IP Bulma

Konu, 'Teknik Destek' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.023
  Beğenilen Mesajlar:
  107
  Ödül Puanları:
  0
  IP Bulma Taktikleri

  İlk önce kendi IP’mizi öğrenelim:) Başlat > Çalıştır’ı açın ipconfig yazıp enter’layın.Evet şimdi IP adresiniz karşınızda..

  IP Adresini bulmayı 2 bölüme ayıralım..
  1- Site IP Adresi
  2- Kişisel IP Adresi

  Site IP Adresi
  Çeşitli programlarla da yapabilirsiniz fakat en kolay yolu;
  Başlat > Çalıştır’a gelip CMD yazın.?imdi ise ping yazdığınızda un IP adresi karşınıza gelir..

  Kişisel IP Adresi
  1-MS-DOS
  2-Mail Yoluyla
  3-NetMeeting
  4-Outlook Exp.
  5-Sniffer’lar

  Tek tek açıklamaya başlayalım..

  1-MS-DOS
  MSN’den Kişisel IP almanın tek yolu vardır o da MS-DOS.Aslında basit bir iş bunu yapmak.Amaa herzaman olacak diye bir şey sözkonusu değil yani bazen hedef şaşabilir:) ?imdi diyelim ki MSN’de biri ile sohbet ediyorsunuz.Arada bir konu açın ve bir dosya yollayın.Ne olduğu farketmez resim de olur, müzikte, dosya da...Karşıdaki yolladığınız dosyayı kabul ettiğinde dosya inerken siz;
  Başlat > Çalıştır’ı açın.CMD yazıp enter’layın.Açılan pencereye netstat –n yazıp tekrar enter’a basın.?imdi karşınıza birkaç IP çıkacak:) ?imdi ordaki IP’lerden 2 hane ile başlayan IP lere bakın eğer yanında ESTABLISHED yazıyor ise IP adresi bulduk.Amaa IP’ler birden fazla çıkabilir.Bunun nedeni ise MSN’de başkaları ile yazışmakta olmanızdır..

  2-MAIL YOLUYLA
  Bu yöntem sadece size gelen mailler doğrultusunda kullanılabilir.Tek tek açıklamak zorundayım..
  Hotmail Üzerinden
  Hotmail hesabınızı açın.Sonra Options > Additional Options > Mail Display Settings > Message Headers kısmına gelin.”Full”ü işaretleyin ve OK’e tıklayın.?imdi Inbox’a geçin.Gelen Mail’e tıklayın.Mail açıldığında msjların üstünde IP adresini göreceksiniz..
  Yahoo Üzerinden
  Yahoo hesabınızı açın.Inbox’a girin.Sonra da IP sini almak istediğiniz kişinin mailini açın.?imdi sağ üst köşede Full Headers yazısı olacak.Ona tıklayınca maili yazan kişinin IP adresini öğrenebilirsiniz..
  Pop3 Üzerinden
  Gelen maili farklı kaydedin.?imdi kaydetmiş olduğunuz mail’in uzantısı .eml dir.Bunu .htm yapın ve dosyayı açın.Mail’in üzerinde IP adresi yazılı olması gerekir..
  3-NETMEETING
  Yine bir MSN yöntemi daha..MSN de IP sini almak istediğiniz kişiye NetMeeting uygulamasını kabul ettirirseniz karşınıza şöyle bir yazı çıkar..
  84.000.000.00 numaralı kişiden yanıt bekleniyor..
  Burada 84.000.000.00 numara’sı IP adresi oluyor yani:)..

  4-OUTLOOK EXPRESS
  İki yöntemi var aslında.
  1-Gelen Mail’i tutum masaüstüne sürükleyin.?imdi .eml uzantılı dosyanızın uzantısını .htm yapın.Dosyayı açın ve üstte yazılı olan IP adreslerini görün..
  2-Outlook ta gelen mail üzerine sağ tıklayın ve Options’a girin.Burada birkaç bilgi olur.IP Adresi de bu bilgiler arasınra olabilir..
  5-SNIFFER’LAR
  Öncelikle Sniffer’ın program olduğunu bilelim.Bu yöntem ile sizinle iletişimde olan herkesin IP Adresini öğrenebilirsiniz.En kücük paylaşımı bile...Örneğin Kazaa’dan bir dosya çekmektesiniz.Sniffer’ınız IP adresini görüntülüyor.Aynı şekilde MSN’deki kişilerinde IP adresini öğrenebilirsiniz..
  KAYNAK=http://www.cyber-warrior.org


   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
IP Bulma konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Etme Bulma Dünyası

  Bir adam, karısı ve yaşlı babası. Kadın kayınpederini istememekte, huysuzluk etmekte, evin huzurunu boznaktadır. Bir gün kocasına: - Bey... bey.. Bezdim bezdim. Bir gün göremedim. Gençliğim gidiyor. Ya ayrılalım, babanla kal., ya da al babanı al da nereye getirirsen getir beraber kalalım. Yoksa ben gidiyorum. Adamcağız şaşkınbiraz da sitemli bir vaziyette: -Ne diyorsun hanım, o babam...
 2. Güvenlik Kamerası IP Camera

  Evinde IP camera kullanan var mı ablamın evi için ip camera almayı düşünüyoruz. Bebeği biraz büyüdü ve ablamın da çalışması gerekiyor bakıcı tutucaz ve malum kimseye güven olmuyor bu yüzden ip kamera takıcaz eve istenilen yerden izlemek mümkünmüş şu an kameraları araştırıyorum satın alınca bilgi vericem :) peki var mı evinde kullanan nasıl bi duygu çok merak ediyorum annelerin çok hoşuna...
 3. Zengin koca bulma

  zengin koca bulmanın yolları zengin koca bulma yöntemleri Sonunda buda oldu Melek'ler. Zengin koca isteyenler için, okul açıldı :) Erkek; "Benimle evlenir misin?" Kadın; "Olur ama ben zengin koca bulma okulu mezunuyum, anladın değil mi" :D:D:D "Böyle mi olacak yani artık" diye düşünüyorsunuz sizde benim gibi değil mi Melek'lerim :) Enteresan diyor ve sizlere...
 4. İdeal sevgiliyi bulmanın sırları

  Aslında aşkta ve sevgi de sipariş olmuyor. Olsaydı, aşk acısı diye bişey olmazdı ama yinede herkes idealinde ki sevgiliye aşık olmak ister. Peki ideal sevgili nasıl bulunur; buyrun yazımızın devamında sırlarını öğrenelim Melek'lerim. ‘İdeal sevgili’ bulmak Dr. Sari Locker, bekar insanlardan duyduğu en büyük şikayeti aktarırken, “Hepsi kendileri için doğru olan birisini bulamamaktan...
 5. İp adresi ne demektir?

  İnternet Protokol numarasıdır. IP numarası ve alan adı ne işe yarar? Herhangi bir bilgisayar internete bağlandığı anda, dünya üzerinde sadece ona ait olan bir numara alır (örneğin 111.204.122.4) ve bu numara o bilgisayarın IP numarası olur. Bunun yanında internete sürekli bağlı olan her bilgisayarında bir IP numarası vardır (162.178.111.24 gibi). Bu numaraları akılda tutmak ve herhangi bir...

Sayfayı Paylaş