gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İnternette arama yapmanın püf noktaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Hepimiz internet’de arama yapıyoruz ama arama yaparken yüzlerce sonuçla boğuşmadan aradığınız bilgiyi kolayca bulmanız için size püf noktaları :tik: - Anahtar kelime seçiminde dikkatli olun. En doğru sonuç için fazla sayıda anahtar kelime seçin.

- İki ya da daha fazla anahtar kelimeyi bağlarken aralarına ‘and’, ‘&’ veya ‘+’ işaretlerini yerleştirin.

- Kelimeleri parçalı olarak aramak için ‘?’ ve ‘*’ işaretleri kullanılabilir. Tek harfi değişken yaparken ‘?’ (?özlük: gözlük ve sözlük); kelime tamamlamak için ise ‘*’ (tele*: telefon ve televizyon) işaretleri kullanılabilir.

- Anahtar kelimelerden hepsini ayrı ayrı listelemesi için kelimelerin arasına “|” işareti (Alt + Gr) konmalıdır.

- Anahtar kelimeleri çoğul yazmak yerine tekil yazın.

- Anahtar kelimelerin yanyana bulunduğu sayfalara ulaşmak için kelimeleri çift tırnak (”Hakkı Devrim”) içine alın.

- Anahtar kelimelerden, listelenmesini istemediklerinizi yazmak için başına ‘-’ işareti koyun. Örneğin -Hakkı Devrim yazarsak, içinde Hakkı kelimesi olmayan Devrim sonuçlarını listeler.

- İçerisinde mutlaka geçmesini istediğiniz kelimeleri yazarken başına ‘+’ işaretini koyun.

- Hem Hakkı, hem de Devrim kelimelerini barındıra sayfaları listelemek için “+hakkı +devrim” yazmanız gerekir.

İnternette arama yapmanın püf noktaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnternette aramanın püf noktaları

İnternette aramanın püf noktaları

İnternet'de arama yaparken yüzlerce sonuçla boğuşmadan aradığnız bilgiyi kolayca bulun! Arama makinelerini kullanmak tek başına yetmiyor. Milyarlarca sayfa arasından en doğrularını seçebilmek için ise doğru yöntemleri kullanmak ve bazı püf noktalarını değerlendirmek gerekiyor. Kendi içlerinde milyarlarca bağlantıyla rasgele birleştirilmiş trilyonlarca sayfadan oluşan İnternet sitelerinin...
  2. aşure yapmanın püf noktaları

aşure yapmanın püf noktaları

Aşure yapmak istiyorum hangi malzemeler gerekli ve püf noktaları nelerdir ?
  3. Ezber Yapmanın Püf Noktaları

Ezber Yapmanın Püf Noktaları

ezber nasıl yapılır ezber nasıl yapılmalı ezber yapmanın püf noktaları Öğrencilerin ve tiyatro, sinema gibi sanat dallarıyla uğraşanların en büyük sorunlarından biri ezber yapmaktır melekler :) Elbette ki bu yetenekleri de olduğundan bu sanatlara gönül vermişlerdir ancak yine de uzun ezberler gözlerini korkutabilir. Ama bunun da bazı püf noktaları var. Makalemizde nasıl kolay ezber...
  4. Aşure yapmanın püf noktaları

Aşure yapmanın püf noktaları

Aşure Nasıl Yapılır Aşure yapmanın püf noktaları Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda iyi bir aşure yapmak için, aşure yapmanın püf nokrtalarını sizlerle paylaşıyoruz. Benim gibi aşure sevenler buraya gelsin :) Aşurenin yapılışı her yöreye göre değişiyor. Ancak genel olarak buğday, nohut, fasulye, kuru üzüm, kayısı, badem ve ceviz gibi 10'a yakın baklagil, meyve ve sert kabuklu...
  5. İnternetin Püf Noktaları nelerdir?

İnternetin Püf Noktaları nelerdir?

selam arkadaşlar ben internette bişey ararken fazla zaman geçirmemek ve arama yapmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorum. acaba internetin püf noktaları nelerdir diye bilgi verebilir misiniz bana

Sayfayı Paylaş