gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

İman sözden ibaret değil, "duruş"tur!

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

İman sözden ibaret değil, "duruş"tur!
    Her durum, her konum, her mekanda ve herkese;
    Neşeliyken, öfkeliyken..İyiyken, kötüyken..
    Zorda, darda, hastalıkta, sağlıkta,

sevinçte ve hüzünde, iyiye ve kötüye..
    Çağa karşı;"Dimdik duruşlar"dır.
    Hiç dikkat ettiniz mi? Herkes hayalindeki dostu arar hep, söyler, yazar, çizer; "Şöyle olsun, böyle olsun vs." Ama "hayalindeki dost gibi" olmayı hiç aklına getirmez nedense..
    Bencildir ya insan belki ondan.
    Hep "kendine" ister, hep "kendini" ister.
    "Hep bana, hep bana" durumları..
    Aslolansa O'na dost olmak..
    O'na yani Yaratıcı'ya dost olursan, O herşeyi-herkesi sana dost yapıyor zaten..
    Sevdiğini dünyaya sevdiriyor,

sevdiğine dünyayı hizmetçi eyliyor..

Ya Veduuddddd!
    Ya Hayy!

alıntı

İman sözden ibaret değil, "duruş"tur! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İmam gazaliden seçme sözler

İmam gazaliden seçme sözler

imam gazalinin sözleri gazali sözleri imam gazali imamı imami gazaliden sözler 1. Dünya ahiretin tarlası ve hidayet konaklarından bir konaktır. Kendisine, mahiyetine uygun bir ifade olarak dünya denmiştir. 2. Bazı kimseler nefislerinde bir yakınlık hissederek ibadetlerinde ve meclislerinde Allah'a yakın olduklarını zannederler. Böylece kendilerinden başka meclislerinde bulunan herkesin...
  2. iman

iman

Bir cami yahut mescidde vazifeli imamı görmek vali, kaymakam, idari işlerde görevli kimselere; Bir yerin en büyük camiinin imamı, o beldenin yahut ülkenin ileri gelen, üst düzey yöneticilerine, Din hizmetlerinde görevli kimselerde görülen her çeşit iyi hhal, yöneticilerin durumlarının ve idarelerinin iyiliğine; onlarda gözlenen olumsuz haller, yönetici konumundaki kimselerdeki olumsuz iş...
  3. Ziynet Sali Alışkın Değiliz Sözü

Ziynet Sali Alışkın Değiliz Sözü

Ziynet Sali Alışkın Değiliz Sözü Ziynet Sali Alışkın Değiliz Şarkı Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sevilen şarkıcı Ziynet Sali'nin hit şarkılarından biri olan alışkın Değiliz adlı şarkısının sözlerini sizlerle ve tüm hayranlarıyla paylaşıyoruz. Bana bi şey olmaz deme Sanada dokunur ayrılık Söylemesi bile zor biliyorum ama aşkta alışkanlık Aklının kalbine zıt duruşu...
  4. Tesettür imanın veya İslamın şartı değildir diyorlar doğrumu?

Tesettür imanın veya İslamın şartı değildir diyorlar doğrumu?

Sual: Bazıları, “Tesettür imanın veya İslam’ın şartı değildir. Tesettür üzerinde bu kadar fazla durmamalı” diyorlar. Açık gezmek, diğer haramlardan farklı değil midir? CEVAP Böyle söylemek çok yanlıştır. Farzlara uymaya, haramlardan sakınmaya teklif denir. Tekliflere yani emirlerin yapılmasına ve yasaklardan sakınmak gerektiğine inanmak, imanın şartıdır. Tekliflerin çoğuna inanıp da, yalnız...

Sayfayı Paylaş