gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

İnsan Neden Kendini Gıdıklayamaz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

gelişim, gıdıklanmak, kendini gıdıklamak, tepki, tepkime, tikler insan hayatı,gülmek,kahkaha bir hastalık mıdır,gülen insanlar,mutlu insanalar.

bazı insan çok kötü gıdıklanır hatta bu tik boyutuna kadar gelir bazı insanlarda ne yaparsanız yapın hiç gıdıklanmazlar:D:D ben çok gıdıklanırımm acaip derecede gıdıklanma huyuna sahibim. peki ben neden kendimi gıdıklayamıyorum ? :D:D eğer sizde benim gibi kendinize bu soruyu soruyorsanız buyrun konumuzu okuyalım meleklerim :D:D

Dünyanın her yanındaki mazoşistler buna üzülebilir fakat insan beyni kendini gıdıklamaya karşı programlanmıştır.

Hareketi kontrol eden beyin olduğundan siz bir şey yapmadan ne yapacağınız o bilir. Bu yüzden gıdıklamanın ne miktarda bir güçle yapılacağı, nerenin gıdıklanacağı ve gıdıklamanın hızı beklenilenler arasındadır. Bu bilgileri de kendi ellerinize karşı kendinizi hissiz kılmak için kullanır. Peki neden gıdıklanma tepkisi verilir? Bunun sebebi, mağaralarda yaşayan atalarımızın sürüngen yaratıklara karşı dikkatli olmasını sağlayabilmekmiş. Gıdıklanınca beraberinde gelen gülme krizi de aslında bir panik tepkisi. Bir başkasının gelip karnınızı gıdıklayacağını bilseniz bile bu tepkiyi durduramazsınız çünkü a) beyniniz tam olarak nasıl ve nerenizin gıdıklanacağını bilemez ve b) birinin sizi gıdıklayacağını bilmek panik alıcılarını açık tutmaya yeter de artar bile.

Young bride ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. AşkaimtisaL

AşkaimtisaL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    hmmm teşekkürler bilgiler için.. ya hani beynimiz gıdıklanmaya karşı programlanmış ya kendimizi gıdıklayamıyoruz, keşke kendimize ağda yaparken de beyin kendini programlamış olsaydı hiç acı hissetmeseydik ne güzel olurdu...:)

ASİMELEK bunu beğendi.
  3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    oooo ağdaya kadar daha neler var mesela beyin kendini programlasa da doğum yaparken spor yapıyomuş gibi hissetsek ne güzel olur du demi :haha:

4. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Vay be bu beyin nası yaratılmışl böyle aslın asrın icadı filan diyolar yaa bence bu dünyanın en büyük icadı insan vücudu mükkemmel bi tasarım.Yüce yaradan eksiksiz yaratmış .
    Bende gıdıklarınım çokk :D:D:D:D Ayağımın üstünden altından bacaklarımdan ve daha bi çok yerimden

ASİMELEK bunu beğendi.
  5. AşkaimtisaL

AşkaimtisaL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    tabi o da var ama ben bugün ağda yapıcam da hemen aklıma o geldi...:)))))))

ASİMELEK bunu beğendi.
  6. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    ahhh canımmmmm kolay gelsin pek zor iş valla :D:D beynine haber sal kendini acıya karşı programlasınn :haha:

İnsan Neden Kendini Gıdıklayamaz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Siz kendinizi ne saniyorsunuz???

Siz kendinizi ne saniyorsunuz???

Siz kendinizi ne saniyorsunuz???
  2. insan kendini nasıl geliştirebilir

insan kendini nasıl geliştirebilir

insan kendini nasıl geliştirebilir kişi kendini nasıl geliştirebilir bir insan geliştirmeli geliştirir Bir ormanda iki kisi agac kesiyormus. Birinci adam sabahlari erkenden kalkiyor, agac kesmeye basliyormus, bir agac devrilirken hemen digerine geciyormus. Gun boyu ne dinleniyor ne ogle yemegi icin kendine vakit ayiriyormus. Aksamlari da arkadasindan bir kac saat sonra agac kesmeyi...
  3. Ben Kendime Ne Yaptım..!

Ben Kendime Ne Yaptım..!

Bembeyaz kağıtlara o kadar çok içimi döküp yırttım attım ki.Çöplükler benim duygularımı anlatan kağıt parçalarıyla dolu.. Neler umdum neler buldum şu yaşa kadar hayattan..Uzun bir süre yılmadım.Tekrar tekrar hep baştan başladım.. Yaşama sevincimden hiçbir şey yitirmedim.Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdi.. Çocukları hep çok sevdim.Çiçekleri,ağaçları,denizi kısacası tabiatı... Böceklerden...
  4. Bazen Kendisiyle Başbaşa Kalmak İster İnsan

Bazen Kendisiyle Başbaşa Kalmak İster İnsan

Bazen Kendiyle Başbaşa Kalmak İster İnsan Yalnızlığıyla Durulmak Bir An Bile Olsa Dünyada Tek Kalmak Yada Öyle Hissetmek İster..Herkes Fazlalıktır Sanki AiledostSevgili..Kimsenin Sesini Duymak İstemez ya Ve Hiçbirşeyin Umrumda Olmamasını Sadece Bir An İçin..İşte Öyleyim Sanki İstiyorum ki Geçmişi Geleceği yaşanılanı ve Yaşanalıcakları Düşünmeyeyim Sırf Kendim Olayım Kendimle Kalayım.. Bir...
  5. kendinizi ne kadar tanıyorsunuz?

kendinizi ne kadar tanıyorsunuz?

Kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Kendinizi başkalarının anlattığı kadar mı tanıyorsunuz? İşte size karakterinizi keşfetmek için bir fırsat... Aşağıdaki sorularda verilen üç seçenekten kendinize uygun olanı seçiniz. Doğru bir değerlendirme elde etmek için her soruda bir seçeneği işaretlemek zorundasınız. 1. Soru A.) değişken B.) duygulu C.) uyumlu 2. Soru A.) bilgili B.) gayretli...

Sayfayı Paylaş