İngiliz Bulldog Cinsi

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

 1. ingiliz bulldog özellikleri ingiliz bulldog bakımı bakımı video
  İngiliz Bulldog

  Temel Özellikleri
  Haladövüşlerde kullanıldığı 19. yüzyıla kadar, saldırgan, yırtıcı ve kandökücü bir hayvandı. öyle ki, Romalılar zinciri vurulmuş olsa bile birbulldogun sokağa çıkarılmasını yasaklamışlardı.

  Yüzyıllarsonra tehdit edici görünüşünü korumakla birlikte, iyi huylu, temkinli,vakur, sadık, evcil, temiz ve aristokrat bit köpek haline geldi.

  Kendisine, ?çirkin güzel? denildi. Evde uyuması gereken, iyi huylu bir köpektir.

  Neler Yapar?
  Bir gladyatör olarak sahip olduğu kariyer sona erince, bekçi ve polis köpeği ve orduda bazı yardımcı görevlerde kullanıldı.

  BirleşikDevletler?de bir bulldog savaşta gösterdiği yararlıktan ötürü beş şeritve bir bronz yıldız ile taltif edildi; bir diğerine ise onbaşılıkrütbesi verildi.

  Günümüzde insana eşlik eden bir köpek olarak değerlendirilmektedir.

  Büyükbaşı olduğu için yavruların doğumu güç olur. Genellikle sezaryenuygulaması gerekir. Ayrıca dişilerin çoğu kısırdır. Bu faktörbulldogların değerini yükseltmiştir.


  Familya: çiftlik köpeği, dağ köpeği, mastiff (bull)Diğer Adları: English Bulldog, İngiliz BuldogRengi: Beyaz; kızıl; açık kahverengi ve benekli; beyazÇıkış Yeri: İngiltereÇıkış Tarihi: 1200'lerOrjinal İşlevi: Boğa dövüşleriGünümüzdeki İşlevi: ArkadaşOrtalama Ömür: 8-10 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 22-24/17-19 kg
  Boy Erkek/Boy Dişi: 30-38/30-38 cm

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

Sayfayı Paylaş