gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İran’dan Gübretaş’a ’Razi’ vizesi tamam

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

İran onayladı, Razi 462.6 milyon Euro’ya Gübretaş’ın oluyor Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nin (TTKKMB) bağlı ortaklığı olan Gübretaş’ın yüzde 50 ortak olduğu konsorsiyumun, İran’da Razi Petrochemincal şirketini almak üzere verdiği 462.6 milyon Euro’luk teklif, İran resmi makamlarınca onaylandı. TTKKMB Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, böylece Gübretaş’ın, gübre üretiminde kullanılan ara maddeler, üre ve DAP gibi tüketimi yüksek ürünlerde dünya piyasalarında söz sahibi olmak üzere önemli bir adım attığını bildirdi.

İKİ YILDIR BAKIYORDUK: Teke, kimyevi gübrede dünyada söz sahibi olmak için hammadde kaynağına sahip ülkelerde yatırım araştırması gerçekleştirmek üzere 2 yıldır Gübretaş yetkililerini görevlendirdiklerini, Tunus, Suriye, Rusya ve İran gibi ülkelerde yatırım arayışlarını hızlandırdıklarını belirtti. Yatırım için hem hammadde kaynaklarına hem de satışa hazır mevcut ve projelendirilmiş gübre fabrikalarına sahip olması, ekonomik şartların da uygun olması nedeniyle İran’ı tercih ettiklerini kaydeden Teke, İran’ın Razi Petrochemincal şirketini özelleştirmek amacıyla açtığı ihaleye Gübretaş’ın, ikisi Türk biri İranlı 3 ortak ile girdiğini, konsorsiyumda Gübretaş’ın yüzde 50 ortaklığının olduğunu ifade etti.

Hürriyet

İran’dan Gübretaş’a ’Razi’ vizesi tamam konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vakit Tamam

Vakit Tamam

Vakit tamam, Seni terk ediyorum. Bütün alışkanlıklardan öteye, Yorumsuz bir hayatı seçiyorum Doymadım inan, kanmadım sevgine... Güçlü biri değilim ben. Hiçbir zaman da olmadım. Ama güçlü bir karar vermem gerekti kendimi korumam için, güç bir karar vermem gerekti, verdim. İçimde yıktığın onca şeyin intikamını alır gibi gidiyorum şimdi. Senden öcümü alır gibi. Paramparça ettiğin...
  2. Ceza Tamam

Ceza Tamam

Canımı verene dek mi savaşacam ben acaba Gözümün içine bakınız Araba peşinde koşana merhaba ne demek istedim ben anla ... Kaderi geriye çevireceksen haydi gel çevir de Anamın gözüne yaşlar inmesin bu yagmur dinmesin Yalancı kazanamaz ki savaşı Bırakın evine donene respect Kompleksli ruhlara selamlar olsun Ceza mikrofonunu açtı,Nefretini bir döktü ki sen sorma Dövünen kalplere gem vurma...
  3. İran’dan gaz akışı kesildi

İran’dan gaz akışı kesildi

İRAN-Türkiye doğalgaz boru hattının Türkiye tarafında önceki gece yarısından sonra bir patlama meydana geldiği ve doğalgaz akışının durduğu belirtildi. Enerji Bakanlığı yetkilileri, "Hattaki patlama büyük ihtimalle sabotajdan kaynaklanıyor. Patlama noktası Türkiye sınırından 13 kilometre içeride Doğu Beyazıt civarında. Patlamanın meydan gelmesi ile akış durdu" dediler. Enerji Bakanı...
  4. Tamamı ödenmiştir

Tamamı ödenmiştir

Kucuk cocuk bir aksam mutfakta yemek yapan annesine gelir ve ona uzerine birseyler yazdigi bir kagit parcasi uzatir. Annesi ellerini onlugune kuruladiktan sonra kagitta yazili olanlari okur. Soyle yazmaktadir: cimleri bictigim icin: 5 Dolar bu hafta odami temizledigim icin: 1 Dolar senin icin markete gittigim icin: 0,5 Dolar sen alisverise gittiginde kucuk kardesime baktigim icin: 0,25 Dolar...

Sayfayı Paylaş