gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

ilköğretimde etüde yasak

Konu, 'Egitim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

ilköğretimde etüd Sevgili melekler, İlköğretim okullarında dersten sonra etüd vardır.Tabi ki her okul etüt yapmıyor...Artık hiç bir okul etüt yapamayacak...Ayrıntılar burda:)
    Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim okullarında ders sonrası isteğe bağlı olarak yapılan etütlere yasak getirdi.
    Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yaşar Özgül imzası ile tüm il müdürlüklerine gönderilen genelgeye gerekçe olarak öğretmenlerin ek iş yapamaması gösterildi.

Etüt yasağından yatılı ilköğretim bölge okulları muaf tutuldu.

Ancak okullarda hafta sonlarında yapılan kurslarda herhangi bir değişikliğe gidilmedi.

2. 99karanfil

99karanfil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar etüt olayı isteğe bağlı olsa neyse ,ama bir çok yerde sizlerde bilirsinizki mecburi tutuluyoorr ,bu sebebten iyi olmuşşş yasaklanmasııı ,neden derseniz sonuçta gönderebilen var gönderemiyenler var değilmii onlarıda düşünmek lazım bence ........

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

kesinlikle size katılıyorum.bütçenin de uygun olmaması bir yana ilkokul 1.sınıf öğrencisinin etüte ne kadar ihtiyacı vardır acaba:D hele de çocuk derslerini zevkle yapan akıllı uslu laf diyen bir çocuksa.çocuklarımızı sanki okula değil ticaret merkezine yolluyoruz.öğrenci velilerine müşteri gözüyle bakılıyor.etüte yollamasan dışlanan bireyler pozisyonuna sokuluyorsunuz.kaldı ki birde etüt yasaklanmasına rağmen yetiştirme kursları adı altında yeniden devam ediyor.hiç birşey kaldırılmış değil yani.milli eğitim bakanlığı bunu görmüyormu acaba.ve ayrıca bir ayrıntı daha bizde okula gittik bizim öğretmenlerimiz öğretmen değilmiydi.5 ders saati içinde öğretiyorlardı herşeyi.çok ta başarılı öğrencilerdik.şimdiki öğretmenlerin adı öğretmen değil,ÖĞRETMEM bana kalırsa.

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ay keske bizim zamanımızda yasak olsaymıs zorla giderdim :D:D

ilköğretimde etüde yasak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası

AÇIKLAMA -1- İlköğretim temel öğrenimdir. Yasalarımıza göre zorunlu ve parasızdır. İlköğretim, yedi yaşında başlar ve on beş yaşında biter. Sekiz yıldır. Okulların açıldığı hafta ilköğretim okullarımızda İlköğretim Haftası olarak kutlanır. Genel olarak bu hafta, Milli Eğitim Bakanlığı'nın radyo, televizyon konuşması ile açılır. Okullarımızda törenler düzenlenir. Törende konuşan okul...
  2. İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

ilköğretim kurumları disiplin yönetmeliği okul değiştirme yönetmeliği ilköğretim disiplin kurumları 2010 2010 MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ Resmî Gazete : 27.8.2003/25212 Tebliğler Dergisi : EYLÜL 2003/2552 Düzeltme : KASIM 2003/2554 Ek ve Değişiklikler: 1) 21.10.2004/25620 RG BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 — Bu Yönetmeliğin...
  3. Yasak

Yasak

Yasak ama ; Sarıl bana ! Buna gerçekten ihtiyacım var
  4. o yasak bu yasak

o yasak bu yasak

Derste konuşmak yasak, Ağzımızımı bantlasak. Yemek yemek yasak, Midemize kilitmi taksak. Sınıfta kalmak yasak, Okuyup inekmi olsak. O yasak bu yasak, Vallahi arkadaşlar, Şu okuldan, BİR MENZUN OLSAK
  5. 2012 ilköğretim kayıt sonuçları

2012 ilköğretim kayıt sonuçları

ilköğretim yerleştirme sonuçları ilköğretim kayıt kayıtları 2012 ilköğretim kayıtları, kayıt sonuçları, hakkında bilgiler burda arkadaşlar 2012 İlköğretim kayıtları ve kayıt sonuçları hakkında bilgiler paylaşacağız bu makalemizde sizlerle Melek'ler. İlgili arkadaşlar, detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 2011-2012 Öğretim Yılı İlköğretim e-Kayıt Yerleştirme sonuçları için aşağıdaki...

Sayfayı Paylaş