gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İlmihal İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

İffetli ol dürüst ol ne alçak ol ne alçal Göz yumma haksızlığa ne de kendin maruz kal Sakın tamahkâr olma ne bir hak ye ne de çal
    Çalmak istersen eğer insanın gönlünü çal
    Çalabilirsen eğer insanın kalbini çal
    Koparma sakın çiçek kırma sakın bir tek dal
    Kimseleri incitme çevrene hep huzur sal
    Para ile alınır her türlü mülk her tür mal
    Alabilirsen eğer bir tek de dost satın al
    Alabilirsen eğer haydi bir dost satın al
    Sen doğru ol yalın ol kalbini hiç çürütme
    Kimse'ye sebep olup yanlış yola yürütme
    Düşmanın kim olursa ne olursa maksadı
    Sana kötülüğe yetmez kimselerin takadı
    Yeter ki düşmesin dilinden Rabbin doksan dokuz adı
    Daima ılımlı ol celâllenme ol celâl
    Helâl rızk'lara yönel helâl yedir ye helâl
    Böyledir Hak'tan emir böyle söyler ilmihâl
    Olabilirsen eğer insana nur ışık ol
    Gündüzleri güneş ol geceleri bir hilâl

İlmihal İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadin İlmİhalİ hakkında bilgiler

Kadin İlmİhalİ hakkında bilgiler

Kadin İlmİhalİ adetliyken sac boyanırmı adetliyken saç boyama saç kestirmek günah mı sac boyanirmi adet döneminde boyanırmı Gusülden sonra meni çıkarsa yıkanmak gerekir mi? Gusülden sonra kadından gelen meni; Kendisine değil de, kocasına aitse, guslü tekrarlamaz, yalnız abdest alması gerekir. Kadın meninin kandisine ait olduğu kanaatine varırsa, yani meni sarı ve ince olursa guslü...
  2. Amenna İlahisi

Amenna İlahisi

azametin amenna azametine amenna ilahisi sözümüze sadık kalamadık sözümüze sadık kalamadık ilahisi mağfiretine muhtacız Adaletine amenna azametine amenna Ama biz aciz kullarini merhametle yargila Sana layik kul olamadik olamadik olamadik Dogru'yu bir turlu bulamadik bulamadik bulamadik Sozumuze sadik kalamadik kalamadik kalamadik Simdi affet sen bizi merhametine muhtaciz.. Simdi affet sen bizi...
  3. Sirat İlahisi

Sirat İlahisi

Fani dünya çabuk geçer ardından ahir gelecek Sakın doğru yoldan şaşma şeytan var akıl çelecek Ecel sana da gelecek beden toprağa girecek Ruh bedenden ayrılacak ruhun göğe yükselecek Her kul kendisinden mesul hep ayrı hesap verecek Ahret yolu çok uzundur sırat�ta var geçilecek İlâhi bir elek gibi geçemeyen dökülecek Hak yolundaki müminler birer birer seçilecek Henüz daha vakit varken...
  4. Affet İlahisi

Affet İlahisi

affet ilahisi AFFET ALLAH’IM (cc) İtiraf ediyorum; Ben çok kötü biriyim . . İtiraf ediyorum; Nankörün tekiyim . . Gamsızım Vurdumduymazım Vefasızım!!! Üzerimde ki nimetini hatırlamıyor Hatırlamaktan korkuyorum . . -Korktukça da kaçıyorum- Kendimi Senden uzaklaştırıyorum. Bana verdiğin değerlerden Güzelliklerden Özelliklerden uzaklaşıyorum . . . Beni affet Allah’ım (cc)
  5. gururlanmaa ilahisi

gururlanmaa ilahisi

gururlanma insan oğlu ölmemeye çaremi var hazan olmuş bir gül gibi solmamaya çaremi var düşünmessin hiç ölmeyi terk etmessin hiç gülmeyi yakası yok ak gömleği giymemeye çaremi var ecel gelip seni bula yaşın kemaline ere zengin fakir hep kabire girmemeye çaremi var

Sayfayı Paylaş