gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

intihar eden insanın cenaze namazı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Çok merak ediyorum , intihar eden kişinin cenaze namazı kılınır mı acaba ? Teşekkürler şimdiden...

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, İntihar, Allah’ın binasını yıkmak, hakkı olmayan bir bedeni ortadan kaldırmak demektir. Bu bakımdan intihar şirkten sonra gelen en büyük günah, en korkunç cinayettir. Bununla beraber, intihar eden yine de imanlı kimse sayılır. Alimler, intihar edenin imanı mevcut olduğundan dolayı namazının kılınacağına hükmetmişlerdir.

intihar eden insanın cenaze namazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atamızın cenaze namazı

Atamızın cenaze namazı

Son vazifeler yerine getirilirken, dini şart ve örfler itina ve hassasiyetle yerine getirilmiştir. Cenaze namazının bir camide kılınıp kılınmama yolunda dinen ne gerektiği konusunda, Makbule Atadan Hanımefendi Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Hasan Rıza Soyak'a danıştı, İlahiyat Fakültesi kelam ilmi ve İslam Felsefesi ordinaryüs Profesörlerinden Mehmed Şerafettin Yaltkaya'nın fikri alındı. Din...
  2. kendi cenaze namazını kılan şehitler

kendi cenaze namazını kılan şehitler

KENDİ CENAZE NAMAZINI KILAN ŞEHİTLER OLUR MU OLMAZ MI ? Demeyin....... Babamım dostlarındandı. Dimdik yürüdü. Hani Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmemiş tipler vardır ya öyle biriydi. Ben çok küçüktüm evimize misafir gelirdi. "Oğul" diye seslenirdi hep. Bağdaş kurmaz diz çöker öyle otururdu. Gaz lambası ışığında daha bir heybetli görünürdü gözüme. Hep bitip tükenmek bilmeyen...
  3. Atatürk Cenaze Namazı

Atatürk Cenaze Namazı

Arkadaşlar Atatürk Cenaze Namazı kılındı mı kılındıysa bilginiz var mı
  4. Cenaze namazı nasıl kılınır ?

Cenaze namazı nasıl kılınır ?

Bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum cenaze namazı nasıl kılınır ?
  5. Şehitlerin Cenaze Namazı Kılınır mı?

Şehitlerin Cenaze Namazı Kılınır mı?

kimlerin cenaze namazı kılınmaz, kimlerin cenaze namazı kılınır, şehitlerin cenaze namazı Dinimiz de şehitlik mertebesi çok büyüktür. Cennetle mükafatlandırılan şehitler için cenaze namazlarının kılınıp kılınmıyacağı konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler adına sizlere konu ile ilgili detaylı bilgileri sunuyoruz. Bazı fıkıh imamları, Uhud şehitlerinin yıkanmadan, kefenlenmeden ve...

Sayfayı Paylaş