gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

İran polisi Türk polisine ders verecek

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İran, Türk Polis Akademisi öğrencilerine eğitim verecek. Türk polisi İran’dan eğitim alacak. Türkiye ile İran İçişleri Bakanlıkları arasından imzalanan işbirliği anlaşması TBMM’ye gönderildi. Anlaşmaya göre Türk Polis Akademisi öğrencilerine İran eğitim verecek.
    İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın geçen Ağustos’ta Anıtkabir’e gitmemek için İstanbul’a yaptığı Türkiye ziyaretinde imzalanan anlaşmalara ilişkin kanun tasarılarından biri daha Meclis’e sevk edildi.

Türkiye ile İran arasında uyuşturucu kaçakçılığı, organize suçlar ve terörizmle mücadelede işbirliğini öngören anlaşmanın en dikkat çekici maddelerinden biri polisin eğitimi oldu.

MOLLALARIN EĞİTİMİ

Bu maddeye göre, Emniyet’e üst düzey yönetici yetiştiren Polis Akademisi öğrencileri ve uzmanları İçişleri Bakanlığı’nın uygun görüşü ile suçların yeni bilimsel tespit teknikleri ve metotları konusunda eğitim görmek için İran’a gidecek. Çeşitli güvenlik dallarındaki bilimsel yayınlar ve araştırma sonuçları paylaşılacak.

Yine anlaşma çerçevesinde; uyuşturucu madde ve psikototrop (insan beynine etki ederek insan davranışını değiştiren) ilaçlarla mücadele operasyonlarında teknik araçlardan ve hayvanlardan (örneğin köpek) yararlanma yöntemleri konusunda deneyim paylaşımı yapılacak.

İran tarafından da polis akademisi öğrencileri Türkiye’ye gelebilecek. Öğretim üyeleri arasında da değişim gerçekleşebilecek, eğitim programları düzenlenecek. Terör, uyuşturucu kaçakçılığını içeren anlaşmada öne çıkan işbirliği çerçevesi şöyle:

İŞBİRLİĞİ KOMİTESİ: Sürekli uygulamayı izleyecek bir komite kurulacak. Komite başkanlığını İran İçişleri Bakan Yardımcısı ve İçişleri Bakan müsteşarları yapacak. Bütün uygulamaları sürekli izleyecekler ve bir araya gelecekler.

TERÖR İŞBİRLİĞİ: Terör konusunda her türlü bilgi alışverişi, istihbarat paylaşımı ve yardımlaşma yapılacak. Türkiye ve İran, tespit ettikleri terörist grupların teçhizat ve faaliyetleri ile sınır geçişleri kontrol altına alınması konusunda her türlü istihbarat paylaşımında bulunacak.

İNSAN TİCARETİ:
    İnsan ticareti, özellikle kadınların ve çocukların istismarıyla mücadele geliştirilecek. İnsan ve göçmen kaçakçılığıyla ve yasadışı göçle mücadelede kullanılan yöntem ve güzergahlarla ilgili bilgiler karşılıklı olarak değerlendirilecek.

İran polisi Türk polisine ders verecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fransız polisine Türk Ford'u

Fransız polisine Türk Ford'u

Fransız gümrük polisi ve jandarması, Ford'un Gebze'de ürettiği ticari aracı transit modelini kullanmaya başladı. Paris'te düzenlenen Uluslararası İç Güvenlik Araç, Gereç ve Teçhizatları Fuarı'nda, Ford'un Gebze fabrikasında Fransız jandarma ve gümrük polisi için üretilen özel araçlar da sergilendi. Jandarma için üretilen transit modelinin içine, talep doğrultusunda özel hücreler...
  2. Türk öğrenciler nasıl ders çalışıyor?

Türk öğrenciler nasıl ders çalışıyor?

. DÜŞÜNME BİÇİMİ MESLEK SEÇİMİ ÜZERİNDE ETKİLİ Global (Bütünsel) öğrenenler yaratıcı meslekleri, analitik öğrenenler sistemli ve programlı çalışmayı gerektiren işleri seçiyor. Uğur Kariyer Eğitim Merkezi tarafından yapılan araştırma öğrence stilinin meslek seçiminde de etkili olduğunu gösteriyor. Buna göre global (bütünsel) düşünen öğrencilerin yüzde 83'ü reklamcılık, sinema, televizyon,...
  3. İran askerleri iki Türk çocuğu vurdu

İran askerleri iki Türk çocuğu vurdu

İran askerleri Van'ın Saray İlçesi yakınlarından sınırı kaçak yolla geçen 2 Türk kardeşin üzerine ateş açıldı. Van'ın Özalp ilçesinde, İran askerlerinin açtığı ateş sonucu, kaçak yollarla İran'a geçmek isteyen iki kardeşte biri öldü, diğeri yaralandı. Saray Kaymakamı Meral Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece Özalp'ın Yukarı Tulgalı köyünden İran'a kaçak yollarla geçmek isteyen...
  4. hayat vereceği dersleri net olarak gösterir sana

hayat vereceği dersleri net olarak gösterir sana

Sevgili melekler, O kadar güzel ve anlamlı sözler ki Bunlardan seçtiklerinizi yazarak,görebileceğiniz yerlere asabilirsiniz. hayatı es geçmemek ve anlamlı yaşamak adına....... Hayat der ki ;sevdiğin insanda arayacağın ilk şey iyi niyet olmalıdır.O yoksa başa özelliklerinin anlamı kalmayacaktır çünkü. Hayat der ki ;dost dediğin sadece kötü gününde yanında olan değildir,aynı zamanda...
  5. Femen Grubu Üyeleri Türk Polisiyle Karşılaştı :)

Femen Grubu Üyeleri Türk Polisiyle Karşılaştı :)

Femen femen enemen bişeş :) Yahu siz dünya ülkelerinde yaparsınız bu eylemleri. Tamam kendinizce haklı olduğunuz sebepler var doğrudur haklısınız da siz hiç daha önce türk polisi gördünüz mü ki ? :D:D 1 dakika süren eylemden ne olur. Yaka paça alırlar aşağıya sizi. Bizim Türk Polisleri nelerle karşılaşıyor hergün :)) İşte haberin detayı akabi :D:D İbrahim AKTÜRK - Özgür ARSLAN - İSTANBUL...

Sayfayı Paylaş