gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ilköğretim haftasının anlam ve önemi hakkında yazı lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Slm, bana ilköğretim haftasının anlam ve önemi hakkında yazı yollayabilecek biri var mı ? İlköğretim haftası önemi nedir acaba ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İlköğretim Haftası Anlamve Önemi

İlköğretim Haftası Önemi

Okulların açıldığı hafta ilköğretim okullarımızda İlköğretim Haftası olarak kutlanır. Genel olarak bu hafta, Milli Eğitim Bakanlığı'nın radyo, televizyon konuşması ile açılır. Okullarımızda törenler düzenlenir. Törende konuşan okul müdürü ve öğretmenler; Eğitimin ve öğretimin değerini, yararlarını açıklarlar. Okuma - yazma bilmenin önemi üzerinde dururlar.Öğrencilerden okula yeni başlayanlar, düşüncelerini anlatırlar. Gerçekten, birey olarak başarılı olmak için en başta okumayı ve yazmayı öğrenmek zorundayız. Bilmediklerimizi okuyarak öğreniriz.

Okuyarak öğrenmek, dinleyerek öğrenmeden daha kalıcı ve önemlidir. Kişilerin, önce kendisine, sonra aile ve çevrelerine yararlı olmaları okumakla mümkün olacaktır. Okuma - yazma bilmeyen bir kişinin bilgili olması düşünülemez.

Atatürk'ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek, ancak bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır. İlköğretim Haftası; bu gerçeklerin konuşulduğu, ilköğretimin, okuma - yazma öğrenmenin kişiye, topluma sağladığı yararların anlatıldığı bir haftadır.

3. serranaz yıldırım

serranaz yıldırım Forum Okuru

4. bnghnb

bnghnb Forum Okuru

ilköğretim haftasının anlam ve önemi hakkında yazı lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 30 Ağustos Anlam Ve Önemi hakkında merak edilen tüm bilgiler!

30 Ağustos Anlam Ve Önemi hakkında merak edilen tüm bilgiler!

30 Ağustos Anlamı Ve Önemi 30 Ağustos Anlam Ve Önemi Nedir Az önce siz sevgili melek'lerimiz ve misafirlerimiz ile 30 Ağustos Zafer Bayramı Atatürk sözleri paylaşımında bulunmuştuk. Şimdi ise 30 Ağustos Zafer Bayramı anlam ve önemi hakkında merak edilen konulara değiniyor ve Zafer Bayramının anlamı ve önemi nedir diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Birinci Dünya...
  2. kutlu doğum haftasının anlam ve önemi

kutlu doğum haftasının anlam ve önemi

Selamlar arkadaşlar. Kutlu doğum haftasının anlam ve önemi hakkında bir yazı hazırlıyorum ve sizlerin de katılımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler..
  3. Miraç Kandili'nin Anlam ve Önemi Hakkında Bilgiler

Miraç Kandili'nin Anlam ve Önemi Hakkında Bilgiler

miraç kandili miraç kandili nedir miraç kandilinin önemi Sevgili melekler, tüm İslam aleminin yarın gece kutlayacağı mübarek Miraç gecesi şimdiden hepimiz için hayırlara vesile olsun diyor ve bu gecenin anlam ve önemi hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz... Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir....
  4. Berat Kandilinin Anlam ve Önemi Hakkında Bilgiler

Berat Kandilinin Anlam ve Önemi Hakkında Bilgiler

berat kandili, berat kandilinin önemi, berat kandili nedir Sevgili melekler, bu gece mübarek Berat Kandili'ni ihya edeceğiz. Meleklermekanı.com ailesi olarak tüm meleklerimizin ve misafirlerimizin Berat Kandili'ni tebrik ediyor, Berat Kandili'nin anlam ve önemi hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz... Bu gecenin dört adı vardır; mübarek gecenin en meşhur adı ''leyle-i beraa''...
  5. Kadir Gecesinin Anlam ve Önemi Hakkında Bilgiler 2014

Kadir Gecesinin Anlam ve Önemi Hakkında Bilgiler 2014

kadir gecesini faziletleri, kadir gecesinin özelliği, kadir gecesi Sevgili melekler, Ramazan ayı geldi geliyor derken ilk haftasını doldurmak üzereyiz bile. Allah sağlıkla tamamlamayı nasip etsin. Bin aydan daha hayırlı olan ve Ramazan ayı içinde bulunan Kadir Gecesi ise pek çok fazileti içinde barındıran özel bir gece. Merak edenler ve öğrenmek isteyenler için işte Kadir Gecesinin anlam ve...

Sayfayı Paylaş