gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İrmikli kek tarifiniz var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ya ben irmik tatlısını da helvasını da pastasını da ve dahi revaniyi de çok seviyorum.Peki irmikli kek var mı?Varsa tarifini verebilirmisiniz ? :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İrmikli Kek Tarifi Malzemeler; 2 yumurta
    1 su bardağı un
    1su bardağı irmik
    1.5 su bardağı şeker (tatlı seviyorsanız biraz fazla koyabilirsiniz..)
    1 su bardağı yoğurt
    1 su bardağı sıvı yağ
    Bir avuç kırılmış ceviz
    Bir avuç kuru üzüm
    Yarım limonun ve yarım portakalın kabuğu rendesi
    1 paket kabartma tozu
    1 çay kaşığı tarçın

İrmikli Kek Tarifi Hazırlanışı
    Yumurta ve şekeri karışım beyazlayana kadar çırpın. Yoğurt, sıvıyağ, un, kabartma tozu ve irmiği ilave ederek karışımı tekrar karıştırın. Ceviz, üzüm, limon ve portakal rendeleri ve tarçını ilave ederek bir kez daha hamuru karıştırın ve yağlamış olduğunuz fırın kabına hamuru dökerek 170 derece ısıtılmış fırında pişirin.

İrmikli kek tarifiniz var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erikli kek tarifiniz var mı

erikli kek tarifiniz var mı

Selamm, erikli kekin tadını merak ediyorum, çünkü eriği çok severim.Buzlukta da eriğim var biraz. Bana erikli kek tarifi verecek olan var mı , yalnız tepside yapacağım ona göre :)
  2. vişneli kek nasıl yapılır tarifi var mı

vişneli kek nasıl yapılır tarifi var mı

Şimdi benim yazdan kalma vişnem var ama bunları kek için nasıl kullanacam bilmiyorum, var mı vişneli kek yapmasını bilen, buraya yazsa.. :S
  3. İncirli kek tarifiniz var mı?

İncirli kek tarifiniz var mı?

Bir arkadaşım anlata anlata bitiremedi bir yerde yemiş incirli keki.Sizde varmı incirli kek tarifi ya :S
  4. Zeytinli kek tarifi var mı ?

Zeytinli kek tarifi var mı ?

Benim bildiğim kek tatlı oluri kakaolu, üzümlü falan .Ama zeytinli de oluyormuş, bana tarifini bilen yazabilirmi, merak ettim ..
  5. şekersiz kek tarifiniz var mı

şekersiz kek tarifiniz var mı

Merhaba.Ben şeker hastasıyım ve mümkün mertebe tatlıdan uzak duruyorum.Ama nefis işte canım kek istiyor.Acaba diyorum şeker konmadan kek yapılabilirmi, böyle bir tarif var mı ?

Sayfayı Paylaş