gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

İsilik neden olur?

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

Sıcaklardan nasıl korunulur isilik tedavisi

Selam kızlar
    bu sıcaklara biz bile dayanamıyorken zavallı yavrucuklar nasıl dayansın
    birçok anne bi sabah uyandığında vucudunda kırmızı kırmızı şeyler farkader peki nedir bunlar
    isilik deniliyor halk arasında

Peki neden bebeklerde daha sık görülüyor? Dr. Şengör bunu şöyle açıklıyor: “Bebeklerin deri yapısının inceliğinden ve hassasiyetinden kaynaklanan yapısal bir meyil söz konusudur. Bunun üzerine sık yıkanmama, terli kalma, kalın giydirme gibi durumlar eklenirse lezyonlar çok daha kolay meydana gelir. Önlem alınmadığında kızarıklıkların üzerinde bir süre sonra kaşıntı ve iğnelenme hissi başlar. Bebek, eğer bu alanları kaşırsa enfeksiyon ve kabuklanmalar ortaya çıkabilir.

İsilik neden olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Astim nedir neden olur

Astim nedir neden olur

Astim 1 lt. suya 1 tutam Mersin yaprağı veya ısırgan konur ve 10 dk. kaynatılıp demle- nir ve süzülür. Günde 8-10 çay bardağı, şekersiz olarak içilir. 1 lt.sıcak suya 5 yemek kaşığı Isırgan otu konur, 5 dk. sonra süzüp günde 8-10 bardak şekersiz içilir.
  2. İsilik Nedir Nasıl Geçer Tedavisi

İsilik Nedir Nasıl Geçer Tedavisi

Sıcak havalarda bolca isilik oluyoruz. Peki bu isilik nedir, nasıl geçer bilinen bir tedavisi varmı meleklerim. Bu konuda size yardımcı olmaya çalışacağım. İsilik genellikle yaz aylarında veya aşırı sıcak ortamlarda oluşur. Bebeklerin ciltlerinin hassas olması, hava sıcaklıklarının artması, bebek ve çocukların gereğinden fazla giydirilmesi isiliğe sebep olur. Aşırı terlemeye neden olan...
  3. isilik için ne gibi önlemler alınmalı?

isilik için ne gibi önlemler alınmalı?

isilik tedavisi isilik kremleri Merhaba kızlar Her annein bu konuda bilgisi olmalı diye düşünüyorum isilikle ilgili bilgi ve tedavisi portalımızda mevcut Bebeklerde isilik tedavisi | Melekler Mekânı | Hamilelik Hobiler Magazin Moda Gebelik Sağlık Konuları Hakkında Bilgiler İsilikle karşı karşıya kalan bebeğe mutlaka her gün duş aldırılması, ince ve teri çekecek kıyafetler giydirilmesi,...
  4. Ne Olursa Ne Olur?

Ne Olursa Ne Olur?

su içmezsem kururum sevilmezsem solarım vs vs vs gibi saçma ya da mantıklı aklınıza ne gelirse artık, maksat eğlenmek olsun :D:D:grouphug:

Sayfayı Paylaş