gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

internetten ahirete davetiye

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

Ölüm, bizim mayamızdır. Ondan kaçmak, kendi kendimizden kaçmaktır. Bizim bu tadını çıkardığımız varlıkta, bayat kadar ölümün de yeri vardır.
    Dünyada geldiğimiz gün, bir yandan yaşamaya,
    bir yandan da ölmeye başlamaz mıyız." Montaigne
    New York sokaklarının karla kaplandığı soğuk kış günlerinin birinde, ikisi de Amerika'nın değişik bölgelerinde
    iş gezilerinde olan karı-koca, Florida da buluşup, yaz sıcaklarının yaşandığı bu bölgede birkaç gün geçirip
    dinlenmeye karar verirler.
    Florida'ya karısından önce giden koca, ertesi gün için eşine de yer ayırttıktan sonra, ona bir e-mail gönderir.
    Fakat mesaj, adresi bir harf yanlış yazdığı için karısına değil de, bir gün önce ölen yaşlı bir papazın karısına
    değil de, bir gün önce ölen yaşlı bir papazın karısına gider. Papazın en az kendisi kadar yaşlı karısı,
    bilgisayar ekranındaki mesajı okuyunca korkunç bir çığlık atarak yere düşer.
    Kocasının ölümünden dolayı zaten çok üzgün olan kadının bu çığlığı üzerine ev halkı odaya dolar ve hemen
    herkes, yerde yatan kadına yardım için koşuşturmaya başlar. Kadıncağız bir süre sonra kendine gelir ve ne
    olduğunu soranlara korku içinde bilgisayarı gösterir.
    Hâne halkı bilgisayara baktıklarında ekranda şöyle bir mesajla karşılaşırlar:
    "Sevgili karıcığım! Buraya ulaşır ulaşmaz, öncelikle yarın senin gelişinle ilgili bütün işlemleri tamamladım.
    Sonra da bana ayrılan yerime yerleştim.
    Burası gerçekten de dedikleri gibi çok çok sıcak... Seni özlemle bekliyorum. Kocan..."

internetten ahirete davetiye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ahirete Hazırmısın?

Ahirete Hazırmısın?

Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu Yazı Uzun Diye Okumamazlık Yapma Bi Oku İstersen!!! (LÜTFEN) Büyük bir ihtimal şu anda siteye girdin ve bu mesajı görüp okumaya başladın. Merakla mesajın tamamın da ne yazdı ını okurken daha bu satırı bitiremeden birden omuzuna biri dokundu ve ister istemez arkana baktın ve kimi gördün sence işte karşında bekledigin şey Azrail (a.s) arkadan da...
  2. Ahirete İman

Ahirete İman

Son" ve "Sonra Olan" anlamında Arapça bir kelime olan "Âhiret", "Âhir" kelimesinin müennes (dişi) şeklidir. Lügatte "Evvel" kelimesinin zıddı olarak kullanılır. İslâm literatüründe bu kelime "Öbür Dünya" manasında kullanılmıştır. Dünya,canlıların yaşadığı evvelki âlem, ahiret ise son âlemdir. Bu kelimeler bazen "dâr=yurt"...
  3. İnternet kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor

İnternet kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor

Denizli Devlet Hastanesi kalp damar cerrahisi uzmanı Dr. Türkan Demir, kalp hastalığının son zamanlarda gençlerde yaygın olarak görülmesini, internetle gelen alışkanlıklara bağladı. Dr. Demir, 12-18 Nisan arasında kutlanan Kalp Haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. 20. yüzyılın başından beri kalp hastalıklarının ölümün en sık sebepleri arasında yer aldığını belirten Demir, birçok...
  4. ahireta iman ve ahirete imanın hayatımıza etkileri

ahireta iman ve ahirete imanın hayatımıza etkileri

ahirete iman? ahite imanın hayatımıza etkileri

Sayfayı Paylaş