iradeisizm bırakamıyorum yaa şu nalet şeyi bırakamıyorum

Cevap: iradeisizm bırakamıyorum yaa şu nalet şeyi bırakamıyorum

bende 12 senedir sigara iciyorum ve brakamadim. azar azar icmeye basladim ve simdi nerdeyse günde 2 paket iciyorum.
sana tavsiye, hani nikotin bantlari var ya tenine yapistiriyorsun...veya nikotin sakizi kullanmayi dene. bunlarla krizlere girmeden brakildigini anlattilar. birkac arkadasim bu sayede brakmislar.
bana gelince, hec denemedim. sigara icmek zararli ama brakmayi daha düsünmüyorum. :)
insallah brakabilirsin.

İşşteeeee en büyük sorun da bu!..bırakamıyorum yapamıyorum edemiyorum demek her zaman en büyük sorundur.hiçbir zaman olumsuz düşünme.öyle azaltmakla felan olmaz bu işler..bak hayatımm al eline bir sigara deki:bu sigarayı içicem sonuna kadar dibine kadar içicem ama bu son de başka içmiyecem de.elinde ne kadar sigara varsa ne kadar paket varsa ya başkasına ver ya da çöpe at..iradesizim yapamıyorum felan deme.etrafa pozitif enerji yay.bırakıcam sigarayı bırakmak hiç zor değil yapabilirim de..ben inanıyorum başarıcaksın..bıraktığın günü bekliyorum(inşallah)

İnşallah bırakırsın vücudun sana şükür eder ...

Bende:uhu:
Esim icmiyor ben iciyorum kötü oluyor valla.
aaaaaah ah

çok erken başlamışın canım yaaa bi anda bırakamazsın sanırım yavaş yavaş azaltarak bırakmayı dene.canın sigara istediğinde başka şeylerle oyalanmayı dene bol bol su iç sakız çiğne mesela.sigaranın o kadar çok zararı var ki bunları düşün ve beyninde bitir.

Bu sıkıntıdan bende müzdaripim inan canım.Yaklaşık 10 yıldan beri kullanıyorum,çok denedim çok şey yaptım ama maalesef bırakamadım.Hatta hamileliğimde bir dönem bırakıp daha sonrasında tekrar başladım:( Oğlum şu an 4 yaşında ve Dumasız Hava Sahası adı altında bir kampanya reklamları veriliyorken tv de benim babam sigara içmiyor ama annecim sen sigara içiyorsun öleceksin diye çok ağladı.Onu bu şekilde üzmeye hakkım yoktu bırakacağım oğlum dedim ama ona söz verdim yinede yapamadım.Bende senin gibi iradesizim:(

Aa niye içiyon beom..sendemi
icon9.gif
bence bi şekilde ne olursa olsun bırakmalısın çok zararlı..sağlığının değerini bil :)

Geri