gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İngiltere'de Sahte Diploma

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

sahte diploma örnekleri üniversite diploma örnekleri üniversite diploması örneği örneği [​IMG]
    İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin bir araştırması İngiltere’de üniversite adı altında geçersiz diplomalar veren birçok kuruluşun olduğunu ortaya çıkardı.

‘Sahte üniversite' kurbanlarından biri olarak gösterilen Suna Kolda'nın Hindistan'ın Kalküta kentinden özel bir üniversitede 1 yıllık eğitim için Londra'ya geldiği, internette fotoğrafını gördüğü muhteşem kampus yerine, Doğu Londra’daki bir semtin arka sokaklarında, eski bir binaya sıkışmış fakülteyle karşılaştığı belirtildi. Hintli kız, itiraz edip, ödediği 4 bin 500 sterlinin iade edilmesini istemesine rağmen bu reddedildi. Öğretim yılını tamamlayan Suna Kolda'ya verilen diplomanın, İngiltere'de tanınmadığı, paravan bir şirket olan ‘Irish International University' tarafından verildiği saptandı. BBC, İngiltere'de hiçbir işe yaramayan diplomalar veren buna benzer yüzlerce, hatta binlerce üniversitenin bulunduğunu, sadece Londra'da bunlardan çok sayıda bulunduğunu ortaya koydu.

</B>Bu alandaki en eski kuruluşlardan biri olan ‘Irish International University'in 7 yıl önce kurulduğu, binlerce mezun verirken öğrencilerin büyük bölümünün Hindistan, Pakistan ve Nijerya'dan geldiği saptandı. Buraya gelen öğrencilerin büyük bölümünün, bağlantı kurduğu üniversitenin internet sitelerinin ‘ikna edici' olmasının etkisiyle kolay kandırıldığı bildirildi. Üniversitenin onursal başkanı, Herbert Jeffrey Vular, yaptıkları işin insanları kandırmak olduğunu inkar etmeyerek, ""Üniversitenin internet sitesi yanıltıcı. Bunu kabul ediyorum. Değiştirmelerini de defalarca söyledim. Ama şunu da unutmayın: Bu insanlar diploma sahibi oluyorlar ve gerçeği bilmedikleri sürece de mutlular. Mutlu oldukları sürece ne fark eder ki?"" diye konuştu.

</B>Buckingham Üniversitesi’nden Prof. Geoffrey Alderman, İngiltere'de eğitim görmeyi planlayan öğrencilerin, üniversitenin gerçeği ile sahtesini nasıl ayırt edeceğine ilişkin ülkede tam bir kargaşa yaşandığını vurgularken şu öneride bulundu: ""Öğrencilerin yapması gereken, bakanlığın üniversitelerden sorumlu biriminin internet sitesine girmek.

Bu birime elektronik postayla ulaşarak şunu sorabilirler: ‘Elinizde sahte üniversitelerin gizli bir listesi olduğunu öğrendim. Şu, şu üniversite bu listede var mı?' Neden bilmiyorum ama, bu listeyi gizli tutuyorlar ve internet sitelerine koymuyorlar. Ama böyle bir listenin varlığını, BBC'de duyduklarını söylerlerse, belki ikna edici olabilir.""
    İngiltere'de üniversite eğitimi görmeyi ancak, pek bilinmeyen bir okula başvurmayı düşünenlerin, bunun güvenilir olup- olmadığını, ‘www.dius.gov.uk' adresinden sorabileceği belirtildi.

Milliyet

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İngiltere'de Sahte Diploma
    çokk şaşırdım canım ya.. emeğine sağlık

İngiltere'de Sahte Diploma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İngiltere'de Mortgage Paniğine Müdahale

İngiltere'de Mortgage Paniğine Müdahale

İngiltere'de nakit sıkıntısına düştüğü için Merkez Bankası tarafından durumuna müdahale edilen Northern Rock adlı finans kuruluşu, mevduat sahiplerinin hücumuna uğradı. Gazeteler bu durumu "sokakta panik, piyasada panik" başlıklarıyla manşete taşıdı. Bankanın önünde paralarını çekebilmek için uzun kuyruklar oluşturan hesap sahiplerinin fotoğrafları ilk sayfalarda geniş şekilde yer...
  2. Sertifika-Diploma Programları

Sertifika-Diploma Programları

tüp bebek sertifika programı sahte diploma programı tüp bebek sertifikası nasıl alınır sahte diploma nasıl alınır üniversite diploması İçeriği teoriden çok pratiğe ve uygulamaya yönelik olarak düzenlenen sertifika ve diploma programları, sizi iş hayatınızda kullanacağınız çok güncel ve değerli bilgilerle donatır. Derslerde değerlendirmesi yapılan yaşanmış iş tecrübeleri ile durum analizi...
  3. Diploma

Diploma

Yenilik, değişiklik, başlangıç olarak yorumlanır.Rüyada diploma görmek bir kaç sekilde yo-rumlanir: Memur iseniz amirlerinizin takdirlerine muhatap olacaginiza; tüccar iseniz kazançli bir is hususunda bir müessese ile anlasma imzalamaniza; halktan biri iseniz, mahallenizde yapa-caginiz hayirli bir is için izin almis oldugunuza; ev kadini iseniz, esinizin sizden çok memnun olduguna ve onun...
  4. Tarkan'a İngiltere'de Vize Şoku

Tarkan'a İngiltere'de Vize Şoku

Londra�da yedi yıl aradan sonra ilk kez konser veren Tarkan, İngiltere�ye girişinde sorun yaşadı. Tarkan, konser sonrasında, yaşadıklarına isyan etti. İngiltere'nin en büyük konser salonlarından Wembley Arena'da bir konser veren Tarkan, Londralıları büyüledi. Popstar Tarkan, 7 yıl aradan sonra ilk kez Londra'da bir konser verdi. Daha önce son olarak 2001 yılında İngiltere'nin başkentine bir...
  5. ingiltere'deki varmısın yokmusun yarışmasında olay

ingiltere'deki varmısın yokmusun yarışmasında olay

varmısın yokmusun ingiltere var mısın yok musun ingiltere İngiltere'de Channel 4 televizyonunda yayınlanan “Var mısın, Yok musun” isimli yarışmaya kilisesine para kazandırmak için katılan rahip yarışmanın ortasında bir kutu açtırdı. Ancak 67 yaşındaki Rahip David Schofield'in açtırdığı kutunun içinden hiç bir şey çıkmadı. Yarışma yetkilileri, yayını durdurarak diğer kutuları tek tek kontrol...

Sayfayı Paylaş