gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

ios 7.1 Güncellemesi Değişiklikler Yenilikler

Konu, 'Cep Telefonu Haberleri' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

ios 7.1 Güncellemesi Değişiklikler Yenilikler neler, ios 7.1 deki yenilikleri, değişiklikleri ve özellikleri, ios isletim sisteminin son versionu olan 7.1 özellikleri nedir,
    indir (2).jpg

Apple uzun zamandır beta olarak çalışmalarına devam ettiği ios isletim sisteminin son versionu olan 7.1 i duyurdu, gelecekteknolojisi.com olarak ios 7.1 deki yenilikleri, değişiklikleri ve özellikleri ele alacağız.

Apple, sunduğu iPhone, iPad ve iPod Touch adındaki akıllı telefon,tablet ve taşınabilir medya player modellerinde kendi geliştirdiği iOS işletim sistemini kullanıyor. Apple Store’da yer alan binlerce uygulama ve oyunun avantajı, ayrıca stabilite açısından oldukça başarılı bir yapı sergilemesi, iOS’u diğer mobil işletim sistemleri arasından sıyırıyor.

Apple, her sene yeni iPhone modeli ile birlikte yeni iOS sürümü sunarken, geçtiğimiz sene Eylül ayında sunulan iPhone 5S ve iPhone 5C ile birlikte iOS 7 sunulmuştu. Bir çok yeni özelliği, renkli arayüz tasarımını getiren iOS 7 ilk başlarda stabilite açısından sorunlar içerese de sonradan gelen güncellemelerle oldukça beğenilmişti.

Bir süredir Apple iOS 7.1 üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Daha önce Mart ayı içerisinde sunulacağı yönündeki iddialar doğru çıktı ve iOS 7, iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için sunulmaya başlandı.

Baktığımızda iOS 7.1′in Apple’ın bir süre önce resmi olarak duyurduğu CarPlay desteği ile birlikte geldiğini görüyoruz. Bu sayede iPhone ile otomobile bağlanarak, otomobil üzerinden sesli komutlar ile akıllı telefonda istenilen görevler sürdürülebiliyor.

Güncelleme 214MB dosya büyüklüğüne sahip.

Yeniliklere bakacak olursak eğer:

CarPlay
    - Araba için tasarlanan iOS deneyimi
    - CarPlay etkin araca iPhone ile kolayca bağlanma
    - Telefon , Müzik , Haritalar , Mesajlar, ve 3. parti ses uygulamaları desteği
    - Siri ve otomobilin dokunmatik ekranı ya da düğmeler üzerinden kontrol

Siri
    - Mandarin Çince , İngiltere İngilizce, Avustralya İngilizce ve Japonca için yeni , daha doğal erkek ve kadın sesleri

iTunes Radyo
    - Şu anda çalıyor üzerinden düğme ile albüm satın alabilme özelliği
    - iPhone , iPad veya iPod Touch’da iTunes Match abone ol ve reklamsız iTunes Radio zevkini çıkar

Takvim
    - Ay görünümünde olayları görüntüleme seçeneği
    - Otomatik olarak pek çok ülke için ülkelere özel tatil günleri eklendi

Erişilebilirlik
    - Kalın yazı seçeneği artık klavye , hesap makinesi ve birçok simge için geçerli
    - Hava Durumu , Mesajlar ve çoklu UI animasyonlar Hareket azalt seçeneği içeriyor

Diğer
    - HDR etkinleştirmek için iPhone 5′de yeni kamera ayar seçeneği
    - Bazı ek ülkeler için iCloud Anahtar zinciri desteği
    - Başka bir cihazda çağrı cevaplandığı zaman FaceTime çağrı bildirimleri otomatik olarak silinir
    - Bazen ana ekran çökmesine neden olabilecek bir hata düzeltmesi
    - Touch ID parmak izi tanıma geliştirmesi
    - IPhone 4 için geliştirilmiş performans
    - 10.000 ‘den fazla sayıda okunmamış mail için görüntü düzeltmesi
    - Kullanıcı Arayüzü geliştirmelerine devam edildi

ios 7.1 Güncellemesi Değişiklikler Yenilikler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yenilik ve Yenilik

Yenilik ve Yenilik

''Yaratıcılık doğuştandır ama yenilikçilik sonradan öğrenilir.'' Kalite Derneği''nin (KalDer) davetlisi olarak Türkiye''ye gelen yenilikçilik ve yaratıcılık uzmanı Andrian Gundy yenilikçiliği bir süreç, yaratıcılığı ise yetenek olarak tanımlıyor. Gundy''e göre, sanıldığının aksine yenilikçilik yeni bir ürün veya hizmetten çok iş modellerinde yaşamı değiştiren yeni iş süreçleri....
  2. Adım Adım Bios Güncellemesi

Adım Adım Bios Güncellemesi

Bios güncelleme konusunda çok ısrarcı davranışlar olduğu için bu dökümanı sizlerle paylaşma gereği hissettim ama kesinlikle uyarı yapmadan geçilmeyecek kadar hassas ve ciddi bir konu olduğu için bu işlemleri yaparken elektriklerinizin kesilmemesi, yanlış bios dosyasını yüklememeniz ve bu işlemi ömrünüzde hiç yapmadıysanız bu işlerde deneyimli bir arkadaşınızdan yardım almalısınız, doğacak...
  3. Bios Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Bios Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Su anda bir çok üretici firma AMI, AWARD ve Phoenix bios yongalarından birini kendi anakartlarinda ağırlıkla kullanmaktadır. Aşagida bu yongalara sahip bir anakartta bios upgrade in nasıl yapılacağı anlatılmaktadır. Ancak Bios upgrade yaparken bilgisayarın resetlenmemesi ve gücünün kesilmemesi gerekmektedir. Böyle bir durumda bios, tamamen bozulabilir. Ayrıca bios upgrade yapıldıktan sonra...
  4. Facebook İPad Güncellemesi yeni

Facebook İPad Güncellemesi yeni

Facebook İPad Güncellemesi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Facebook İPad Güncellemesi hakkında sizlere bilgiler aktaracağız. En büyük kullanıcı kitlesine sahip sosyal ağ olan Facebook, iPad ve iPhone için olan uygulamasının 4.1.1 sürümünü kullanıcılara sundu. Yeni sürüm ile yeni özelliklerin yanında hata düzeltmeleri de beraber geliyor. Güncellenen Facebook uygulamasında...
  5. Öğretmen Atama ve Yer Değişikliği Yönetmeliğindeki Yenilikler hakkında bilgiler

Öğretmen Atama ve Yer Değişikliği Yönetmeliğindeki Yenilikler hakkında bilgiler

Öğretmenlerin atama ve yer değişikliği Öğretmenlerin atama ve yer değişikliği hakkında bilgiler Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, http://www.meleklermekani.com/guncel-haberler/228155-2012-eylul-ogretmen-atamalari-icin-basvuru-tarihleri.html konumuzdan sonra şimdi de bu yazımızda öğretmenlerin atama ve yer değişikliği hakkında bilgiler paylaşıyor ve ilgili...

Sayfayı Paylaş