İmtihana Girecek Kişiler Hangi Duaları Okumalı?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
İmtihana Girecek Kişiler Hangi Duaları Okumalı?
sınav duaları, sınava girecek kişiler için dua, sınavda başarılı olmak için dua

Günümüz de hayat şartları malum... Bir iş sahibi olmak ve hayatını iyi şartlarla devam ettirmek için o kadar çok sınavlara giriliyor ki.. Bazen başarılı olmanız yerde bile heyecan yaparak başarısız olabilirsiniz. Sınav öncesi sınavda heyecan ve unutkanlık yapmamak başarılı olmak için okumanız da faydalar olacak dua bilgilerini sizler için paylaşıyoruz.

ayet.jpg

imtihana girecek kişiler bu duaları okursa faydaları olacaktır...
Rabbi edhılnî müdhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledünke sultânen nasıyrâ. Anlamı: Ey rabbim,beni dogruluk girişi ile girdir. Ve başarı ile çıkar.ve tarafından bana,bir kuvvet ve yardım edici güç ihsan eyle.. İmtihana oturunca Rabbişrahlî sadrî ve yessirlî emrî vahlül ukdeten min lisânî yefkahû kavlî. Anlamı: Ey Celal ve ikram sahibi Allahım,rabbim kalbime genişlik ver,işimi kolaylaştır.dilimden düğümü çöz ki sözümü iyice anlıyabilsinler. Kalemi eline alınca Yâ hayyü yâ kayyûm.bi rahmetike esteğıysü. Anlamı: Ey Hay ve Kayyum yüce rabbim,rahmetinle senden yardım istiyorum.girdiğim bu imtihanda beni muvaffak eyle… İmtihana girerken Allaha güvenip,bu dualar samimiyetle okunursa,Allahın izni ile muvaffakiyet elde edilir.

Geri