gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Işık pleengi yaptıran varmı?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

"Melano Out System" adı verilen enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltır. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak etkin bir tedavi sağlar.
    Kimyasal Peeling ile Arasındaki Fark
    Kimyasal peeling cildin üst tabakasını soyarak etki ediyor. Enzim peeling ise cildin alt tabakasında bulunan melanin oluşumunu azaltarak etki ediyor. Bu yönüyle cilt lekelerini gidermede enzim peeling daha etkili bir sonuç veriyor.

01.jpg

Enzim Peeling Hangi Lekeleri Gidermede Etkilidir?
    Vücutta bulunan tüm lekelerde etkili bir yöntem olmakla birlikte en sık güneş lekeleri, lentigo (yaşlılık lekeleri), melazma (doğum lekeleri) tedavisinde etkin bir şekilde uygulanmaktadır.
    Enzim Peeling Öncesi İncelenmesi Gereken Durumlar
    - Aktif enfeksiyon ve açık yaraların olması
    - Aktif uçuk (herpes) virüs enfeksiyonu
    - Son 3 - 12 ay arasında geçirilmiş orta veya derin peeling
    - Yoğun sigara kullanımı
    - Gebelik / emzirme

Enzim Peeling Tedavi Süreci
    Tedavi iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada cilt temizlenerek maske uygulaması yapılmaktadır. Bu maske ciltte 8 saat boyunca kalmaktadır. Daha sonra suyla temizlenerek ikinci aşamaya geçilir. Bu aşamada hasta kendisine verilen kremi 3 ay boyunca kullanarak tedavinin sonucunu gözlemleyecektir. İilk haftadan başlayarak 4 - 6 hafta sonunda tedavi sonuçları alınmaktadır.

Enzim Peeling Sonrası Uyarılar
    - Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi sonrasında da yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında şapka ve gözlük kullanmakta önleyici tedbirler arasındadır.
    - İlk gün duş yapılmamalı, 1 hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir.

Enzim peeling ağrılı / acılı bir tedavi midir?
    Tedavi sırasında ve sonrasında ciltte hafif yanma hissi oluşabilir.
    Enzim peelingin yan etkisi var mıdır?
    1 - 2 gün boyunca ciltte hafif kızarıklık ve sonrasında pullanma görülebilir. 1 hafta sonunda cilt normale dönecektir.
    Yaz aylarında enzim peeling uygulaması yapılabilir mi?
    Evet, enzim peeling 4 mevsim uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Fakat güneş ışığına direkt maruz kalınmamalıdır.

Işık pleengi yaptıran varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su dalgası yaptıran varmı

Su dalgası yaptıran varmı

merhaba arkadaşlar benim saçlarım çok düz ama ben dalgalı saç seviyorum ve saçlarıma su dalgası yaptırmak istiyorum. Çevremde yaptıran arkadaşların çoğu memnun kalmadı benimde çekindiğim yerler oldu böyle olunca... Ben su dalgasının saçlarımda doğal durmasını istiyorum acaba aranızda saçına su dalgası yaptıran oldumu memnunmusunuz yorumları bekliyorum kararsızım
  2. burun estetiği yaptıran varmı

burun estetiği yaptıran varmı

selam hanımlar benim burnumda kemik eğriliği var doktor amileyit olmam gerektiğini söyledi rahat nefes alamıyorum hazır bu ameliyatı yaptırmışken burnumda da ufak tefek değişiklik yaptırmak istiyorum ama korkularım da var burun estetiği ameliyatı çok zormu acaba ne kadar sürede ayağa kalkarım ameliyat sonrası ağrı çok oluyormu beni aydınlatırsanız sevinirim
  3. Enzim pleeng Işık pleengi ne için yapılır?

Enzim pleeng Işık pleengi ne için yapılır?

ışık pleengi nedir,ışık pleengi neye iyi gelir,ışık pleengi nasıl yapılır,ışık pleengi ile cilt bakımı,ışık pleengi hakkında bilgiler "Melano Out System" adı verilen enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltır. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak etkin bir tedavi sağlar....
  4. Organik botox yaptıran varmı?

Organik botox yaptıran varmı?

organik botox nedir,organik botox nasıl yapılır,organik botox kalıcı bir yöntemmi,organik botox kimlere uygulanır,organik botox hakkında bilgiler Son yıllarda kadınların en çok başvurduğu estetik müdahalelerden biri olan botox, artık çok daha kolay uygulanabiliniyor. Yüzeysel olarak uygulanan organik botox, uygulandığı andan itibaren cilde nüfuz ederek, cildin gergin, canlı ve ışıltılı...
  5. Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

sararmış dişlere bleaching tedavisi,bleaching nedir,bleaching dişlerde iyi sonuç veriyormu,bleaching hakkında bilgiler 21. yüzyılda, insan fotoğraflarında, ilk tanışmalarda gülümsemenin öneminin daha belirgin olarak öne çıktığını belirten Akçalı, "Kişiye doğru uygulamalar ile diş beyazlatmak mümkün, diş beyazlatma yani bleaching kimyasal bir karışım sayesinde oluyor. Bu kimyasal karışım...

Sayfayı Paylaş