gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

İnsan iki yüzlümü? İkiyüz yüzlümü?

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Hep deriz birileri için; iki yüzlü diye. Ya biz onun yanındayken, ya o bizsizken farklı konuşmuştur çünkü. Yada; birgün sıcak davranmıştır bize, diğer bir gün soğuk kalmıştır gönlümüze.
    Gözümüzde, değişen iki yüzlü olmuştur hep karşımızdaki. Hani, bazen benliğinden uzaklaşmış olur insan,
    Deriz ya seni tanıyamıyorum, bu sen değilsin sen dün bana çok değer verdiğini söyledin, ama bugün
    Yanımdan uzaklaş diyorsun; buna benzer bir sürü söylemler var hayatımızda, iki yüzlülüğe dair.

Aslında; biraz derin düşününce, insanın iki yüzlü değil! Yüz yüzlü, iki yüz yüzlü, hatta bin yüzlü olduğunu anlıyorum.Hangimizin bir saati, bir saatini tutuyorki. İnsan beyni, ruhu değişken değilmidir?
    Bir gün şen şakrak oluruz etrafımıza, diğer gün koskocaman kalabalık arasında kendi köşemize çekilmiş,
    Bir şeylere dalmışızdır, en düşsel halimizle.

Bir gün sevgimizi sürekli dile getirme ihtiyacı duymuşuzdur karşımızdakine;
    Başka bir gün, yalnız kalmaya ihtiyacım var demişizdir, daha dün seni kocaman seviyorum dediğimiz insana.

Bir gün; çok sevdiğimiz arkadaşımızı, bir başkasına övgü ile bahsetmişizdir,
    Başka bir gün ya çok iyi ama, keşke bu kadar kaprisi olmasaydı demişizdir.

Bir gün çok sıcak kanlı olmuşuzdur, hiç tanımadığımız ortama pat diye dalıp,
    Sanki kırk yıldır tanışıyor edasıyla bir samimiyet içinde olmuşuzdur. Ama başka bir zaman,
    Arkadaşımızın en mutlu gününde, surat asmışızdır.

Ve bunlar gibi, bir çok örnek verilebilir duruma. Çok yüzlü olmak, bence suç değil.İnsanın ruh hali aslında o
    her zaman yağmur yağarmı?
    Her gece yıldız kayarmı?
    Her güneş, aynı tadında doğarmı? .
    insanda böyle işte; bazı şeyler insanın ihtiyacıdır aslında.
    Hep gülmekte olmazki, arada bir ağlayalım. Hep mutlu olunmazki, arada bir hüzünlenelim yüzümüzü asalım& ama bu suç olmasın. Bu konudan sebep, insanlara çoğu kez önyargıyla yaklaşıyoruz.
    Bana kötü davranıyor artık, beni sevmiyor , beni dışlıyor gibi bir yığın hatalar ararız karşımızdakinde,
    aslında ortada hata yoktur çoğu zaman, kendimiz kuruntu yaparız.
    Oysa, içini bir açsak karşımızdakinin,
    kimbilir neler dökülecektir.

**ALINTI**

2. Cangülüm

Cangülüm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İnsan iki yüzlümü? İkiyüz yüzlümü?
    teşekkürler.

3. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İnsan iki yüzlümü? İkiyüz yüzlümü?

teşekkürler cnm

İnsan iki yüzlümü? İkiyüz yüzlümü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. neredesin ayy yüzlüm...

neredesin ayy yüzlüm...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. ay yüzlüm!!

ay yüzlüm!!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Mustafa Sandal - Melek Yüzlüm

Mustafa Sandal - Melek Yüzlüm

Ya Sen Öylece Dur Benİ Kahret Ya Da BakiŞina Kurban Olayim Bİr TebessÜmÜne Bu Can Emanet Saklasin Ruhumu BÜtÜn İhtİmaller İhtİmaller BÖyle YaŞanmaz Bu GÖzler AÇtim Sana Kalbİmİ Birakiyorum İhtİmaller İhtİmaller BÖyle YaŞanmaz Bu GÖzler Saldim Sana Kendİmİ Unutuyorum Alacagim Aklini Hey Melek YÜzlÜm Cennettekİ Tek GÜnahkar Ben Olsamda Kalacagim AŞkina Yetmesede ÖmrÜm Cennettekİ Tek...
  4. Demet Sağıroğlu - İki Yüzlüm

Demet Sağıroğlu - İki Yüzlüm

Git bir an önce ardına bakma Doldu yüreğim hıçkırıklarla Bu gözyaşlarım sana değil Sen aldırma En hazin günüm oldu bugün Kollarında Yalnız bırak beni Buna gücüm yeter Ne ilk ne son bu Sancım elbet diner Aşk bu mu iki yüzlüm Her günüm dert, hüzün Bir daha mı tövbe Bu sana son çözüm
  5. **melek yüzlüm**

**melek yüzlüm**

melek yüzlüm şiir Seni öyle sevdim ki mısralara dökemem Yüreğime kazıdım ordan alıp sökemem Yerine başkasını yemin olsun sevemem Sen benim melek yüzlüm şiir gözlümsün Dağlarıma kar yağdırsan da Saçlarıma ak düşürsen de Gözlerimden kan akıtsan da Sen benim melek yüzlüm şiir gözlümsün Seni sevmek beni ipe götürse de İpleri çürütene dek seveceğim Sen mutlu ol dertlerle ben...

Sayfayı Paylaş