gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İngilizlerin Ataları hakkında bilgi verir misiniz bana

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar benim acil olarak İngilizlerin Ataları hakkında bilgi edinmem lazım aranızda İngilizlerin Ataları hakkında bilgisi olan arkadaşlarım varsa bana bilgi versin.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İngilizlerin Atası

İngilizlerin Ataları Hakkında Bilgi

İngiliz Krallarının atası Yunan Kralı Philip'tir.

Ayrıca Anglo-Sakson'ların da İngilizlerin ataları olduğu bilinmektedir. Bu milletler bu günkü İngiliz milletinin çekirdeğini meydana getirmişlerdir.

5. ve 6. yüzyıldan beri Almanya'dan göç ederek Britanya adalarının çeşitli bölgelerine yerleşmişler ve ayrı ayrı krallıklar kurmuşlardır. Bu krallıklar Kent, Sussex, Wessex, East, Anglia, Mercia ve Northumtna olmak üzere 7 tanedir. Sonunda Wessex kralı Egbert (802-839) diğerlerini hakimiyeti altına alarak birliği sağlamıştır.

Anglo-Saksonlar İskandinavya'dan gelen Vikinglerle savaşmışlar, bunları yenerek siyasi bütünlüklerini korumuşlardır. Bu bütünlük Norman Prensi I. William tarafından (1066) adaların istilasıyla son bulmuştur. Anglo-Saksonlar İngilizlerin dil, edebiyat, hukuk ve çeşitli adetlerine tesir etmiştir.

İngilizlerin Ataları hakkında bilgi verir misiniz bana konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. diş eti estetiği pembe estetik hakkında bilgi verir misiniz bana

diş eti estetiği pembe estetik hakkında bilgi verir misiniz bana

Pembe estetik nedir nerelerde kullanılır, dişeti estetiği nasıl uygulanır. Pembe estetik diye bişey çıkmış diş etlerimde sorun varda bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.
  2. Emre Karayel Kimdir hakkında bilgi verir misiniz?

Emre Karayel Kimdir hakkında bilgi verir misiniz?

Selam arkadaşlar sizden sevilen dizi 1 kadın 1 erkek dizisinin başrol oyuncusu olan Emre Karayel hakkında bilgi vermenizi istiyorum lütfen bana Emre Karayel Kimdir hayatı ile ilgili bilgi yazın.
  3. Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Sahur Vaktinin Önemi hakkında bilgi verir misiniz?

Merhaba arkadaşlar Ramazan ayına da çok az kaldı hatta benim tanıdığım bir çok kişi oruç tutmuştu geçenlerde, aklım da bişey takıldı neden sahura kalkılıyor sahursuz tutulmaz mı oruç? Sahur Vaktinin Önemi nedir?
  4. Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi verir misiniz

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyor ve sizden bir konuda bilgi rica ediyorum. Mümkünse Fatiha Suresi Faydası hakkında bilgi paylaşır mısınız?
  5. ücretli öğretmenlik hakkında bilgi verir misiniz

ücretli öğretmenlik hakkında bilgi verir misiniz

Merhabalar. Ben ücretli öğretmenlik hakkında bilgi almak istiyordum. Ücretli öğretmen olmak için neler yapmak gerekiyor ?

Sayfayı Paylaş