gebe
  1. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

Inadına pofidik simid

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında SaBıR MeLeĞi tarafından paylaşıldı.

inadına pofidik simit MALZEMELER: 2 SU BARDAĞI ILIK SÜT 2 ÇAY BARDAĞI SIVI YAĞ
    4 TATLI KAŞIĞI DOLUSU TOZ ŞEKER
    1 PAKET YAŞ YUVA MAYA
    1,5 TATLI KAŞIĞI TUZ
    ALDIĞI KADAR UN
    ÜZERİNE PEKMEZLİ SU VE SUSAM
    YAPILIŞI: ILIK SÜT ŞEKER MAYA BİR KAPTA KARIŞTIRILIR VE SONRA SIVI YAĞ VE TUZ EKLENİR, HEPSİ KARIŞTIKTAN SONRA UN EKLENİR VE KULAK MEMESİ KIVAMINDA'N AZ CIVIK YOĞRULUR. MAYALANMAYA BIRAKILIR MAYALANDIKTAN SONRA HAMURA ŞEKİL VERMESİ SİZE KALMIŞ İÇİNE İSTEĞE GÖRE PEYNİR MAYDONOZ KOYABİLİRSİNİZ YADA SADE YAPIN BEN ÖRGÜ GİBİ YAPTIM. VE EN SON ÖNCE PEKMEZLİ SUYA SONRA SUSAMA BATIRIP AZ YAĞLI TEPSİYE DİZDİKTEN SONRA FIRINA PİŞMEYE BIRAKILIR.BU TARİFİ ŞİDDETLE YAPMANIZI TAVSİYE EDERİM BEN BİTTİKÇE HEMEN YENİSİNİ YAPIYORUM DAYANILMAZ BİŞEY AFİYET BAL ŞEKER OLSUN :ar4fd:

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Inadına pofidik simid
    Tarif icin tsk ederim ellerine saglik:D
    Söz verdigim gibi benim yaptigim Peynirli Pogacann tarifini veriyorum.

Malzemeler:
    2 tane yas maya
    2 su bardagi ilik süt
    1 su bardagi ilik su
    2 yumurtanin aki(sarilari sonra üstüne sürülecek)
    2,5 yemek kasigi seker
    1 tatli kasigi tuz
    1 su bardagi siviyag
    aldigi kadar un

Hazirlanisi:
    malzemeleri karistirip, kulak memesi kivamina getiriyorsunuz.
    iyice yogurdunuz hamuru üstünü kapatip sicak bir yerde 15dka dinlendiriyorsunuz.
    istediginiz büyüklükte hamur koparip icini peynir maydanoz harciyla dolduruyorsunz ve uclarini kapiyorsunuz (ben fazla bastirmiyorum pisince biraz aciliyo cok güzel görünüyor)
    bunlari yaglanmis tepsilerinize yerlestiriyorsunuz bi 20 dkada tepsinin üstünde dinlendiriyorsunuz
    üstüne yumurta sarisi ve susam sürüyorsunuz
    180 derecede isitilmis firina sürüp altin sarisi olana kadar pisiriyorsunuz.

Tarif 3 tepsilikdir
    :D:D

Afiyet bal seker olsun meleklerimmmm

3. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

ikinizede tarif icin tesekkur ederim kizlar

4. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

teşekkürler carizmacığım ellerine sağlık

5. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    teşşekürler kızalrr ellerinize sağlıkkk:d015: canım çektii aldım tariflerinizii:seker::attention:

Inadına pofidik simid konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Inadina Sevecegim

Inadina Sevecegim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Kandil Simidi

Kandil Simidi

1 paket margarin(oda sıcaklığında) 1 çay bardağı sıvıyağ 2 yemek kaşığı yoğurt 2 yemek kaşığı tozşeker 1 çay kaşığı tuz 2 çay kaşığı mahlep 1 yumurta sarısı(akını ayır) Yarım paket kabartma tozu Aldığı kadar un Bütün malzemeleri karıştır.Simit şekli ver.Önce yumurta akına sonra susama batırıp 180 derece fırında pişir.Afiyet olsun
  3. Alman simidi

Alman simidi

alman simidi Malzemeler: 4 su bardağı un 1 paket kuru maya 1 çay bardağı süt yarım çay bardağı zeytinyağ 1 çorba kaşığı tereyağ Aldığı kadar su Üzeri İçin: 1 yumurta sarısı toz şeker zeytinyağ Karıştırma kabına 4 su bardağı unu alın.Unun üzerine 1 tatlı kaşığı tuz ilave edin.Unun ortasına havuz açıp içine 1 paket kuru maya ilave edip karıştırın.Daha sonra unun...
  4. ınadın böylesıne pes dogrusu

ınadın böylesıne pes dogrusu

Birgün üç arkadas birbirlerine ne kadar inatçi olduklarini ispatlamaya çalisiyorlar ve herkes en çok inat ettigi anisini anlatiyormus. Birinci inatçi anlatmaya baslamis: "Bir gün evi telefonla aradim, hanim alo demedi, ben de cevap vermedim, telefon sabaha kadar açik kaldi," demis. Ikinci inatçi: "O da bir sey mi? Ben bir gün eve geldim, kapiyi çaldim, hanim kimsin demedi, ben...
  5. Bu pofidik koltuğu çok beğeneceksiniz

Bu pofidik koltuğu çok beğeneceksiniz

Yumuşak koltuk modeli Kürklü koltuklar Özellikle çocuk odalarına çok yakışacak olan bu yumuşak tekli koltuk üzerinde oturmak çok keyifli olsa gerek. Yumuşaklığı ile insanı rahatlatır ve yorgunluğunu alır. Salon dekorasyonunda berjer koltuk olarak da kullanılabilir.

Sayfayı Paylaş