İncir tatlısı nasıl yapılır?

BeyazMelek

Daimi Üye
İncir tatlısı nasıl yapılır?
Meleklerim evde incirimiz var ve değerlendirmek istiyordum farklı bir tarifim olsun istedim Aydınlı bir öğretmen arkadaşım bana şahane bir tarif verdi tabi siz meleklerimle paylaşmadan edemedim işte tarifimiz :hayal:

103751292926a25cb.png

Bildiğimiz kek malzemesini kullanacağız sadece yağ biraz daha az ve içine 8tane kuru inciri ıslatıp küçük küçük doğrayarak ekliyoruz,bir su bardağı iri çekilmiş cevizle de enfes lezzetimizi hazırlıyoruz. Ayrı bir tarafta da bir su bardağı suya bir yemek kaşığı nescafe ve bir yemek kaşığı şeker koyup eritiyoruz kek pistikten sonra bu karışımla ıslatıyoruz.
Tatlımızın üzeri için bir litre süte 10kasık nişasta ekleyerek pişiriyoruz tabi tadına bakarak şeker ilave etmeyide unutmuyoruz, muhallebimiz pişip ocaktan alınınca bir paket kremşantiyi ekliyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Hem kek hem de muhallebi soğuyunca muhallebimizi kekin üzerine yayıyoruz ve bir kaç saat buzdolabında beklettikten sonra servis ediyoruz ben görsel için en üstüne antep fıstığı serpiyorum hem tadı hem görüntüsü şahane oluyor..

Geri