gebe
  1. malevich

malevich Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

insanın çocuğunun olmamasının manevi sırrı varmıdır

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında malevich tarafından paylaşıldı.

mrb akdaşlar 2 yıldır bebeğim olsun istiyorum ama olmuyor bunun manevi durumunu merak ediyorum

BEYZA21 bunu beğendi.
  2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili Malevich,şu fani dünyada insan oğlu çeşit ,çeşit olaylarla sınav olur..Kimi evladıyla,kimide evlatsızlıkla.Önemli olan sınavın ne olursa olsun,Allahtan gelmiştir diyerek sabır göstermektir.Ve şunu unutmamak gerekir ki istediğimiz bazı şeyler olmuyorsa yaradanın bir hikmeti vardır,bir hayır vardır diye düşünmek gerekir..Her şey takdir iledir. Kaderin, iyisi, kötüsü, tatlısı, acısı, hep Allahü tealadandır. Kader, Allahü tealanın, olacak şeyleri ezelde bilmesidir. Kaza, kaderde bulunan şeyleri, zamanı gelince yaratmasıdır Peygamber efendimiz ben ümmetimin çokluğuyla iftahar ederim ;derken evlenin,çocuk yapın konusunu kast etmiştir.Fakat bir diğer hadisinde ise;Ahir zamanda sizin en iyiniz, coluk cocugu olmayandır" anlamında bir Hadis vardır.Düşünsene ahir zaman bu zaman bu zamanda çocuk doğurmak..
    Benim tastamam 17 yıldır çocuğum olmuyor.Canımı yakmadıkları sürece bu duruma üzülmüyorum.Çünkü Allahın bana hediyesi gözüyle bakıyorum..
    Rabbimin yaptığı her şeyde bir hayır vardır..Bazen yaşadığımız şerri olaylarda bile hayır vardı.Şunu sakın unutma,çocuk evliliği kurtarmaz canım.Nice boşanan çiftlere bak hepsinin çoluğu çocuğu var.Kim ne derse desin,sakın üzülmeyin ve hayatı kendinize zehir etmeyin.Umarım en kısa zamanda hakkınızda hayırlıysa eğer çok istediğiniz evlada kavuşursunuz..
    Sevgilerimle

3. malevich

malevich Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mrb beyza21 yazınız çok teşekkür ederim uzun süredir girmiyordum siteye yazınızı gördüm çok mutlu oldum kesinlikle uzunsüreden sonra bende allahın bir hikmeti olduğunu düşünüyorum zaten allahımın verdiği başım gözüm üstüne ona inanmasam halim çok farklı olabilirdi ama bunun bana bi lutuf olduğunu düşünüyorum artık ve hala bebeğim yok tadavi üstüne tedavi görüyorum ne yapalım bununda bir hikmeti vardır bazen zor günler bazen kolay ama sadece onsuz yapamam şöyle bir dörtlük varya deme niçin şu şöyle yerincedir o öyle bak sonunu sabr eyle mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler her zaman kafamda budörtlük var rabbim sanada hayırlı evlat nasib etsinumarım hayatınızdaki herşey güzel olur

insanın çocuğunun olmamasının manevi sırrı varmıdır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğumuzun manevi eğitimi vazgeçilmezdir

Çocuğumuzun manevi eğitimi vazgeçilmezdir

hamilelikte maneviyat Manevi eğitim çocuğumuz için çok önemli ve vazgeçilmezdir. Manevi inançları olmayan çocuklar kendilerini eksik ve yalnız hissederler. Depresyona girme riskleri fazla kendilerine güvenleri yetersizdir. Oysa hayatın bir anlamı olduğuna inanmak rahatlatıcıdır. Maneviyat ebeveynlerden öğrenilir. Güven veren uyumlu anne-babalar çocuklarına da inanç aşılarlar. Gördükleri ve...
  2. çocuklarımız  ve manevi değerlerimiz

çocuklarımız ve manevi değerlerimiz

manevi değerlerimiz manevi değerlerimizin önemi Günümüzde manevi değerler gitgide daha fazla kıymetini yitiriyor. Yardımseverlik, başkalarını önemsemek, nezaket veya sorumluluk ifadeleri anlamsız kelimeler haline geldi. Peki bu durumda çocuklarımıza 'teşekkür ederim', 'birşey değil' demeyi ya da yalan söylememeyi nasıl öğreteceğiz? Kesin olan, doğru ve yanlışın ne olduğunu bilmeyen çocukların...
  3. Erkek çocuğun sırrı çözüldü

Erkek çocuğun sırrı çözüldü

Erkek bebeğin sırrı çözüldü, erkek bebek, bebeğin erkek olması için ne yapılmalı, bilinmeyenler burada Anne babalar için elbette bebeğin sağlıklı olması önemlidir ancak erkek bebek isteyenler de yok değil. Bebeğinizin erkek olaması için uzmanların yaptığı araştırmalar şu yönde: PH miktarı 7′den yüksek olan, negatif yüklü iyonları bol miktarda içeren ve içerisinde fazla miktarda...
  4. Zor İnsanla Yaşamanın Sırrı!

Zor İnsanla Yaşamanın Sırrı!

zor insan, zor, yasamak, insan, sir konularini okumaktasiniz Sevgili Melekler, İletişim kurmakta güçlük çeken insanları uzmanlar, ‘Zor İnsanlar’ diye adlandırıyor. Onlar, toplumdan topluma,farklı tanımlansa da temelde benzer davranışlar gösteriyor. Ortak noktaları inat, hırs ve kapris. Ancak unutmayın ki, insanları değil ama davranışlarını değiştirmek elinizde. Pek çok kişi çevresindeki zor...
  5. çocuğunuzda takıntı varmı

çocuğunuzda takıntı varmı

selam.. Benim sorum annelere olacak acaba çocuklarınızda herhangi bir takıntı varmı mesela benim kızım 2 yaşında ve benim saçlarımla oynamadan hayatta yatmıyor haa bide yalancı emzik takıntımız var o olmazsa kesinlikle uyumuyor peki sizin çocuklarda varmı bu tür takıntılar acaba?

Sayfayı Paylaş