gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

ırmak cevaplarınızı ve yorumları bekliyorum

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Düz bir ırmağın iki yakasında bulunan, hızları farklı ve sabit olan iki gemi birbirlerine doğru aynı anda hareket ediyorlar. İlk olarak en yakın limana A metre mesafede karşılaşıyorlar. Yollarına devam edip iskeleye varıyorlar. Her iki gemide yolcu indirip, bindirmek için Z dakika bekleyip ters yönde hareket ediyorlar. Bu kez en yakın limana B metre mesafede karşılaşıyorlar. Irmağın genişliğini A ve B cinsinden bulunuz. Not: Akıntı dikkate alınmıyor.

2. gecenin_hüznü

gecenin_hüznü Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ırmak cevaplarınızı ve yorumları bekliyorum
    X=Irmağın genişliği

H1=1.Geminn hızı H2=2.Geminn hızı

Zaman=Yol/Hız formülü .

(X-A)/H1=A/H2.(1.Denklm)

X/H1+C+(X-B )/H1=X/H2+C+B/H2

(2X-B )/H1=(X+B )/H2.(2.Denklm)

1. dnklmı 2.ye bölerk; (X-A)/(2X-B )=A/(X+B )

X= 3A-B mtr

ırmak cevaplarınızı ve yorumları bekliyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yorumlarınızı bekliyorum...

yorumlarınızı bekliyorum...

arkadaşlar çok merak ediyorum internette bu konuyla alakalı bazı yazılara rastladım daha doğrusu farklı kişi görüşlerineee. ve soruyu bide sizee sormak istedim, bakalım benim canım meleklerim bu konuda ne düşünüyo... eşiniz, kayınvalideniz ve siz arabanızla bir yere gideceksiniz.. kayınvalideniz öne oturdu ve bunu her seferinde yapıyor. bu sizin için bir sorunmuu... tepkiniz ne olurr?
  2. Cevaplarınızı bekliyorum!

Cevaplarınızı bekliyorum!

Selam kızlar, ben hamile kalmak istiyorum yeni başlıyoruz denemelere. Bi an önce olsun istiyorum galiba :) sabırsız biriyimdir. Yumurtlama dönemime daha çok var. Adetim çarşamba günü olacak adet olana dek hamile kalma ihtimalim çok mu düşük ya da adet öncesi haftada hamile kalan meleklerimiz oldu mu? yardım ederseniz sevinirim.:utan:
  3. Acele cevap bekliyoruz

Acele cevap bekliyoruz

biz resimdeki balık pulu olan şalın açıklamalı yapılışını istiyoruz nasıl başlandığının resmini bize gösterirmisiniz şimdiden teşekkür ederiz bekliyoruz
  4. Of hemen cevap bekliyoruz

Of hemen cevap bekliyoruz

Balık pulunun başı nasıl yapılıyor daha detaylı bilgi istiyoruz
  5. ilgili kişiler cevap bekliyorum

ilgili kişiler cevap bekliyorum

Merhaba ben ekim ayının 29 unda regl gördüm normalde 21 gün aralıklı oluyor ama kasimin 22 sinde oldum ve 5 günlük regl bu ay 2.5 gün sürdü. Regl öncesi ve sonrası bel kasık ağrısı devam ediyor göğüslerimde ağrı değil ama karıncalanma hissi oluyor. Acaba test yapmak için bir sonraki ayimi bekleyeyim sonuçları tam net olması için ne kadar daha beklemeliyim. Allahım ne olur oğluma bir kardes verrrr

Sayfayı Paylaş