gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İnsanlık Dramı

Konu, 'Çöplük' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Bir TIR’da Türkiye üzerinden Yunanistan’a geçmek isteyen 138 Pakistan, Burma ve Eritre vatandaşından 13’ü havasızlıktan boğuldu. Sürücü ölenlerle birlikte mültecileri K.Çekmece Kayabaşı Köyü’ndeki boş araziye bırakıp kaçtı.

VAN’dan İstanbul’a 2 günde gelen TIR, dün sabaha karşı Kayabaşı’nda durduğunda içinden açlık, bitkinlik ve ölüm boşaldı. Türkiye üzerinden yasadışı yoldan Yunanistan’a geçmek için adam başı 4 bin 500 dolar ödeyen 138 Pakistan, Burma ve Eritre vatandaşının 13’ü üzerlerine kapatılan kapıların açıldığını göremedi. TIR sürücüsü, havasızlıktan ölen 13 kişiyle birlikte TIR’da bulunan tüm kaçakları, Küçükçekmece Kayabaşı Köyü yakınlarında boş araziye bırakıp kaçtı. TIR sürücüsünün dün sabah 04.30’da terk ettiği kaçaklar su ve yiyecek bulma umuduyla yakındaki, adak, kurban satılan Furkan Çiftliği’ne koştu. Çiftliğin çobanı hemen polisi arayarak yardım istedi. Polis boş arazide 13 ceset ve çok sayıda mülteciyi buldu. Durumu kötü olan 10 kişi de Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Olay Yeri İnceleme ekipleri, 13 kaçağın vücudunda darp ve yara izi bulunmadığını, açlık, susuzluk ve havasızlıktan öldüklerini belirledi. Yaşları 14 ile 35 arasında değişen ölenlerin tamamı erkekti. Hiç birinin üzerinden kimlik ya da pasaport çıkmadı. Cesetler Adli Tıp Kurumu’na ait üç araçla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kayabaşı Köyü’ne gelen Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, "burada bir insanlık dramı var" dedi. Yeniay, "Sabah saat 04.30 sıralarında Van’dan çıktığı ifade edilen yaklaşık 140 civarında göçmeni taşıyan bir TIR’ın bölgemize gelip 13 ölü göçmen ile diğerlerini bırakarak kaçtıkları noktasında bilgi var" diye konuştu.

Vali: Şoför aranıyor

İstanbul Valisi Muammer Güler, kaçak göçmenlerle ilgili açıklamasında, "Olaydan sonra kaçan şoförü yakalamak için ekiplerimiz çalışıyor. Bu insanlık dışı bir olay" dedi.

Polis, su içirip ekmek verdi

Kaçaklardan birisi, TIR şoförünün araçtan indirdiği noktadan birkaç yüz metre uzakta, çalıların arasında bulundu. Havasızlık ve susuzluk yüzünden tüm gücünü yitirmişti. Polisleri karşısında görünce şoka girdi. Baygınlık geçiren kaçağa ilk müdahaleyi polisler yaptı. Su içirdiler. Yüzüne su serptiler. Telsizle acil ambulans istediler.

hurriyet.com

İnsanlık Dramı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Berivan - Bir Töre Dramı

Berivan - Bir Töre Dramı

Berivan "Zina suç sayılmalı" görüşündeymiş, Kadından Sorumlu yeni Devlet Bakanı... Göreve başlarken, onu Berivan karşıladı. Henüz 14'ündeydi Berivan... 6 aylık hamileydi. Karnındaki çocuğun babası, kocası değildi. Onu belki sevmiş, belki bedenini gönülsüzce vermişti. Ama işte orada, derisinin altında, canının içindeydi bebek... 3 ay sonra kucağında olacaktı. Lakin töreyi biliyordu....
  2. Küçükçekmece'de insanlık dramı

Küçükçekmece'de insanlık dramı

10 civarında göçmen bitap şekilde bulundu. 50 civarında göçmen bölgeden toplanarak gözetim altına alınırken polis bölgeye dağılan göçmenleri arıyor. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece'de yabancı uyruklu kişilere ait olduğu ifade edilen 13 cesedin bulunmasına ilişkin, ''Maalesef burada bir insanlık dramı var'' dedi. Yeniay, olay yerinde incelemelerde bulunduktan...
  3. yaratıcı drama

yaratıcı drama

ısınma oyunları örnekleri doğaçlama örnekleri ilköğretim drama yaratıcı masal eğitsel drama Dr. Ayşe OKVURAN Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, İlköğretim Bölümü, Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı 1962 Ankara doğumlu. İlk, orta lise tahsilini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri fakültesinde Eğitim Psikolojisi konusunda lisans eğitimi aldıktan sonra üç yıl...
  4. insanlık dramı

insanlık dramı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. kendini banlayan adminin dramı

kendini banlayan adminin dramı

BaK SeN Şu ADMİN'e Abi seni kim banladı ya? +Ben kendimi banladım -Delimisin abi sen? +Banlanmamış olsam şu anda senide banlardım ----------------------------------------- -Abi hayırdır nasıl oldu bu? +Ben kendimi banladım dost -Niye nolduki abi? +Sanal dünya beni sıktı dost, gerçek dünyanın admini olacağım ------------------------------------------ -Ban yemişsin abi nasıl oldu bu?...

Sayfayı Paylaş