gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

'IMF'yi kurtarıcı olarak görmüyoruz'

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, IMF'yi kurtarıcı gibi görmediklerini ifade etti. Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) toplantısına katıldı.
    Mehmet Şimşek, IMF konusuna değinirken, "Biz IMF'ye ne bir kurtarıcı, yani sihirli dernek olarak bakıyoruz, ne de tabii ki geçmişte yaşanan başarı veya başarısızlıkları sadece IMF'in bir ürünü olarak..." dedi.

Bu dönemde en büyük sıkıntının, kaygının döviz likiditesi olduğuna dikkat çeken Şimşek, 2007'de özel sektörün gelişmekte olan ülkelere götürdüğü sermaye miktarının 928 milyar dolar olduğunu, 2008'de bunun yarı yarıya düştüğünü, bu yıl ise 165 milyar dolara gerilemesinin öngörüldüğünü bildirdi.

Şimşek, dünyada uluslararası finans kuruluşlarının sağladığı kredi imkanlarında çok büyük bir daralma olduğunu, IMF'nin rolünün burada ön plana çıktığını da sözlerine ekledi.

'IMF'yi kurtarıcı olarak görmüyoruz' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dolar kuru IMF'yi birbirine düşürdü

Dolar kuru IMF'yi birbirine düşürdü

Dünya ekonomisinin son dönemdeki en önemli gündem maddesi olan dolar Uluslararası Para Fonu'nu (IMF) da birbirine düşürdü. IMF Başkanı Rato önceki hafta yaptığı açıklamada 'doların değeri düşük' derken, IMF ekonomistlerinden tam tersi bir yorum geldi. IMF'ye göre dolar halen 'değerli'... IMF'den gelen bu yorum, döviz işlemcilerine dolar satışına devam etmeleri yönünde bir yeşil ışık olarak...
  2. Hayko Cepkin - Görmüyorsun

Hayko Cepkin - Görmüyorsun

yolum uzun ömrüm kısa ben vurgunum bir cımbıza 3 gün geçti göremedim arıyorum yana yana yok kimse bilmiyor kimseee durdurak bilmez ah bu gönül sürünerek bak geçti bir ömür suçlu olan bensem söyle bileyim tut elimi yanına geleyim ne haldeyim bilmiyorsun viraneyim görmüyorsun kederdeysem içiyorsam sebep sensin biliyorsun yok yine dönmüyor niyee dur durak bilmez ah bu gönül sürünerek bak...
  3. Önüne baksana! Görmüyor musun?

Önüne baksana! Görmüyor musun?

Önüne baksana ! - -Görmüyor musun ? g ö r m ü y o r u m ! Gözüme perdeler indirdi bu sol yanımın sızısı Yüzüme hüzün serpti dudaklarıma dokundurduğu ayrılığı Ağlattı sızlattı y a k t ı - canımı Yapayalnız bıraktı beni Ellerime en acısından bir kaç anı bıraktı ve gitti g i t t i Neyin eksik ' gül ' demeyin! Herşeyi olan hiçbirşeyim artık Gördüğüm tek şey 'O' d...
  4. Tutsana ellerİmİ, gÖrmÜyor musun?

Tutsana ellerİmİ, gÖrmÜyor musun?

Tutsana ellerİmİ, gÖrmÜyor musun? Seyretmediğim ve belkide seyredip acı çekmekten korktuğum bir filmin müziklerini dinliyorum şimdi. Aslında yıllardır orada duran bu müzikler şimdi bir film ile yeniden buradalar. Ara sıra geçmişten duyduğumuz bir kaç melodi ile iç geçirip sonra onları hafızamızdaki kuytu köşelerde tutuyoruz demek ki. Ama bir şarkının bir de hikayesi olursa daha bir...

Sayfayı Paylaş