gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

insan ne ile yaşar?

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

insan ne ile yaşar yer Anladım ki; Allah insanların birbirinden ayrı ayrı değil, tek vücut halinde yaşamalarını istediğinden, her birine kendi ihtiyaçlarını değil, hepsi için gerekli olan şeyleri ilham ediyor.

Anladım ki; insanlar kendilerini düşünerek yaşıyor gibi görünse de, gerçekde onları yaşatan tek şey sevgidir. Kim severse, Allaha yaklaşır, Allah da ona yaklaşır.

Çünkü O sevgiyi yaratandır...

TOLSTOY

Kulağa ne kadar hoş gelen sözler değilmi? Sevgi ve onu yaratan. Dünyadaki varolma nedenimiz temeli de bu işde SEVGİ.

Sevgi olmadan nasıl yaşanır? Bana sorarsanız yaşanılmaz düşünün;sizi kimsenin sevmediğini yaşamak için bir nedeniz olmaz, hayat saçma ve boş gelir. İşe gitmek çalışmak asla istemessiniz kendiniz için mi gidip çalışacaksınız sadece bir karnızını doyurmak için mi? Nasıl olsa karnınızı bir şekilde üç beş kuruşa doyurursunuz.

Ama daha çok para kazanmak istersiniz, sevdikleriniz için emek verirsiniz. Allah öyle bir sevgilerini yerleştirir ki yüreğinize daha çok daha çok çalışma isteği dolar içinize. Sevmek sevilmek su gibi yemek gibi büyük bir ruhsal ihtiyaçtır. Neden güzel giyinir neden kendinize bakarsınız sizi sevmeleri için hiç sevilmediğinizde kendinize bakmak ister misiniz? Sevilmediğinizde perişanlığa düşer bırakın bakımlı olmayı saçlarınızı bile taramassınız. İşde herşeyin temelinde yatan tek neden ''SEVGİ'' dir.

Ama herşeye rağmen sevilmek istersiniz istersiniz ki sizi seven herşeye rağmen sevsin hatanızla kusurunuzla herşeye rağmen.
    Eğer böyle bir sevgi yoksa hayatınızda ne yaşamanın tadı kalır nede nefes almanın.

sevgiyle kalmanız dileğiyle........

alıntıdır..

insan ne ile yaşar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar Neden Uzun Yaşar

Kadınlar Neden Uzun Yaşar

Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı. Annem, "Geç oldu," dedi, "zaten yorgunum, ben yatıyorum." Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı. Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. Şekerliğe baktı, dibinde az kalmış, üstüne ekledi. Akşam yemeği için çözülsün diye de eti aşağıya koydu. Kahvaltı masasını...
  2. Her insan hak ettiği hayatı yaşar!

Her insan hak ettiği hayatı yaşar!

herkes hakettiği hayatı yaşar insan hakettiği gibi yaşar insanlar hak ettikleri gibi yaşarlar insan hakettiğini Her insan hak ettiği hayatı yaşar!Buna ben katılmıyorum.Haketmediği hayatı yaşayan o kadar çok insan var ki.Sizler ne düşünürsünüz meleklerim.Yorumlarınızı alalım:) Hayatımızın ilk yarısında şansımızın rast geldiği, ikinci yarısında hak ettiğimiz hayatı yaşarız. Sadece...
  3. İyimser İnsanlar Daha mı Uzun Yaşar?

İyimser İnsanlar Daha mı Uzun Yaşar?

iyimserlik, ömrü uzatır mı, sebepleri, uzun yaşamak, ile ilgili bilgileri burada bulaibilirsiniz Sevgili melekler, İnsanoğlu varoluşundan beri uzun yaşamın hatta ölümsüzlüğün sırrını aramıştır,halen de aramaktadır.Her gün bu konuda farklı bir yöntem ileri sürülmekte,uzun yaşayan toplumların yaşayışları genlerine kadar araştırılmaktadır. İleri sürülen yöntemlerden biri de iyimser...
  4. İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Yazarı Kimdir

İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Yazarı Kimdir

İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Yazarı Kimdir lütfen yazarın adını biliyorsanız bana yazın.
  5. İnsan Ne İle Yaşar Kitabı Tanıtımı Yazarı

İnsan Ne İle Yaşar Kitabı Tanıtımı Yazarı

İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Yazarı Kimdir İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Yazarı Kitap Kurdu bölümümüzün bu bölümünde ünlü Rus yazar Tolstoy'un kaleme aldığı ''İnsan Ne İle Yaşar ? '' adlı kitabının kısa tanıtımını yapacağız melekler :) İnsan Ne İle Yaşar Kitabını Kim Yazdı İnsan ne ile yaşar" adlı kitabın yazarı Lev Nikolayeviç Tolstoy'dur. Lev Nikolayeviç Tolstoy Rus...

Sayfayı Paylaş