gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İnternetin Püf Noktaları nelerdir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar ben internette bişey ararken fazla zaman geçirmemek ve arama yapmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorum. acaba internetin püf noktaları nelerdir diye bilgi verebilir misiniz bana

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

İnternette Arama Yapmanın Püf Noktaları

İnternette Nasıl Arama Yapılır

Çağımızın olmazsa olmazı internet sayesinde aradığımız tüm bilgiler bir tık uzağımızda. Ancak bu kadar karmaşık bir sistemin içerisinde aradığımızı nokta vuruşu ile bulabilmek çoğu zaman mümkün olmuyor. İşte sizlere internette doğru arama yapmanın püf noktaları:

Arama yapmaya başlamadan önce, ilk olarak aranan şeye en uygun siteyi seçmek gerekiyor. Neredeyse arama konusunda tekel haline gelen ´Google´ gerçekten de İnternet´in en iyi arama motoru olarak tanımlanabilir.

BUnun yanında Kültür, spor, sinema, politika gibi kataloglar altında seçenekler inceltilerek doğru arama yapılabilir.

Kelimeleri parçalı olarak aramak için ´?´ ve ´*´ işaretleri kullanılabilir. Tek harfi değişken yaparken ´?´ (?özlük: gözlük ve sözlük); kelime tamamlamak için ise ´*´ (tele*: telefon ve televizyon) işaretleri kullanılabilir.

Anahtar kelimelerden hepsini ayrı ayrı listelemesi için kelimelerin arasına ´|´ işareti (Alt Gr+<) konmalıdır.

Anahtar kelimeleri çoğul yazmak yerine tekil yazın.

Anahtar kelimelerin yanyana bulunduğu sayfalara ulaşmak için kelimeleri çift tırnak (´Hakkı Devrim´) içine alın.

Anahtar kelime seçiminde dikkatli olun. En doğru sonuç için fazla sayıda anahtar kelime seçin.

İki ya da daha fazla anahtar kelimeyi bağlarken aralarına ´and´, ´&´ veya ´+´ işaretlerini yerleştirin.

Anahtar kelimelerden, listelenmesini istemediklerinizi yazmak için başına ´-´ işareti koyun. Örneğin -Hakkı Devrim yazarsak, içinde Hakkı kelimesi olmayan Devrim sonuçlarını listeler.

İçerisinde mutlaka geçmesini istediğiniz kelimeleri yazarken başına ´+´ işaretini koyun.

Hem Hakkı, hem de Devrim kelimelerini barındıra sayfaları listelemek için ´+hakkı +devrim´ yazmanız gerekir.

İnternetin Püf Noktaları nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnternette aramanın püf noktaları

İnternette aramanın püf noktaları

İnternet'de arama yaparken yüzlerce sonuçla boğuşmadan aradığnız bilgiyi kolayca bulun! Arama makinelerini kullanmak tek başına yetmiyor. Milyarlarca sayfa arasından en doğrularını seçebilmek için ise doğru yöntemleri kullanmak ve bazı püf noktalarını değerlendirmek gerekiyor. Kendi içlerinde milyarlarca bağlantıyla rasgele birleştirilmiş trilyonlarca sayfadan oluşan İnternet sitelerinin...
  2. İnternette arama yapmanın püf noktaları

İnternette arama yapmanın püf noktaları

Hepimiz internet’de arama yapıyoruz ama arama yaparken yüzlerce sonuçla boğuşmadan aradığınız bilgiyi kolayca bulmanız için size püf noktaları :tik: - Anahtar kelime seçiminde dikkatli olun. En doğru sonuç için fazla sayıda anahtar kelime seçin. - İki ya da daha fazla anahtar kelimeyi bağlarken aralarına ‘and’, ‘&’ veya ‘+’ işaretlerini yerleştirin. - Kelimeleri parçalı olarak aramak...
  3. Dondurma Yemenin Püf Noktaları nelerdir?

Dondurma Yemenin Püf Noktaları nelerdir?

Dondurma Yemenin Püf Noktaları nelerdir bilen var mı? aman dondurma yemenin püf noktalarıda olurmuş demeyin varmış bende yeni duydum da nelermiş işte onu bilmiyorum :)
  4. aşure yapmanın püf noktaları nelerdir?

aşure yapmanın püf noktaları nelerdir?

Aşureyi sadece aşure ayında değil yılın her döneminde yiyebiliriz çünkü çok seviyoruz :D Yalnız her defasında tutturamıyorum. Tecrübeli olanlarınız bana aşure yapmanın inceliklerini anlatabilirmi acaba ? Duzcınız olurum vallahi :D
  5. zayıflamanın püf noktaları neler

zayıflamanın püf noktaları neler

Zayıflamak istiyorum ama bir yerlerde yanlış yapıyorum herhalde. Nasıl zayıflayacağım ben, var mı zayıflamanın püf noktaları ? Nelere dikakt etmem gerekiyor :(

Sayfayı Paylaş