilk yardım

rüyada boğulanı kurtarmak rüyada boğulmaktan kurtarmak boğulan birini boğulan çocuğu suda birini Bütün ilk yardım uygulamalarında ilk yardımın ABC’si unutulmamalıdır: A) Hava yolunun açılması B) Solunumun düzeltilmesi C) Kalbin çalıştırılması. Solunumu duran kişiye solunumu geri dönünceye kadar yaptırılan solunuma yapay solunum (suni solunum) denir. Solunum durmasında gaz zehirlenmesi, yangın...
  2. ilk yardım(kırıklar)

ilk yardım(kırıklar)

kırıklarda yardım el kesilmesinde ilk yardım ilk yardım kırıklar Yüksekten düşen, üzerine bir cisim düşen, trafik kazası geçiren kazazedelerde kırık, çıkık ve burkulmalara sıklıkla rastlanır. Kırıklar, büyük kemik kırıklarında görülebilen iç kanamalar dışında, hayatı doğrudan tehdit etmeyen olaylardır. Bununla birlikte, hatalı yaklaşımlar sonucu bir boyun ya da omurga kırığı olan kazazede...
  3. ilk yardım çıkıklar

ilk yardım çıkıklar

Bir eklemi meydana getiren kemiklerden birinin, bir dış etki sonucu normalde bulunduğu yerden ayrılmasına çıkık denir. Eklem bağlarının normalde izin vermeyeceği bir harekete zorlanan kemik bağları, aralayarak ya da yırtarak yerinden uzaklaşır. - Eklemin ve vücut uzantısının görünümünde bozukluk - Ağrı nedeniyle kısıtlanmış ya da tamamen ortadan kalkmış hareket - Hassasiyet ve şişlik...
  4. ilk yardım kırıklar

ilk yardım kırıklar

kırık kola tel takılması ilk yardım eşyaları kırık kola ne iyi gelir Yüksekten düşen, üzerine bir cisim düşen, trafik kazası geçiren kazazedelerde kırık, çıkık ve burkulmalara sıklıkla rastlanır. Kırıklar, büyük kemik kırıklarında görülebilen iç kanamalar dışında, hayatı doğrudan tehdit etmeyen olaylardır. Bununla birlikte, hatalı yaklaşımlar sonucu bir boyun ya da omurga kırığı olan...
  5. Resimlerle İlk Yardım

Resimlerle İlk Yardım

ilk yardım, nedir, hangi şartlarda kullanılır, amaçı nedir, sorumlulukları nasıldır, ilk yardımda ilaç kullanılırmı, solunum yolu nasıl düzeltilir gibi sorulara resimli anlatımı burada bulabilirsiniz Melekelrim her ağızdan farklı ses çıkıyor ilk yardım konusunda. Size bu konuda kısa ve öz bilgileri resimler ile anlatacağım.. A) İLK YARDIM NEDİR? Herhangi bir kaza yada yaşamı tehlikeye...

Sayfayı Paylaş