gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İnsanların Maskeleri

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Sevmediğimiz yönlerimizi başkalarından saklamak için kullanılan maskeler bir süre sonra kişiyi kendi gözünden de saklar. Kişi içindeki boşluğu unutmak, acıyı azaltmak için değişik savunma mekanizmaları geliştirir. Ne kendisini, ne başkalarını olduğu gibi kabul edebilir. Eksikliğini gizlemek için mükemmeliyetçi olur.

Güçsüzlüğünü gizlemek için başkalarını kontrol etmek ister.

Korkaklığını gizlemek için şiddete ve öfkeye başvurur.

Suçluluk duygularını gizlemek için, başkalarını suçlar, eleştirir(yıkıcı), yargılar.

Onursuzluğunu gizlemek için gururlu olur.

Azimsizliğini gizlemek için hırslı olur.

Değersizliğini gizlemek için kibirli olur.

Yetersizliğini gizlemek için başkalarını hor görür.

Ahlaksızlığını gizlemek için “ahlakçı” olur.

Kıskançlığını gizlemek için sürekli hoş görünmeye çalışır.

Önemsizliğini gizlemek için kendini beğenmiş olur.

Sevgi açlığını gizlemek için aşırı yardımsever ve fedakar olur.

Aptallığını gizlemek için, ahkam kesen olur.

Ama mutlu olamaz, doyumlu olamaz, GÜÇLÜ OLAMAZ.

Nil Gün'den...

2. selinn

selinn Forum Okuru

Ce: İnsanların Maskeleri
    Sevemedim gitti Nil Günü,cd'sini dinledim anlatma tarzı çok komik geldi bana,kitabına bakayım dedim,bir çoğu alıntı,başka okuduğum bir kitabın neredeyse aynısı:thumbdown:

3. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşımın için sağol

İnsanların Maskeleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. maskeler

maskeler

Yüz Maskesi Bezelyeden patlıcana kadar birçok sebzenin,cildimiz için birer cansimidine dönüşebileceğini biliyor musunuz?Sebzeler vücudumuza olduğu kadar cildimiz üzerinde de olumlu etkilere sahip.Hazırlanması çok kolay olan bu maskeleri uygulayarak pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. 1.SALATALIK MASKESİ : İki tutam çuha çiçeği kurutularak,dövülüp toz haline getirilir.Kabukları...
  2. Maske

Maske

Rüyada maske görmek , bazı sırlarınızın yakınlarınız tarafından öğrenileceğine işarettir. Rüyada maskeli baloya gitmek neşeli bir haber alınacagina işarettir. Rüyada maske görmek, bazı sırlarınızın etrafınızdakiler tarafından öğrenileceğine yorumlanır. Rüyada maskeli baloya gitmek mutluluk verecek haber alınacağına yorumlanır. Kişinin çevresinde bulunan iki yüzlü bir insanı veya gizli olayı...
  3. maske-maske resimleri

maske-maske resimleri

cocuk maskeleri maske çeşitleri maske resimleri örnekleri yüz ifadeleri maskeleri Bu konuda Maskeler resimleri yer almaktadır. Maske Maske sözcüğü, Fransızca "masque"dan gelmektedir (İtalyanca maschera, Fransızca máscara). Muhtemelen ya Latin'ce “hayalet” anlamına gelen masca ya da "yüz ifadesi yapan" anlamına gelen Arapça maskharah'dan bu dillere geçmiştir....
  4. türkiyem insanı......

türkiyem insanı......

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Yurdum İnsanı.....

Yurdum İnsanı.....

hıyar en büyük hıyar Arçelik'ten Evlenenlere Özel Çelik Halay Ekibi Her zaman yeni icatlarıyla tanınan Beyaz eşya üreticisi Arçelik yeni geliştirdiği Çelik Halay Ekibi ile Yeni evlenecek çiftlere yeni bir hizmet sunmaya başladı. Utanmadan ve yorulmadan düğün sonuna kadar halay sekebilen Çelik Halay Ekibi tüm yörelerimizin halay oyunları veritabanlarında bulunduruyor. Organik Kimya'da TÜRK...

Sayfayı Paylaş