gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

İnsandan elektrik üretimi mümkün mü?

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bilim adamları, tren istasyonları, disko gibi kalabalıkların bulunduğu yerlerde insanların hareketlerini elektriğe çevirmenin yollarını arıyor.
    Eberji açığı için çeşitli formüller arayan bilim adamlarının son buluşu insan hareketinden elektrik üretimi. Amerikan Massachussetts Teknoloji Enstitüsü'nden (MIT) bilim adamlarının projesinin adı 'Kalabalık Çiftliği'. Amaç, tren istasyonları, gece kulüpleri gibi büyük kalabalıkların bulunduğu yerlerde yürüyen veya dans eden insanların hareketlerini elektrik enerjisine çevirmek. Ancak projenin pratik olarak hayata geçirilmesinin şimdiki teknolojik imkânlarla pahalı olduğu söyleniyor.

İnsandan elektrik üretimi mümkün mü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk evliliği mümkün mü?

Aşk evliliği mümkün mü?

Çiftler artık aşk evliliği mi mantık evliliği mi gibi klişelerden uzaklaşıyor ve aşkı evliliğe taşıyabilmenin mücadelesini veriyor!. Aşk ve kadın-erkek ilişkileri üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Gorman, fiziksel anlamda yan yana olunduğunda gerçekte kimin ne olduğunun kolaylıkla anlaşılabileceğini ifade ederek, "Biriyle yüz yüze görüşmek gerçekte onun kim olduğunu anlayabilmek...
  2. mümkün mü??

mümkün mü??

Bir insanı sevmek ve asla dönmeyeceğini bile bile boş bir ümitle onu beklemek ne kadar acıymış. aslında sende farkında oluyorsun boş bir umut olduğunun ama yine de bekliyorsun. lanet olası sevda böyle bir şey. neden, ne zaman, niye bu gibi soruları soramıyorsun ki kendine. çünkü bir anda onda buluyorsun kendini. hiçbir şey gelmiyor aklına onunlayken. onunlayken dediğimde uzaktan gülüşünü...
  3. Alzheimer Tedavisi Mümkün Müdür?

Alzheimer Tedavisi Mümkün Müdür?

alzheimer nedir,alzheimer nedenleri,alzheimer belirtileri,alzheimer tedavisi,alzheimer hakkkında bilgiler Karşınızdaki kişinin size anlamsız gözlerle bakıyor olması, size başka bir isimle hitap etmesi, kendini farklı görmesi oldukça endişe verici bir durumdur. Unutmak, çaresizliği anımsatır. Kim olduğunu, nerede ve kimlerle olduğunu unutmak bir insanın başına gelebilecek en kötü bir durum...
  4. Yiyerek zayıflamak mümkün mü?

Yiyerek zayıflamak mümkün mü?

Merhaba melekler, Diyabet hastasıyım ve Tip 2 diyabet adlı bir diyabetin özelliklerini taşıyorum. Bu diyabette aşırı kilo genel özellik. Ben de bu özellik içerisinde yer alıyorum. Kan şekerim sürekli düştüğü için öğün dışşında ara öğünsüz günü geçiremiyorum. Hem yiyip hem nasıl kilo vereceğim. Bununla ilgili internette de detaylı araştırma yaptım hatta diyabet yaşam adlı bir siteden acayip...
  5. Gıybetten kurtulmak mümkün müdür?

Gıybetten kurtulmak mümkün müdür?

Evet, gıybeti ve zararını bilen gıybetten kaçıp kurtulur. Mesela yılanı ve zararını bilen, yılanla oynar mı? Yılanı koynuna alıp yatar mı? Gıybetten kurtulmak için: 1- Gıybetin zararını düşünmeli! Gıybet sebebiyle, sevaplarının gideceğini, hatta gıybet ettiği kimsenin günahlarını da yükleneceğini bilmelidir! Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kıyamette, sevap defteri açılan bir kimse,...

Sayfayı Paylaş