gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

İnkarcılarla gereksiz tartışmalara girmemiştir

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

İnkarcılarla gereksiz tartışmalara girmemiştir [​IMG] Peygamber Efendimiz, Allah'ın varlığını, Kuran'ı ve kendisinin peygamberliğini inkar edenlere karşı çok sabırlı ve anlayışlı bir tutum izlemiş, hiçbir zaman zor ve baskı kullanmamıştır. Hatta, onların arasında adaletli bir tutum izleyeceğini ve kendileri ile gereksiz tartışmalara girilmeyeceğini belirtmiştir. Peygamber Efendimizin Allah'ın emrine uyarak söylediği bu ayetler Kuran'da şöyle bildirilir:
    Şu halde, sen bundan dolayı davet et ve emrolunduğun gibi doğru bir istikamet tuttur. Onların heva (istek ve tutku)larına uyma. Ve de ki: Allah'ın indirdiği her kitaba inandım. Aranızda adaletli davranmakla emrolundum. Allah, bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbinizdir. Bizim amellerimiz bizim, sizin amelleriniz sizindir. Bizimle aranızda 'deliller getirerek tartışma (ya, huccete gerek)' yoktur. Allah bizi biraraya getirip-toplayacaktır. Dönüş O'nadır." (Şura Suresi, 15)

2. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Kafirun suresinde de bu felsefe görülmekte:
    De ki: Ey kafirler! Ben sizin taptıklarınıza tapmam. Siz de benim taptığıma tapmak zorunda değilsiniz. Ben de sizin taptığınıza tapacak değilim. Benim taptığıma da sizler tapmıyorsunuz. Sizin dininiz size, benim dinim banadır.

Paylaşım için teşekkürler Angel'ım...

İnkarcılarla gereksiz tartışmalara girmemiştir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gereksiz İcatlar

Gereksiz İcatlar

Eskimolar için buzdolabı Güneş enerjisiyle çalışan hesap makineleri için AA adaptörü. Pille çalışan pil şarj makineleri. Braille alfabesiyle yazılmış ileri sürücülük el kitabı Braille alfabesiyle yazılmış tv rehberi. Hava delikleri bulunan uzay elbisesi. Ekose boya. Kel başa şimşir tarak. Pilli saatler için kurma kolu İki yüzlü oyun kağıtları. Elektrikli muz düzelticisi. Elektrikli köpek...
  2. gereksiz bilgiler :)

gereksiz bilgiler :)

Gereksiz Bilgiler1. Suudi Arabistan´da bir kadın kocasına kahve yapmazsa bu boşanma nedenidir. 2. Bir kopekbalığı 100 milyon damla deniz suyu içindeki bir damla kanı hissedebilir. 3. Bir fare bir deveye oranla daha uzun süre susuzluğa dayanabilir. 4. Insan midesi 2 haftada bir iç zarını yenilemek zorundadır, aksi halde kendi kendini sindirir. 5. "İ" harfinin üzerindeki noktaya...
  3. Gereksİz Bİlgİler

Gereksİz Bİlgİler

ABD, OHİO'DA LİSANS OLMADAN FARE YAKALAMAK YASAKTIR. ÇİN'DE İNGİLİZCE KONUŞAN KİŞİ SAYISI AMERİKA'DAN DAHA FAZLADIR. . GÜNDE 24 SAAT SAYI SAYSANIZ, 1 TRİLYONA ULAŞMANIZ 31 BİN 688 YIL ALIR. OTOMOBİL SAYISI İNSAN SAYISINDAN 3 KAT DAHA HIZLI ARTIYOR. HİÇBİR KAĞIT 7 DEFADAN FAZLA 2'YE KATLANAMAZ. İNSANIN KALÇA KEMİĞİ BETONDAN DAHA SAĞLAMDIR. VENÜS SAAT YÖNÜNDE DÖNEN TEK...
  4. Tartışma

Tartışma

Rüyada bir mesele için bir arkadasiniz veya esiniz ile tartistiginizi görmek, çok zor durumda bulundugunuza ve bundan kurtulmak için çareler aradiginiza isarettir.
  5. Hayatım'a hiç girmemiş insan'a ..

Hayatım'a hiç girmemiş insan'a ..

Hayatım´a hiç qirmemiş insan´a .. Sorqulamak seni qecelerce.. Düsünmek usanmadan hemde! Bitmek bilmeyen ümidlerle aramak seni bu kalabalık şehirde.. İnanc! Bulacaqıma dair bir istek beLkide .. Bunlardır işte eLveda’sız qidişinden sonra ayakta tutan beni qünlerce hatta aylarca..Sayamadımki . Bir istek de olmadı icimde. Sadece hayalin vardı qözümün önünden qitmeyen.. Ve...

Sayfayı Paylaş