gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

İşin Yoksa Şahit Ol, Paran Çoksa Kefil Ol Atasözünün Anlamı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

bu yazdığım işin yoksa şahit ol paran yoksa pardon çoksa kefil ol atasözünün anlamı nedir kısaca açıklarmısınız bana

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz. Tanık, ikide birde mahkemeye çağırılır, işini, gücünü bırakıp gider. Kefil de, asıl borçlunun borcunu ödememesi dolayısıyla bu parayı ödemek zorunda kalır. Onun için tanıklık, boş oturan kimselerin, kefillik, parası çok kimselerin işidir. :)

İşin Yoksa Şahit Ol, Paran Çoksa Kefil Ol Atasözünün Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlu olun, atasözlerini ciddiye alin

Mutlu olun, atasözlerini ciddiye alin

Her ülkenin binlerce atasözü var, özdeyişi var. Bunlar birikimlerin hap halinde ifade edilmiş sekli.Ünlülerin, toplumları etkileyen kişilerin özdeyişleri var, çoğu zaman yazarlar anlatmak istedikleri konuya giriş yaparken "ufuk açma" niyetine alıntı yaparlar.Philip E. Humbert adlı bir psikiyatri profesörü, "İnsanlara mutlu yaşamın anahtarını 10 kuralda toplayacak olsam, hangi...
  2. Çıracı olsam ay akşamdan doğar atasözünün anlamı nedir melekler

Çıracı olsam ay akşamdan doğar atasözünün anlamı nedir melekler

Çıracı olsam ay akşamdan doğar diye bir atasözü var melekler acaba bu tam olarak ne demektir şanssızlığım için söyleniyordu bu bana hepte tam anlamı lazıml.
  3. Olacakla Öleceğe Çare Yoktur Atasözünün Anlamı

Olacakla Öleceğe Çare Yoktur Atasözünün Anlamı

Olacakla Öleceğe Çare Yoktur Atasözünün Anlamı nedir? Selam millet benim ricam; Olacakla Öleceğe Çare Yoktur Atasözünün Anlamı hakkında bilgi. Acaba Olacakla Öleceğe Çare Yoktur Atasözünün anlamını bilen var mı aranızda?
  4. Suç Gelin Olsa Güvey Bulunmaz Atasözünün Anlamı

Suç Gelin Olsa Güvey Bulunmaz Atasözünün Anlamı

Suç Gelin Olsa Güvey Bulunmaz Atasözünün Anlamı nedir selam millet Suç Gelin Olsa Güvey Bulunmaz Atasözünün Anlamı hakkında açıklama yazsı yazarmısınız

Sayfayı Paylaş