gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İlkyardım çantasında neler bulunması gerekiyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba herkese. Ben ilkyardım çantasında bulunması gerekenleri öğrenmek istiyorum.Araştırmam gerekiyor ilk yardım çantasında hangi malzemelerin bulunması gerekiyor ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Turnike: Kol ve bacak gibi organlardaki kanamaları durdurmak için kullanılan, örgülü yapıda bir malzemedir. En az 50 cm uzunluktadır.
    Steril gazlı bez: Genellikle 30 x 50 cm boyutunda örgülü, ince gözenekli ve pamuktan yapılmış steril özellikli malzemedir. Kanamalı veya yaralı bölgenin üzerine konularak kullanılır. İlk yardım çantasında en az beş adet bulundurulur.

Büyük sargı bezi: 10 cm eninde, 3-5 metre boyundadır. Yara üzerindeki gazlı bezin yerinde tutulmasında ve kırıkların sarılmasında kullanılır. İlk yardım çantasında iki adet bulundurulması gerekir.

Hidrofil pamuk: Pansuman malzemesi olarak yaranın üzerine konulan gazlı bezin üstüne konularak kullanılır. Gazlı bezin üstünü besler ve sızan kanın akmasını önler. İlk yardım çantasında bulunması zorunludur.

Plaster: Bir yüzeyi yapışkan banttır. Yara üzerine konulan gazlı bezin yerinde kalmasını ve sargı bezinin açılmasını önlemek için sa-bitleştirici olarak kullanılır.

Plâstik örtü: 200 x 250 cm boyutlarındadır. Bu örtünün bir yüzü turuncu ve ışık yansıtıcı özellikte olmalıdır. Plâstik örtü, yaralının altına veya üstüne sermede kullanılır.

Makas: Yaralının giysisini kesmek için kullanılır. Makas, paslanmaz çelikten olmalıdır.

Üçgen sargı: Eşkenar üçgen biçiminde hazırlanmış sargı bezidir.

Esmark bandı: Kol ve bacaklardaki büyük kanamalı yaralarda, kanı durdurmak için esmark bandı kullanılır. Kanayan yerin üst kısmı bu bantla sıkıca sarılarak kanama durdurulur.

İlkyardım çantasında neler bulunması gerekiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlkyardim

İlkyardim

ilk yardım afişleri ilk yardım ile ilgili afişler ile ilgili afiş yardımla afiş sloganlar TANIMI : Ani olarak hastalanan veya kazaya uğrayan kimseye anında, olay yerinde ve çevre imkanlarından yararlanılarak yapılan, tıbbi olmayan geçici müdahaleye İLKYARDIM denir. İLKYARDIMDA AMAÇLAR : 1- Hayat kurtarmak 2- Durumunu korumak 3- Sakatlıkları önlemek İLKYARDIMDA 6 SAFHA :...
  2. Doğum çantasında bulunması gerekenler neler?

Doğum çantasında bulunması gerekenler neler?

Doğum çantasında bulunması gerekenler, Doğum çantasında bulunması gerekenler Hakkında Anne adayı için gerekli olanlar ● 2-3 adet pamuklu/penye gecelik veya pijama takımı Pijamanın üst tarafı bebeği emzireceğiniz için önden düğmeli, beli sizi rahatsız etmeyecek şekilde lastikli, bol hatta 1 beden büyük olmalı. Gecelik de aynı şekilde önü tamamen düğmeli olmalı. Yeni doğum yapanlar için...
  3. Deprem çantasında bulunması gerekenler

Deprem çantasında bulunması gerekenler

deprem çantası deprem çantasında olması gerekenler cantasının içindekiler çantasında bulunması gerekenler deprem çantası, içindekiler, neler bulunmalı, hangi eşyalar koyulmalı hepsi burda Deprem heran başımıza gelebilecek bir doğal afet ülkemiz deprem bölgesinde ve rsiklii depremle yaşamayı öğrenmeliyiz. Deprem sırasında neler yapılmalı nasıl hareket edilmeli bunalrın hepsini az çok...
  4. Makyaj Çantanızda Mutlaka Bulunması Gerekenler

Makyaj Çantanızda Mutlaka Bulunması Gerekenler

Bu konu; Makyaj Çantanızda Mutlaka Bulunması Gerekenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, makyaj yapmayı her kadın sever. Az ya da çok her kadın makyaj yapar. Ancak bu makyajlar bazen bilinçsizce yapılır ve ortaya felaket bir görüntü çıkar. Bunun önüne geçebilmek için biraz bilgi sahibi olmak,"] makyaj yapmanın püf noktalarını bilmek gerekir. Tabi kullanacağınız...
  5. Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken Fırçalar

Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken Fırçalar

Bu sayfa, Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken Fırçalar konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, makyaj yapmak ustalık ister, el becerisi ister. Tabi biraz da bilgi ister. Sonuçta gözlerin boyandığı fırçayla dudak boyanmaz. Aslına bakarsanız her uygulamanın ayrı bir fırçası vardır ve bu malzemeler makyajın daha sağlıklı yapılmasını ve sonucun daha iyi olmasını sağlar. Peki...

Sayfayı Paylaş