gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

İnanın inanmak kurtulmaktır

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

İnanmak Kurtulmaktır İman, bir kişiyi söylediği sözde tasdik etmek, söylediğini kabullenmek, gönül huzuru ile benimsemek, karşısındakine güven vermek, içten inanmak demektir İnanmak, Yüce Yaratıcıya teslim olmak, O'nun emir ve yasaklarına uyarak, sonusuz ahiret hayatına hazırlanmaktır Allah Teala, kullarına hitabında şöyle buyuruyor: ''İman edip salih amel işleyenlere, kendileri için; içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele'' (Bakara Suresi 25) O halde ahiret hayatında kurtuluş yolu ancak Allah'a inanmak ve O'na teslim olmaktır Aksi takdirde Allah Teala can yakıcı bir azabı vaat ediyor
    Dünya hayatında kişinin üstün bir güce inanması, sıkıntı anında O'ndan yardım umması, insan için büyük bir destek ve huzur kaynağıdır Günümüz insanının yaşadığı psikolojik bunalım ve gerilimler, inanmaktan uzak kalma sebebiyledir İnanmayan insan kendisinden başka kimseye güvenemez Halbuki güven olmadan hiçbir insan huzurlu bir hayat yaşayamaz Çevresine şüpheli gözlerle bakar, en yakınından dahi emin olamaz Oysa inanmak kişiyi daha emin, daha güvenilir ve daha dürüst yapar

İnanmak, dünya hayatını da ahiret hayatını da güzelleştirir Kişiyi dünyadaki sıkıntılardan uzaklaştırır, cehennem azabından kurtarır ve insanın hayatına anlam katar

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İnanın inanmak kurtulmaktır
    emeğine sağlık

İnanın inanmak kurtulmaktır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. allaha inanmak

allaha inanmak

ergenlik çağına gelmiş aklı; olan her erkek ve kadına ilk önce farz olan Allah'ı bilmek ve O'na inanmaktır. Allah vardır. O'nun varlığını anlamak ve bilmek için kendimize, kainata ve kainattaki yaratılış inceliklerine ve her şeyin yerli yerine konduğuna bakmak yeterlidir. Evrende, (kainatta) hiç birşey kendiliğinden olmuş; değildir. mutlaka onu yapan ve ona şekil...
  2. kurtulmak

kurtulmak

Kurtulmak Herhangi bir olumsuz durumdan, şiddet ve meşakkatten kurtulmak, iyi amellerin neticelerini müşahade etmeye ve semerelerini almaya delalet eder.Rüyada bir tehlikeden, sıkıntıdan kurtulmak olduğu gibi alınır.Rüyada herhangi bir sikintidan, bir dertten bir hastaliktan kurtulmak, yaptigi ibadeti ve onun gereklerini yerine getirmedigini düsünerek sonunda varacagi kararla ilgilidir. Bir...
  3. İnanmak başarmaktır..

İnanmak başarmaktır..

San Francisco Körfezi’ndeki bir okulda, okul müdürü üç öğretmeni çağırıp şöyle demiş: “Siz üç öğretmen, sistemde en iyi ve en uzman kişiler olduğunuz için, doksan tane seçkin üstün zekalı öğrenciyi size vereceğiz. Bu öğrencilerin gelecek yıl da hızlarını korumalarını sağlamanızı ve çok şey öğrenmelerini bekliyoruz.”Üç öğretmen, öğrenciler ve öğrencilerin anne ve babası bunun çok iyi bir fikir...
  4. Sen Hangi Masala İnandın..?

Sen Hangi Masala İnandın..?

Ben, bu yaşanılanları hak etmedim"... Elimizde kalan kırık dökük her öyküye bakıp da başka öykülere öykündüğümüz anlarda, hiç tereddütsüz ve bir o kadar telaşsız bir şekilde dökülür dudaklarımızdan: "Ben, bu yaşanılanları hak etmedim"... Çocukken kurduğumuz hayallerin hiçbirinde kötü kalpli cadı veya prensesi öldüren hain avcı rolünü kendimize layık...
  5. aldatıldım ama inanmak istemiyorum...

aldatıldım ama inanmak istemiyorum...

arkadaşlar daha öncedende söylemiştim ailevi problemlerim var.Kaynanamlarla yaşıyorum eşimle aramız iyiydi askerden yeni geldi.Ama o askerlik yaparken banada yaptırdı resmen çok acı çektim.Ve en sonunda verem hastalığına tutuldum tedavi oluyorum iyileşemiyorum.Eşimin ailesinin verdiği ızdıraba artık dayanamaıyorum:boşanmayı çok düşündüm ama olmuyo.Annemin evine dönemem dönersem ordada bi...

Sayfayı Paylaş