gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

İŞ KAZASI GEÇİRDİM NE YAPMALIYIM?

Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

iş kazası geçiren kişi nereye başvurmalı,iş kazası geçirdim ne yapmalıyım,iş kazası geçirenin hakları nelerdir,iş kazası geçirdim tazminat alabilirmiyim,iş kazası geçiren kişi hakları hakkında bilgiler indir (2).jpg

İş Kazası geçiren sigortalı, Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı’nın tespiti için priminin yattığı Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerinde bulunan İş Kazası Servislerine müracaat etmelidir.
    - İş kazası veya meslek hastalığı sonucu oluşan hastalık ve özürler nedeniyle Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen raporlara istinaden Kurum Sağlık Kurulunca meslekte kazanma gücü en az % 10 oranında azalmış bulunduğu tespit edilen sigortalı, sürekli iş göremezlik gelirine hak kazanır.
    İş Kazası işveren tarafından emniyet ya da jandarmaya derhal bildirilir. SGK’ya ise en geç üç iş günü içerisinde bildirilir. Yapılacak olan bildirimler bizzat ya da iadeli taahhütlü mektupla yapılır. Sigortalı 4B ise en geç bir ayı geçmemek kaydı ile kaza sonucu oluşan hastalık ya da rahatsızlık bildirim yapmasına engel değilse bu tarihten itibaren en geç üç işgünü içerisinde sigortalı tarafından bizzat ya da iadeli taahhütlü posta yolu ile SGK’ya bildirilir. Sosyal Güvenlik Kurumu na başvuru bu şekilde yapılır.

İŞ KAZASI GEÇİRDİM NE YAPMALIYIM? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yazıcıoğlu trafik kazası geçirdi

Yazıcıoğlu trafik kazası geçirdi

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Bolu'da trafik kazası geçirdi. BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu'nun verdiği bilgiye göre, karayoluyla İstanbul'dan Ankara'ya gelmekte olan Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu bulunduğu otomobil Bolu tünelinde kaza yaptı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun kazayı hafif sıyrıklarla atlattığını belirten Topçu, otomobil sürücüsünün ise burnunun kırıldığını kaydetti. Kazada,...
  2. İş Kazası

İş Kazası

sivri dilli olmaya başlayan Hande Yener çekimler sırasında bileğini burkmuş....... HANDE YENER KAZA GEÇİRDİ! HAYROLA?' ADLI ALBÜMÜ AVRUPA MÜZİK MARKASIYLA MÜZİK MARKETLERDE 6 NİSAN'DA YERİNİ ALAN HANDE YENER İLK KLİBİNİN ÇEKİMLERİNİ TAMAMLADI. Çok farklı koreografinin yer aldığı klipteki performansı için iki aydır Nur Sonbahar ile çalışan Hande Yener'e dört kadın dansçı eşlik etti....
  3. iş kazası sonucu ne zaman emekli olabilirim

iş kazası sonucu ne zaman emekli olabilirim

merhaba 28:11: 1972 doğumluyum 1995 te iş kazası geçirdim.Ne zaman ne şartta emekli olabilirim?Yardımcı olursanız sevinirim
  4. Gizem Karaca Trafik Kazası Geçirdi

Gizem Karaca Trafik Kazası Geçirdi

Bu konu; Gizem Karaca Trafik Kazası Geçirdi haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Eve Düşen Yıldırım ve Adını Feriha Koydum dizileriin güzel oyuncusu Gizem Karaca trafik kazası geçirdi. Sağlık durumu iyi olan Karaca 'nın kaza haberi ile ilgili detaylar şöyle... “Eve Düşen Yıldırım” ve “Emir’in Yolu” dizilerinde başrol oynayan, 2011 Türkiye 2. güzeli Gizem Karaca...
  5. Serdar Ortaç Motorsiklet Kazası Geçirdi!

Serdar Ortaç Motorsiklet Kazası Geçirdi!

Bu sayfa; Serdar Ortaç Motorsiklet Kazası Geçirdi konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, müzik dünyasının başarılı sanatçısı Serdar Ortaç kaza geçirdi. Bindiği motorsikletiyle gezerken kaza geçiren Serdar Ortaç hemen hastaneye kaldırıldı. İşte detaylar... Serdar Ortaç, önceki gün İstanbul sokaklarında motosikletiyle gezerken dengesini kaybedip düştü. Yüzü, gözü yara...

Sayfayı Paylaş