İrem isminin anlamı

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

irem isminin kurandaki anlamı iremin anlamı irem isminin irem isminin anlamı, anlamı nedir, kurandaki anlamı, dini anlamı, gerçek anlamı, analizi, kelime anlamı nedir diye merak ettiğiniz tüm bilgiler burada arkadaşlar.

"İrem" günümüz de sıkça duyduğumuz bir isimdir ki, benim de sevdiğim isimlerin başında gelir... İrem isminin anlamını halk arasında "cennet bahçesi" olarak biliriz peki ya geniş anlamı nelerdir biliyor muyuz? O halde buyrun Melek'ler:)

1. Cennet bahçesi. 2. Ok veya kurşun atılan nişan tahtası. 3. Cenk denilen musiki aleti ve bunu icad edenin adı. 4. Ad kavmi zamanında, Şeddad tarafından cennete benzetilme amacıyla yapılan bahçe olup, Şam’da veya Yemen’de bulunduğu söylenir. Kur’an-ı Kerim’de Fecr Suresinde Geçmektedir.

İrem isminin anlamı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Istanbul isminin anlami

istanbul isminin anlamı istanbul un isminin hikayesi hikayesi Bu konuyu acmaya nasi karar mi verdim ? Okan Bayülgen ile actigim haberden sonra merakt ettim Istanbulun anlami ne ki Okan kizina bu ismi vermis : ) Iste Istanbulun isim Hikayesi... Türkiye’nin birinci büyük şehri. Tabiî güzelliği ile dünyânın incisi olan İstanbul, Marmara bölgesinde, doğusunda Kocaeli, güneyinde Marmara...
  2. Semanur İsminin Anlamı

semanur isminin anlamı semanur anlamı semanurun isminin nedir semanurun nedir Semanur ismini kız bebeklerde çok duyarız sıklıkla konulan bir isimdir peki Semanur isminin anlamanı hiç merak ettiniz mi?İşte anlamı: Nurlu gökyüzü 1. İşitme, duyma. Musiki dinleme. 2. Gökyüzü. 3. Felek. 4. Mevlevilikte musiki eşliğinde icra edilen dönme hareketi.
  3. Zehra İsminin Anlamı

zehra isminin anlamı zehranın anlamı zehra isminin nedir zehranın nedir Hülya Avşar doğum yaptığında çok ilgi görmüştü ve merakla kızına ne isim verecek diye insanlar beklerken o son derece sade ve diğer sanatçılar gibi modern isim modasına uymayarak eski isimlerden Zehra'yı vererek insanları şaşırtmayı başarmıştı. Peki Zehra isminin anlamını hiç merak ettinizmi işte cevabı: Zehra...
  4. Abad İsminin anlamı

Abad isminin anlamı, manası tam olarak ne demektir meleklerim yardım edin banaaaaaaaaaaa şey gibi oldu ya oğlumu verin banaaaaa :D:D:D:D
  5. irem isminin anlamı nedir

Kızlar ben irem isminin tam anlamının ne olduğunu merak ediyorum bana yardımcı olabilecek bi anayiğit var mı :D:D
  6. Ebsar İsminin Anlamı

ebsar ne demek ebsar isminin anlamı Hergün çocuklara konulan isimlerde farklı birşey duyuyoruz melekler :) Eskiden Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin, Mustafa konulurken, şimdi isimler hayli değişti. Yanlış olan insanların Kur'an'da geçiyor diye Kur'an-ı Kerim'de ki her kelimeyi isim olarak koyabileceklerini zannetmeleri. Ona bakarsanız kafir kelimesi de geçiyor, şeytan kelimesi de. Velhasıl, isim...
  7. Fecir İsminin Anlamı Nedir

Fecir İsminin Anlamı Nedir ? Kızlar fecir ismi ne anlama geliyor siz daha önce hiç duydunuz mu fecir ismini?
  8. tuğçe isminin anlamı nedir?

tuğçe isminin anlamı nedir?
  9. Gupse İsminin Anlamı

Gupse İsminin Anlamı nedir acaba bilenler var mı aramızda varsa yazsın Gupse İsminin Anlamını :)
  10. Zeynep İsminin Anlamı

Bu konu; Zeynep isminin anlamı hakkında bilgi vermektedir. Melekler aramızda ismi Zeynep olup isminin anlamı merak eden varsa bu konumuzda güzel sözler ve mesajlar bölümümüzde Zeynep isminin anlamına yer verdik vay be.zeynep hı.saf ve tertemiz bir aşktı.ama aynı saflıkta karşılık bulamadığı için.sefilimin boynu bükük kaldı.tek omuzdan taşındı.ama herşeye rağmen süperdi....
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş