gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Ipek Hali Nasil Yikanmali ???

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Yeni cikan cokta kullanisli ve leke tutmayan gözde ipek halilar acaba nasil yikanmali?? :hıms: Saticinin biri sivi sabun ile yikanmasi gerektigini söyledi ama bu ne kadar dogru?? Hali fircalari ipekleri cok zedeledigi icin hic kullanmak istemiyorum!!! Peki ya haliyi sürtmek ve köpürtmek icin ne kullanmak lazim? :hıh: Sorularima vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkürler :D:D

2. *Lena*

*Lena* Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    ilk defa duydum ipek halıyı :D

3. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

kuzu o işleri annelere sormak lazım hahaha

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Hadi canim :S

- - - Updated - - -

Bende anneyim basak :D:D

- - - Updated - - -

Benim annemde dedi internete bak diye :D:D

- - - Updated - - -

Kendi halisi olsa bi sekilde yikar ama annrm bbenim halima bile kiyamiyo :D:D
    Anne iste :hıms:

5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İpek halılarının çok narın olması sebebiyle makinede veya ıslatarak yıkanması sakıncalıdır.Bu tür halıların sulu sistem yıkanması yerine halı temizleme metotlarından olan köpük vakum - yani ıslak kuru modeliyle temizlenir.
    El yapımı yün halılarda buharla temizleme ya da kuru temizleme yapmayın. Buhar temizliği yündeki yağları eriterek canlı yünü cansız hale getirecektir. Buharla temizlenen yünün daha temiz görünmesi aldatıcıdır. Çünkü verdiği hasar değiştirilemez, telafi edilemez. Hasar kendisini birkaç temizleme sonrasında gösterecektir ama o zaman da çok geç olacaktır. Kuru temizleme işleminden sonra elyafta kalan kimyasal kalıntılar iyi bir el yapımı yün halının ömrünün de kısalmasına neden olur.

İpek Halıları diğer halılara nazaran daha dikkatli ve yıkanmasına özen gösterilmesi gereken halılardır. Bu tür halılar halı yıkamada uzman olan firmalarca yıkanabilmektedir. Tek tek özel ilaçlar ve tecrübeli elemanların gözetimi altında yıkanmakta ve renklerinin karışmaması ve solmaması için her türlü önlem alınmaktadır.Halı uzun tüylü ise halı şampuanının tüy dip ve hav aralarına nüfuz etmesi için tek yönlü gelberiden önce ileri geri gelberi uygulamasıda yapılabilir. Kullanılan şampuanın bu halıların niteliklerine uygun olmasıda önemlidir. Bu halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta gerekmektedir.

Ipek Hali Nasil Yikanmali ??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uyanıklık hali

uyanıklık hali

Hak Teâlâ bir hadis-i kudsî'sinde Davud (as)'a hitaben şöyle buyurdu: "Ey Davud! Uyanık ol... Din kardeşine karşı yumuşak davran. Sana, benim isteğim doğrultusunda itaat etmeyene ve seninle muvafık olmayana dost ol ma. Çünkü o senin düşmanındır." Buradaki yakazadan (uyanıklıktan) murad, gaflet uykusundan kurtulmaktır. Ve cehaletten berî olmaktır. Salike evvela lâzım olan şey;...
  2. Dünyanin hali

Dünyanin hali

Dünyanin hali İçimde bir kıvılcım sanki bir şimşek Bu ne haldir yâ rab bilemiyorum. Bilmem rüyamıdır, düşmüdür desem, Ben gerçeği neden göremiyorum. Benliğini yitirmiş insanlık bence Dünya?da kol gezer zulüm, işkence Alnı hiç secdeye gelmeyen gence Bakıp ta haline gülemiyorum. Servet düşkünü insanın keyfi, Aldatır insanı dünya?da belki Haram mal ile yaşanan zevki Nedendir Allah?ım...
  3. Derslerİn Nasil?

Derslerİn Nasil?

+ olm dersler nasıl? - baba çok üstüme geldiler ama ben alttan alıyorum - cocum, derslerin nasil, ilgilenmiyoruz, okula gelmiyoruz, hocalarini filan aramiyoruz diye derslerini boslamiyosun di mi oglum? + baba siz beni gecen yil okuldan alip sanayiye cirak verdiniz ya! - hmm... sanayi nasil? + ... -dersler nasıl? -eski tadı yok -dersler nasıl? -ne desem yalan olur şimdi! -? -dersler nasıl? -onu...
  4. Atiye/Hali hali hal

Atiye/Hali hali hal

atiye atiye arapça şarkısı dinle arapça şarkısı mali mali dinle şarkı sözü ice şihhat alebeddar elitlul hilvi alalallah elle ene mali şihhat aetini bosi dahilallah yeayni atini basi dahillallah hali hali hal meli meli mel hali hali hal meli meli mel hali hali hal meli meli mel hali hali hal meli meli mel sana ezelden hastayım yokluğunda yastayım sana ezelden hastayım yokluğunda yastayım...

Sayfayı Paylaş