gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

işçi hakları nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

işçi hakları nelerdir bu konuda bilgi verin diyor ve şimdiden sağolun arkadaşlar diyorum :)

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

işçi hakları nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Grev ve lokavt kapsamına giren işçilerin haklarına uyulmaması

Grev ve lokavt kapsamına giren işçilerin haklarına uyulmaması

Madde 78 - Grev ve lokavtın uygulandığı işyerlerinde 39 uncu madde gereğince çalıştırmak zorunda olduğu işçileri çalıştırmayan işveren üç aydan bir yıla kadar hapis ve onbeşbin liradan az olmamak üzere ağır para cezası ile cezalandırılır. (Değişik: 27/5/1988 - 3451/10. md.) 40 ıncı maddenin ikinci fıkrasında belirtilen yazılı izni almadan yeni işçi alan işveren izinsiz aldığı her işçi başına...
  2. İşçi Haklarını Biliyor musunuz ?

İşçi Haklarını Biliyor musunuz ?

işçi hakları işçi hakları nelerdir Pek çok insan hayatını idame ettirebilmek için işçi olarak çalışıyor melekler. İşçiliğin eskiden bilgisizlik sebebiyle her türlü haktam hahrum sürekli çalışan ve ezilen insanlar olarak algılanırdı. Ancak artık gerek yasal düzenlemeler gerekse insanlarımızın bilinçlenmesiyle işçilerin de pek çok hakka sahip olduğu gerçeği kabul edildi. Peki nedir bu haklar ?...
  3. Tüketici olarak haklarımız nelerdir?

Tüketici olarak haklarımız nelerdir?

Selamlar. Bir alışveriş sırasında hatalı mal resmen bize kazıklandı ve ben bu malı iade edip parasını çatır çatır almak istiyorum.Eşimse alamazsın geçti artık 1 bardak su iç diyor.Hayır ama bu kadar kolaymı?Tüketici olarak haklarımı öğrenmek istiyorum yardım edermisiniz bu konuda?
  4. Sigortası Yapılmayan İşçi Ne Yapmalı?

Sigortası Yapılmayan İşçi Ne Yapmalı?

ssk'sı yapılmayan işçi neler yapabilir,sigortası yapılmayan işçiler ne yapmalı,sigortam yapılmadı ne yapmalıyım,sigortasız çalıştırılan bir işçi nereye başvurmalı İşveren tarafından eksik gün bildirimi yapılan ya da hiç işe girişi gösterilmeyen ve hakları gaspedilen çalışanlar aşağıdaki adımlarla birlikte haklarını arayabilirler 1) Bilgi-Belge Şart İşverenler, çalıştıracağı kimseleri...
  5. sigortasız işçi çalıştırmanın cezası nedir ?

sigortasız işçi çalıştırmanın cezası nedir ?

sigortasız işçi çalıştıranlar nasıl cezalandırılır,sigortasız işçi çalıştırmanın cezası nedir,sigortasız işçi çalıştıranlar nereye şikayet edilir,sigortasız çalıştırılıyorsanız ,sigortasız işçi çalıştıran tespit edilirse ne olur, Sigortasız işçi çalıştırmanın cezası nedir sigortasız işçi çalıştıran ne kadar ceza öder sigortasız işçi çalıştırmanın cezası 2012 yılında ne kadar oldu diye...

Sayfayı Paylaş