gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İnternetin Mucidi Kimdir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar bana mümkünse bu sayfadan bir zahmet İnternetin Mucidi Kimdir yazar mısınız? Şimdiden vereceğiniz İnternetin Mucidi hakkında ki bilgiler için çok tşk ediyorum

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

İnternetin Kim İcat Etti
    İnterneti Kim Buldu

Vinton Cerf, 1970’lerde genç bir matematik mühendisiydi. Kulakları duymayan karısı dünyayla rahat iletişim kurabilsin diye interneti icat etti. Haftalık dergisi son sayısında internetin mucidi Vinton Cerf’in hikayesini anlattı.

Vinton Cerf, 1970’li yıllarda üniversiteyi yeni bitirmiş, yirmili yaşlarının sonunda bir matematik mühendisiydi. Doğuştan kulakları duymayan Carinne’e aşık oldu. Carinne, kimseyle iletişim kuramıyor, telefonla bile konuşamıyordu. California Üniversitesi Matematik Mühendisliği’nde bilgisayarlar arası bilgi transferiyle uğraşan
    Cerf’in ise tek isteği karısını mutlu etmekti.

İnternet, o zamanlar askeri amaçla kullanılan bir sistemdi. Sivillerin kullanamadığı internet, kısa sürede 200 ayrı sivil kuruma yayıldı. Cerf interneti geliştiren bilim adamları arasındaydı. Ancak o daha önemli bir şey yaptı ve interneti karısının da kullanabileceği bugünkü haline getirdi.

İnternetin Mucidi Kimdir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnterneti en hızlı kullanan ülkeleri biliyor musunuz ?

İnterneti en hızlı kullanan ülkeleri biliyor musunuz ?

Bizler henüz Türkiye'de çok hızlı internet kulllanamıyoruz. Özellikle alt yapıların yavaş yavaş oluşturulmasından dolayı büyük sorunlar çıkıyor. Ama gelişen teknolojiye de ayak uydurmayı iyi beceriyoruz. En azından şimdi Turkcell Superonline gibi servis sağlayıcılar hızı 100 Mbs ye kadar çıkartmış durumdalar. Bu hızlar sitelere hızlı giriş için çok farkmesede, dosya indirirken karşı dosya...
  2. Yusuf Day Kimdir biliyor musunuz

Yusuf Day Kimdir biliyor musunuz

Selam arkadaşlar geçenlerde bir yerde okudum Nefise Karatayın sevgilisiymiş Yusuf Day peki aranızda bu Yusuf Day Kimdir bilen var mı varsa yazsın merak ettim oda bir ünlü mü diye:S
  3. Rumeysa Sultan Kimdir biliyor musunuz

Rumeysa Sultan Kimdir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar hepinize keyifli ve bol neşeli bir gün geçirmenizi diliyor ve aranızda Rumeysa Sultan Kimdir bilen var mı diye soruyorum. Rumeysa Sultan Kimdir biliyorsanız lütfen biyografisini yazın.
  4. İnternetin Anlamı nedir biliyor musunuz

İnternetin Anlamı nedir biliyor musunuz

Hiç düşündünüz mü bazen merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi olmak için girdiğimiz, bazen can sıkıntısını atmak için, bazen de eğlenmek ve zaman kaybetmek için girdiğimiz İnternetin Anlamı nedir diye? Ben düşündüm ve merak ediyorum İnternetin Anlamı nedir?
  5. Ali Atay Kimdir biliyor musunuz

Ali Atay Kimdir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Ali Atay Kimdir bilen var mı? Ali Atay Kimdir biliyorsanız bana biyografi bilgilerini yazın.

Sayfayı Paylaş