isimsiz bebek

edaligelin

Yeni Üye
Üye
isimsiz bebek
aymira ne demek esmira anlamı esmira anlami ne demek isminin anlamı
melislerim ben 6 aylik hamileyim allah izin verirse bi kizim olacak ama isimde cok kararsizim anlamli guzel bi isim istiyorum ecrinde kararsiz kaldim ama bilmiyorum lutfen guzel bi fikri olan varsa yardimci olun :hamileyim:

Ecrin ne anlama gelir?
Ecrin ‘ecr’ kelimesinden gelir ve ‘ücret, karşılık, bedel’ gibi anlamlar taşır.
Ecrin’in Kuran’da geçtigi bir ayet: قُلْ مَا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ مِنْ أَجْرٍ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُتَكَلِّفِينَ
(Kul mâ es’elukum aleyhi min ecrin ve mâ ene minel mutekellifîn(mutekellifîne))
Türkçe’de anlamı: De ki: Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum. Ve ben olduğundan başka türlü görünenlerden de değilim.

Ecrin Allah’ın hediyesi değil mi yani?
Hayır, Ecrin ‘Allah’ın hediyesi’ anlamına gelmiyor, bu bir yanlış anlaşılmadır
Yasin suresinin 11. ayetinde ‘ecrin kerim’ yazıyor, Kerim Allah’ın isimlerinden biri, Ecrin’in anlamını ise yukarıda görebilirsiniz.
Bu durumda ecrin kerim ‘Allah’ın verdiği karşılık’ (veya bazıların yorumladığı gibi ‘Allah’ın hediyesi’ ) demektir.
Ecrin tek başına ise ‘Allah’ın hediyesi’ diye bir anlam taşıyamaz!

Ben bu yazıyı bir yerde okumuştum .... ecrin ismini düşündüğünüz için sizinle paylaşmak istedim .. ne kadar doğrudur bilemem ama sizinle paylaşmak istedim.. umarım yardımcı olabilmişimdir...

Zühre : çoban yıldızı - çiçek :)

Ceylin : Cennetin kapısı , cennete açılan kapı

İsmihan : hükümdar :)

Elvin : Cennet çiceği, Gökkuşağının her bir tayfına verilen isim, Sıcak

Efşan : En değerli en yüksek

Ecrin ve Ecren aynı anlamı taşıyo : Allah’ın hediyesi anlamını taşımaktadır.

:) ben bu isimleri seviyorum biride benim diğer ismim bu isimlerde pek yok :D benim en beğendiğim isimler bunlar ama efşan ve ecrin çok hoş ismihanda öyle :)

Ecrin Beril bunu beğendim (; ecrinden vazgeçmeyin bence.buaralar çok duyuyorum bu ismi değişik ve güzel...

Geri