gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İnsanlarla İlgili Sözler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

İnsanlarla İlgili Sözler istiyorum yeni olursa ve anlamlı olursa çok makbule geçer valla :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

İnsanlarla İlgili Kısa Sözler
    İnsan kardeşiyle çoktur, kuvvetlidir. (Hadis-i Şerif)

İnsan düşünmek, inanmak ve sevmek için dünyaya gelmiştir. (J.Rousseau)

İnsan şişirilmiş bir tulum gibidir, ağzı açılınca söner. (Kaşgarlı Mahmut)

Bir insan, söylediği şeylerden çok, söylemedikleriyle de insanlaşır (Albert Camus)

İnsanlar çocukken daha mutludur,çünkü oldukları gibi davranırlar. (William Warner)

Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır. (Hadis-i Şerif)

İnsan ile insan arasında fark vardır. Bir demirden hem nal hem de kılıç yaparlar. (Nizami)

Bir insanı tanımak istiyorsanız onu büyük bir mevkiye geçiriniz (La Bruyere )

Küçük insanlar küçük şeylere çok kırılırlar, büyük insanlar bunların hepsini görür, fakat kırılmazlar. (La Rochefoucauld)

En çok hoşumuza giden insan, kendimize benzettiğimiz insandır (Moliere)

Büyük olmak iyidir ama, insan olmak daha iyidir. (Albert Schweitzer)

insanları Oldukları Gibi Kabul Etmeli (Plautus)

Üstün sayılan insanlara yakından bakınca anladım ki, çoğu herkes gibi insandır. (Montaigne)

Her insan meyvesi ile tanınır. (Martine Luther)

Hiç bir insan raslamadım ki, onda öğrenilecek bir şey bulunmasın. (Alfred de Vigny)

İnsanlarla İlgili Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Burası insanı motive eden sözler

Burası insanı motive eden sözler

motive eden sözler insanı motive eden sözler öğrenciyi edici edici insanı mutlu Hayatta canımız bir şeye sıkılabilir birilerinden güzel sözler duymak insanı mutlu eder ama o birileri hayatınızda yoksa ve sizinde güzel sözler duymaya ihtiyacınız varsa buyrun bu köşede ardaığınızı bulun ama öncelikle bu köşeye insanı motive eden mutlu olmasını saylayan sözler ekleyelim ama sitelerden...
  2. Hoşgörü ile ilgili sözler

Hoşgörü ile ilgili sözler

Hoşgörü ile ilgili sözler istiyorum sizden kızlar paylaşımınız için şimdiden çok tşkler.
  3. Hoşgörüyle ilgili güzel sözler

Hoşgörüyle ilgili güzel sözler

hoşgörü sözleri hoşgörü ile ilgili güzel sözler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda hoşgörününü önemini hepimize bir kez daha hatırlatacak ve kim bilir hoşgörülü olmaya ihtiyacı olan arkadaşlarımıza faydalı olacak, hoşgörü ile ilgili güzel sözler paylaşacağız. Sevdiğinin kusurlarını hoş görmeyen,sevmiyor demektir. Goethe Hoşgörü, en iyi dindir. Victor Hugo “Hoşgörülü ol ki sana...
  4. Vicdanla İlgili Özlü Sözler

Vicdanla İlgili Özlü Sözler

Vicdanla İlgili Özlü Sözler yazar mısınız bana lütfen. Çünkü vijdanını hatırlatmam gereken, içimi yakan biri var:(
  5. İnsanı dinden çıkaracak sözler nelerdir?

İnsanı dinden çıkaracak sözler nelerdir?

İnsan konuşurken kullandığı sözlere dikkat etmeli, imana aykırı sözlerle dilini ve kalbini kirletmemelidir. Allah korusun bilmeden imanımızı kaybedebiliriz. İman, kişiyi bütün varlığın tek sahibi Allah’a muhatap kılması ve O’na bağlaması itibarıyla, insana huzur ve şeref veren büyük bir güç merkezidir. Çünkü iman sayesinde insan Yaratıcı’sına bağlanır. Bu sayede insan, iman ile insanda...

Sayfayı Paylaş