gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İmalat Sanayisinde Kapasite Kullanımı Düşüyor

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

İmalat sanayinde kapasite kullanım oranı Eylül ayında, geçen yılın aynı ayına göre 3,4 puan azaldı ve yüzde 79,8 seviyesinde gerçekleşti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) “İmalat Sanayinde Eğilimler Eylül 2008” sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, 2007 yılı Eylül ayında yüzde 83,2 olan üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanım oranı, 2008 yılı Eylül ayında yüzde 79,8 olarak hesaplandı.

Kapasite kullanımı, Ağustos ayında yüzde 76,2 düzeyindeydi.

hurriyet

İmalat Sanayisinde Kapasite Kullanımı Düşüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sıcaklıklar düşüyor

Sıcaklıklar düşüyor

Sıcaklık tüm bölgelerde düşüş gösterecek. İstanbul’da hava çarşambadan itibaren sıcaklık 30 derecenin altına iniyor. Türkiye genelinde yaz koşullarına uygun sıcaklıklar var. Balkanlar üzerindeki sıcak havanın da etkisi ile Marmara’da kırmızı renk son üç gündür daha etkili. Yeni haftada ise sıcaklık tüm bölgelerde düşüş gösterecek. - İstanbul’da hava bugün de sıcak ancak rüzgarlı....
  2. Sıcaklıklar Düşüyor

Sıcaklıklar Düşüyor

Sonbahar iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Hafta sonu sıcaklıklar düşüyor. İşte haritalı hava durumu; Sonbahar iyice kendini hissettiriyor. Hafta sonu soğuk havalar geliyor. Hava sıcaklığı yurdun iç ve doğu kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacak. İŞTE HARİTALI HAVA SICAKLIĞI CUMA CUMARTESİ PAZAR PAZARTESİ internethaber
  3. Kapasite Raporu Formu indir

Kapasite Raporu Formu indir

kapasite raporu örneği boş kapasite raporu örneği sağlık formu indir hamilelik sağlık indir Merhaba arkadaşlarım, aşağıdan Esnaf sicil memurluğuna veya mesleki kuruluşa verilmek üzere word tablosu şeklinde hazırlanmış kapasite raporunu boş olarak indirebilirsiniz. BURADAN İNDİRİNİZ
  4. Son bilimsel imalat: Tasarım bebekler

Son bilimsel imalat: Tasarım bebekler

25 Temmuz 1978 doğumlu 'ilk tüp bebek', doğal yoldan hamile kaldı. Ama neredeyse bu doğalllık 'anormal' artık. Genetik hataları ayıklanmış, laboratuvar ürünü, 'babasız' doğan çocuklar yolda Dünyanın laboratuvarda döllenerek anne karnına yerleştirilen ilk çocuğu doğduğunda, yıl 1978'di. Çocuk sahibi olamayan Brown çifti, İngiltere'de yeni doğan çocukları Louise'i ellerinde tutarken,...
  5. sanayideki olay

sanayideki olay

gecen gun dedemin eski püskü bi skodasi vardi bu bozuldu hadi kız gel dedi nereye dedim sanayiye dedi ya git dedim iste nese dinletemedim bobamda git kız acilirsin butun gun evde pneklionsun dedi nese gittik sanayiye bu icerde ustayla cay iciyolar bi yandanda adam ben isimi yaptimmiydi tam yaprim diyodu dedemle yariliodular bizim külüstürüde kalfasi vardi o yapiyo ben bizm arabanin burnuna...

Sayfayı Paylaş