İnsanlık düşmüş biri kaldırsın...

kaprisli

Yeni Üye
Üye
İnsanlık düşmüş biri kaldırsın...
İnsan kelimesi ne anlamlıdır aslında. İçinde insani duygular bulundurmak... Ama günümüzde birçok kavram gibi insanlık kavramı da ne yazık ki değerini kaybetti. Bu ne kardeşim herkes birbirinin arkasından iş çeviriyor herkse kendi çıkarı derdinde. Tabii ki insan kendini düşünmeli ama neden bunu başkasına zarar vererek, hakkını çiğneyerek yapıyorlar:S Geçende başıma bir olay geldi:

Arkadaşlarımın çıkardığı küçük çaplı bir dergi var. İşten yeni çıktım bende yardım olsun ve de vakit geçirmek amacıyla bu dergi için reklam topluyorum esnaflardan.

Daha ilk günüm
heyecanlıyım ilk günüm nasıl geçicek onu düşünüyorum. Bilirsiniz ilk günler hep özeldir:) Bir işyerine girdim ve kendimi tanıttım ve dergiden işte her hafta çıktığından reklam dükkan reklamları aldığımızdan bahsettim. İş yeri sahibi çok hoşgörülü çıktı ve anlaştık.

Dergimize 1 aylık reklam verdi ve
ücreti de peşin aldım. Neyse o gün gezdim bayağı tam bir eziyetti ve nihayetinde gün bitti sadece bir reklam alabilmiştim arkadaşlara gereken bilgiyi ve ücreti verdim ve evime geldim. Tabi ilk iş olarak bilgisayarımı açtım :D Face mi açtığımda anlaştığım kişinin beni eklediğini gördüm ve ne de olsa bir iş yapmak için anlaşmıştık ve müşterinizdi artık kabul ettim. Merhaba nasılsınız falan filan derken sohbet hiç hoş olmayan bir yere gitti. Kaba bir tabirle bu kişi bana asılmaya başladı.

Tavrımı ortaya koyunca kötü oldum birden :) Duymadığım laf
kalmadı yok senin nasıl bir insan olduğunu anladım yok görünüşte böyle birisine benzemiyordun görende sanır ki ben bir kabahat işledim hem suçlu hem güçlü diye buna deniyor galiba :D

Devamıda var yok ben nerden reklam verdim de
anlaşmayı bozuyorum da reklamımı yayınlamayın gibi laflar etmeye başladı ve ben artık arkadaşlara bunu bildirmiştim ve başlamıştı baskı ben zor durumda kalacaktım. Onun istediği gibi davransaydım benden iyisi yoktu :S Ki bu insan evli ne kadar yazık değil mi... Bu sadece şahit oldum olaylardan biri ve en basitlerinden...

Sadece en yakın zaman bu olayı
yaşadığım için bunu paylaşmak istedim. Hergün neler görüyor ve çevremden duyuyorum bunlar insanı ister istemez üzüyor ve düşündürüyor. Zaten hep bu dünyaya ait olmadığımı düşünmüşümdür:D

Galiba yanlış bir zamana denk
geldim. E bu ve benzeri gibi durumlar eskilerden de olmuyor muydu diyebilirsiniz. Tabii ki hiçbir zaman herşey güllük gülistanlık olmadı. Ama bu kadar da fazla değildi.

Ki ben
sadece başıma gelen gibi olaylardan bahsetmiyorum bu sadece küçük bir örnekti. İnsanlık her yönden değerini yitirmeye başladı. Şu zamanlarda hissettiklerimi , yaşadıklarımı çevremdekilere anlattığımda en çok duyduğum öğüt kimseye güvenme, herşeyini anlatma şunu yapma bunu yapma. E ben kimseye güvenemiyorsam arkadaşım, dostum, sevgilim vs vs -uzar gider bu:D- diyemiyorsam neden yaşıyorum? Yaşamak birşeyler paylaşmak, yardımlaşmak, huzur içinde yaşamak değil mi:S Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum ki şu yaşıma kadar kimsenin arkasından iş çevirip, kuyusunu kazmadım.

Dedikodusunu yapmadım kendi
çıkarım için başkasının hakkını ezip geçmedim bu özelliklerim en gurur duyduğum özelliklerimdir ve yanlış anlaşılmasın kendimi övmek için yazmadım bunları :) Birisiyle küçük bir tartışmaya girsem sinirim geçtikten sonra içim içimi yer acaba sözlerime kırıldı mı diye. Bu halim çevremdeki birçok insan için salaklık ve saflık gibi algılanıyor:) Bana böyle bakan insanlara sadece gülüyorum. İnat bu değil mi hep böyle devam edicem ama tedbirimi almaya karar verdimbu saatten sonra biraz daha dikkatli olarak. İnşallah bende zamanla çevremdeki paranoyak insanlara benzemem. Hep insanlığın kötü yönünden bahsettim.

İnsanların hepsi mi kötü hepsi mi kendini
kaybetmiş ? Hayır tabii ki de aralarında gerçekten "insani duygularını" hala taşıyanlar var. Çevrelerindekilerin hüznünü kendi hüznü, sevincini kendi sevinci yapan; insanlara gerçekten değer veren:) Çevremde böyleleri çok az bulunsa da ben çevremde olmayan tanımadığım insanlar arasında bu ender insanlardan olduğuna inanıyorum azınlıkta da olsa :D Hala içinde insani duygular bulunduran gerçek insanlara
saygılarımla...

NOT: Bu yazı izinsiz kullanılamaz !Bana ait bir yazıdır nacizane birşeyler karaladım içimde kalsın istemedim fikirlerim:) Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim :)

Son düzenleme:
Aslında bu malesef bizim türk erkeklerinde var arkadaşlarım... Orhan Velinin bir şiiri vardı bilmem hatırlayanınız çıkarmı,

" Sen git elin karısında namus ara, kendinde arandımı küplere bin, üstelik yalanın dolanın biri bin para "

Namussuzluk yaparak, karşısındaki kadını sadecek seks objesi olarak gören, ve ondan çıkar elde etmek için binbirtürlü kılığa bürünen, boşa düştüğündede hayıflanan ve küfür eden insanlanra LANET OLSUN..

Geçmiş olsun kardeşim, umarım bir daha yaşanmaz diyemiyorum. Mutlaka yaşanır, çünkü mantelite bu nereye gidersen git olay bu... Yazık gerçekten çok yazık...

Gerçekten çok güzel dile getirmişsin arkadaşım, çevremize baktığımızda insanlıktan çıkmış ama insan gibi görünen o kadar çok kişiler var ki yazık onlara..
Hergün başımıza binlercesi geliyor. Ama elimizdende ayıplamaktan ve siper almaktan başka hiçbir sey gelmiyor.
Bu sayede bütün güvenimiz sarsılıyor insanlara karşı..
Ellerine sağlık canım cok güzel bir yazı

çok güzel bi şekilde dile getirmişsin teşekkür ederim kendi adıma.... bende çok yaşadım yaşıyorum da annem bile der bana bazen acımayacaksın şöyle olacaksın böyle davranacaksın diye ama asla ben neysem oyum...bana kötülüğü dokunana benim iyiliğim dokunmuştur sadece allah' a havale ediyorum....hiçbir zaman kendimden ödün vermem iyi yada kötü....

gerçekten insanlık düşmüş bu kadarda olmaz...insanların bu gidişatı hiç iyi deyil...selam verdın dıye hemen karşıdakinden bir şeyler beklemek hiç bir mantığa sığmaz...erkekler ne zaman kadınları aşağılamakdan vaz geçicek çok merak edıyorum...kadınları sadece seks objesı olarak görmek istedıklerını alamadıklarındada hakaret etmeleıi çok yanlış ve dur denilmesi gereken bir olay...
canım umarım bu başına gelen son olay olur...geçmiş olsun...yazı içinde sağol ellerıne sağlık...

İnsanlıktan çıkmış artık nasıl tabir etsem bilmiyorum ama böyle dengesiz insanlar çok.Gerçektende bu adama yazık yazık ki kapısına iş için gelen kişiye başka gözle bakıyor.Ki dediğin gibi evli.Bekar da olsa böyle birşey yapması çok yanlış.İnsanlıktan çıkmış bu şahsa diyceğim tek şey ;''kedi ulaşamadığı ciğere mundar der.''onun da o hesap olmuş...Geçmiş olsun tatlım.İnşallah bir daha böyle şahıslar çıkamz karşına.

YORUMSUZ !
Nasıl bir millet olduk :S
Her bayanın bşaına glemiş bir olay artık normal karşılıyoruz galiba :S
başlığa sonuna kadar katılıyorum "İnsanlık düşmüş biri kaldırsın..."

bencede insanlık düşmüş biri kaldırsın ................ ama kim kaldıracak kaldıranı bulabilecekmi bu dunya yada biz görebilecekmiyiz o zamanı zannetmiyorum
insanı insan olarak görmek mucize olmuş artık insanı obje olarak görüyor tanıyoruz tek kelimeyle harika olmuş arkadaşım başından geçen için geçmiş olsun genç bir kızzın daha bunlar başlangıç canem alış hayat daha neler neler hazırlıuyor kimbilir her zaman başarılı olman dileğiyle kuzum parmaklarına ve yureğine sağlık lililil

benzer bir olay arkadasımın basından da gecmişti ki kim bilir daha neler oluyor canım dedigin gibi bununla kalmıyorki nereye gittigi belirsiz bir insanlık...toplum olarak kaldırmamız lazım hep bir kötüye gidiş yanlışa yöneliş halindeyiz malesef gecmiş olsun cnm tekrar yasamaman dilegiyle

Geri