gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İltifat

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Aile üyeleri birbirlerine iltifat etmeli.Kadın ve erkek,o güne kadar eşinden aldığı güzel şeylerin ne olduğunu söylemeli.Örneğin"Bana güven verdin"veya"Seninle birlikte olmak keyifli;senin yanında kendimi rahat hissettim/hissediyorum"demeli.Eşimizin ,mutlaka bizi rahatsız eden davranışları vardır;bunları söyleyelim.Ama lütfen,onun bizi olumlu yönde etkileyen geçmişe veya şu ana ait olumlu duygularını,düşüncelerini,davranışlarınıda dile getirelim.İnsanlar,birbirlerinin eksilerini/eksiklerini yakalamak için gözlerini dört açarlar da,artılarını olumlu yanlarını yakalamak için aynı dikkati göstermezler. Peki niçin böyle?Niçin çevremizdekilere olumsuz eleştirileri rahatça yöneltiyoruz da olumluları yöneltemiyoruz?.Şüphesiz konunun tarihsel,kültürel,sosyolojik nedenleri var.Belki olumluyu söylediğimizde,eski bir alışkanlıkla nazar değeceğinden korkuyoruz.Belki olumsuzu söylemek,öfkeli bir avcı davranışı ve bu davranış toplumda prim yapıyor,ve eleştiren kendisini güçlü hissediyor.Ancak konunun basit yorumlarından birisi şu:İnsanlar olumsuz eleştiride bulunmayı birbirlerinden öğreniyorlar,özellikle bu konuda büyüklerini model alıyorlar. Aile içinde yakınlarımızın sürekli eksiklerini,istemediğimiz davranışlarını gözleyip söyleyebiliriz.Ama bunun yanı sıra onların güzel davranışlarını da gözleyip söyleyyebiliriz.Örneğin kayınvaldenizin,size göre pek çok olumsuz davranışı bulunabilir;ama onun en az iki de olumlu özelliği vardır.Bir, eşinizi doğurmuş ve büyütmüştür.İki,çocuklarınızın anneannesi/babaannesi'dir.bunu hiç düşündünüz mü?.

İltifat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iltifat msjları

iltifat msjları

kardeşe iltifat sözleri Bu dünyada 6 milyar insan var, 2999999999 milyonu uyuyor,1000000000 u yemek yiyor, 2000000000 u uyuyor, 1 güzel kiz da mesaj okuyor Dünyada bir cok insan var.Kimi mutlu kimi mutsuz,Kimi aglayip kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutlulu?a layik bir insan var o da su an...
  2. Yaşar - İltifat Et

Yaşar - İltifat Et

İltifat et bana Çocuklar gibi sevindir Yarısı benimse bu günahın Yarısı da senindir Zaman zaman acılardan Bir yol geçer acıtmadan Sen aslolan sevgimizden bahset Terketmiyor biliyorsun seni de beni de Tutulduğumuz bu sevda kömür renginde Esmiyorsun kaç zamandır sevdam göğüme Bulutları ezberledim Terketmiyor biliyorsun seni de beni de Tutulduğumuz bu sevda kömür renginde Söyletmiyor serbelam...
  3. Yağcı user'den Admine iltifat :D

Yağcı user'den Admine iltifat :D

selam -selam naber? -iim senden? -iim bende tşk. -adminim bugun çok şıksınız. -tşk ederim -adminim bugun dişleriniz pek beyaz -tşk ederim -adminim .. -yeter ulan -selam naber -iyim sen nasılsın -iim bende -adminim -efendim canım -cay içermisiniz. -yok tşk -kahve -sagol -nescafe -hay senin -admin kardeş selam kolay gelsin -sağol -ee sen nasıl admin oldun anlatsana...
  4. beyler iltifat ederken dikkat etsin

beyler iltifat ederken dikkat etsin

Eşinize iltifat ederken vazonun kafanıza uçmasını istemiyorsanız bunları asla söylemeyin: 10. Hayatım, dört çocuklu bir kadına göre gayet güzel gözüküyorsun. 9. Hımmmm, neredeyse annemin yaptığı kadar iyi olmuş. 8. Yeni tişört için teşekkür ederim. Araba yıkarken çok iyi olacak. 7. Saçının modeli çok güzel olmuş. Kaça yaptırdın? 6. Sen şarkıların bestesini böyle tutturabiliyor muydun? 5....
  5. İltifat ettiren 4 renk

İltifat ettiren 4 renk

Mor Saç renginiz, cilt tonunuz ne olursa olsun herkese yakışan bir renk mor. Ne çok sıcak ne çok soğuk. Uzmanlar için mor mükemmel çünkü siyah, koyu kahverengi ya da gece mavisi gibi çok yönlü bir renk. Kırmızı Kırmızı kıyafetler her zaman seksi ve iddialıdır. Uzmanlar, mutsuz ya da halsiz olduğunuzda kırmızı giyip canlanmanızı öneriyor. İngiltere-deki Durham üniversitesi uzmanlarına göre,...

Sayfayı Paylaş