gebe
  1. cagla4277

cagla4277 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    43

İnsanlar neden değişir???

Konu, 'Kadınca' kısmında cagla4277 tarafından paylaşıldı.

Evet meleklerim insanlar neden değişir veya bayan , erkek farketmez insanlar evlendiklerinde neden değişir,bence bizlerin evlendikten sonra karakterlerimiz değişmiyor sadece üzerimize aldığımız sorumluluklar hayatımızı etkiliyor diye düşünüyorum.Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz meleklerim paylaşalım lütfen;)

2. Ayse.Feyza

Ayse.Feyza Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    43
    çok doğrusun çağla varya insanlar değişiyor hani derler ya huylu huyundan vazgeçmez diye hah o kelime yalan söylemişler kim söylediysehahahaha

smiley, ARZUZU ve cagla4277 bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Evlilik öncesi insan gerçek yüzünü gizlemek zorunda kalıyor. Daha müsamahakar olunuyor, hatalar daha çok göz ardı edilebiliyor, daha kolay affediliyor. Mutluluklar daha abartılı yaşanıyor. Toleranslar had safhada oluyor.

Evlendikten sonra sorumlukluar ağırlaşıyor. Hayat mücadelesi devreye giriyor. Sıkıntılarla karşı karşıya geliniyor. Buna bağlı olarak sabırlar çabuk taşıyor, eskisi gibi olunmuyor. Hal böyle olunca evlendikten sonra yaşanılan en ufak gerginlik büyüyor da büyüyor. Aslında insanlar pek değişmiyor, aynı evde yaşamanın zorluğu, sürekli birbirini görmenin, elini uzattığın anda ona dokunmanın kolaylığı insana rahatlık veriyor ve iş "nasılsa yanımda, nasılsa bana tahammülü var"a kadar gidip tahammülsüzlükler ortay açıkınca da "sen ne kadar değiştin"ler başlıyor.

Eğer taraflar gerçekten birbirini seviyorsa bu olayları dengeleyebiliyorlar. Bir zaman bir taraf bir zaman diğer taraf idareci olabiliyor. Ancak bu ağırlığı tek taraf omuzlarsa ve yeterince güçlü değilse işte o noktada evlilik çatırdıyor.
    Amma çok konuştum, daha çok yazılır bu konuda, çok :D:D

Ayse.Feyza, smiley, ARZUZU ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. cagla4277

cagla4277 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Ağzına sağlık adminim söylediklerinin her kelimesine katılıyorum 2buçuk senelik sevgili ve nişanlılık hayatında hat safhada olan tölerans evliliğimizn 1senesinde taksitler sorumluluklarında verdiği yükle son buldu ama şükürler olsun ki biz senn söylediğin gibi dengeledik mutluyuz=)

Ayse.Feyza, smiley ve TİTAN bunu beğendi.
  5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Allah ağız tadınızı arttırsın çağla :kiss:

Ayse.Feyza ve cagla4277 bunu beğendi.
  6. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    insanlar neden değişir dersek bir çok sebep-sonuç ilşkisi diye başlıyorum :)
    şartlar sorumluluklar fedakarlıklar insanı başka bir insan haline getiriyor değişmeğende var ama çoğunluk değişenlerden.....ve yaşadıklarımız zamanla birlikte birçok şeyide değiştiriiyor .evliliklerimizde özellikle sıkıntı sorunlar mevcutsa değişimler de bi okaar fazla... maddi sorunlar yada ilgisizlik,tahammülsüzlük,beklentiniz çok olması gibi.genelde erkeklerin değiştiğini söyleriz, flört ve nişanlılık dönemi laylaylom bence herşey imzadan sonra başlıyor ay başı faturalar alışveriş eksikler derken herşey değişiyor hep aynı şeyler.........ama değişmeden aynı kalmakta zor değil aslında kendimizle ilgili bence...titanımında dediği gibi bu konu uzun bir konu ban akalsa yazarımm daha....:D:D

Ayse.Feyza, smiley ve cagla4277 bunu beğendi.
  7. cagla4277

cagla4277 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    AMİNNNN herkesin inşallah buarada rep için teşekkür ederim adminim;)

TİTAN ve smiley bunu beğendi.
  8. cagla4277

cagla4277 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Yazın yazın canımya bana ne mutluki güzel bir konuya değinmişim demek ağzınıza sağlıkkk:)

9. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    kesin olarak sahip olduğu düşüncesi erkeğide kadınıda değiştirebiliyor nekadar yanlış bir düşünce boşanma diye bişey var hahaha

smiley ve cagla4277 bunu beğendi.
  10. sahile uzan

sahile uzan Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3.582
    Ödül Puanları:
    113
    Insan değişir

sorumluluk değiştirir mutluluk değiştirir
    üzüntü değiştirir stres huzursuzluk değiştirir

herşey piskolojik kesinlikle birgünüm diğer gün ile aynı değildir o günün etkisi herşeyime yansır

evlendikten sonra yatışım kalkışım hayata bakışım bir çok şey değişiyor ister istemez elinde olmadan

zamanla eşimin huylarını aldığımı düşünüyorum bazen bakınca oda benim huyumu özelliğimi almış gibi

üzüm üzüme baka baka misali

insanın herşeyi metobolizmadan tutun fiziksel ruhsal psikolojik her türlü değişime açık bir yapıya sahiptir

dün çok enerjik aktif ve motiveli iken bugün üzerimde bir ağırlık halsizlik var

smiley ve cagla4277 bunu beğendi.
  11. cagla4277

cagla4277 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Kesinlikle haklısın bazı erkeklerde şöyle bi düşünce var nasılsa nikağı bende artık ona sahip oldum nasılsa evde diye düşüncelere kapılıp farklılaşabiliyolar ama öyle olmadığını bilmeleri gerek.Evli olmak eşinin devamlı evde olduğunu bilmek ona ilgisiz davranmayı gerektirmez ve devamlı evde olacağı seni bekleyeceği demek değil
    üff nekadar çok konuştumya

12. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    aynen sizlere katiliyorum kizlar,
    ilk bastan o askin sevginin heyecani oluyor, ve karsindaki bilmiyorsa diye yüzlerce kes seni seviyorum deniliyor.. Ama evlendikten sonra erkekler mesela söyle düsünüyor (örnegin benim esim) ben seni seviyorum demiyorsun artik deyince diyorki bitanem biliyorsunya diyor... Seni sevmesem seninle evli olmam öyle degilmi diyor..
    hergün insan bir birini görüncede hos görü azaliyor, mesela ben esime hörmet etmeyi onun icin birseyler yapmayi cok seviyorum ama hergün corabi ceketi bir yerlere birankinca gergin oldugumda hemen patlaya biliyorum, moralim iyi olunca o halini bile cok seviyorum.. Insanin her ani bir olmuyor.. Erkeklern omuzlarina kadinlarinkinden daha büyük yük biniyor.. düsünüyorlar aceba esimi ailesinin evindeki gibi rahat etirecegimmi diye.. bence.. ben positif bakmaya calisiyorum negatif baktigimda ise sizlerle chatte paylasiyorum.. biliyorsunz hahaha icimde birakamiyorum..
    Benim esim nikahimizdan sonra degisti.. bana kisitlamalar getirmeye basladi bastan korktum ama simdi biliyorumki kiskaniyor o yüzden..... insan kendisi olani bazen paylasmak istemiyor bence...
    ama güzelce kisaca özetle titos söyledi zaten herseyi :D:D

TİTAN ve cagla4277 bunu beğendi.
  13. sahile uzan

sahile uzan Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3.582
    Ödül Puanları:
    113
    Dört dörtlük hiç birşeyin olmadığı gibi hayatta tıpki bir bebek oluyor bazen gülüyor bazen ağlıyor

ailede çok önemli iletişim arkana bakınca birilerinin olması uzaktanda olsa desteklendiğini bilmek üzüldüğündede sevindiğindede evet paylaşacak birilerin olduğunu bilmek insana daha bir öz güven veriyor

çok şükürrr halimize severek evlendim eşimle aynı zamanda ailesiyle çünkü tek eşle evlenilmiyor yaşanmıyormuş aileside içinde evleniyormussun bunuda evlenince aynı evi paylaşınca anlıyorsın yeri geldimi eşimden üstün görüyorum bazense tam tersi hayatı yaşadıkça anlıyorsun tecrübeee zamanla
    hergün yeni bir şey öğreniyor diyor seviniyorlar ya cocuklar felan aynı zamanda bizde yaşadıkça bir çok şey öğreniyoruz

TİTAN, ARZUZU ve cagla4277 bunu beğendi.
  14. cagla4277

cagla4277 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Evet smiley sevgiliyken çok fazla karışıp sıkmak istemiyorlar ama evlendiğinde o artık benim duygusu oluşuyor ve buyüzden zaten kısıtlama yapıyolar.Çünkü paylaşmak istemiyolar başkalarıyla kıskançlık duygusu devreye giriyo,bu durum benim açıkcası hoşuma gidiyor çünkü seven kıskanır ne fazla ne az dozunda olcak herşey;)

smiley bunu beğendi.
  15. cagla4277

cagla4277 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Ağzına sağlık sahilecim haklısın düşüncelerinde başta ailesinden banane ben oğullarıyla evleniyorum diye düşünüyoruz hepimiz ama ailelerde evleniyor aslında.ALLAH herkese ağız tadi versin inşallah:)

smiley bunu beğendi.
İnsanlar neden değişir??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayatınızda en sık neleri değişirsiniz ?

Hayatınızda en sık neleri değişirsiniz ?

Yaşantınızda en sık neyi değiştirirsiniz ?
  2. Diller Neden Değişir? Dil Değişiminin Nedenleri

Diller Neden Değişir? Dil Değişiminin Nedenleri

diller neden değişir bilgisayarın dili nasıl değiştirilir dil neden değişir dil değişiminin sebepleri değişimi Dil Değişiminin Dinsel ve Toplumsal Nedenleri Yrd.Doç.Dr. Recep Akay, Sakarya Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Dil ya şayan bir varlık olarak değişmeye muhtaçtır. Kültürel, ekonomik ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak değişmektedir....
  3. Herşey Değişir!

Herşey Değişir!

İnsanlar yaşadıkları sürede hep aynı kalmazlar sürekli bir değişim halindedirler. Bu değişim bazen bilinçli bazende bilinçsiz olarak gerçekleşir hayat sizi o yöne sürüklemiştir. Mesela kendimden örnek verecek olursam 2 yıl önceki hatta ne 2 si 1 yıl önceki :D:D benle şimdiki ben arasında uçurumlar var her yönden. Eski lise arkadaşlarımla kaşılaştığımda neye uğradıklarını şaşırıyolarr :D:D:D...
  4. Bebeklerin Göz Rengi Neden Değişir

Bebeklerin Göz Rengi Neden Değişir

bebek göz rengi bebeklerde göz rengi bebeğin bebeklerin bebekte Bebekler doğduğu zaman genelde gözleri mavi olur ve sonradan değişir peki neden ? Aslında yeni doğmuş bir bebeğin gözleri renkli değildir. Çünkü doğum esnasında bebeğin gözlerinde renk hücreleri bulunmaz. Bu nedenle bebeğin gözleri hiçbir ışığı yakalayamaz ve gelen ışığı geri yansıtır. Bu yansıyan ışığın rengi de mavimsi bir...

Sayfayı Paylaş