gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

İşini sevmeyen mutsuz

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İşini sevmeyen çevresini mutsuz ediyor İşini sevmeden yapan kişiler ruh sağlıklarını tehlikeye attıkları gibi çevresindeki insanları da mutsuz ediyor.
    Bu nedenle ortaya çıkan tatminsizlik bireyin ailesi ve çevresiyle ilişkilerini zora sokuyor. Zamanla kişi depresyona bile girebiliyor.

Uygun olmayan işler

Psikolog Özgül Kılıç, gençlerin, kolay para kazanma ve kısa yoldan zengin olup yükselme hayaliyle, kişiliğine uygun olmayan mesleklere yöneldiğine dikkat çekerek "Doğru meslek seçiminde, en önemli görev anne ve babalara düşüyor.

Ebeveynlerden, küçük yaşlardan itibaren, çocuklarının ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarması gerekiyor" diyor.

Aile ilişkileri bozuk

Öte yandan uzmanlar işkolik olmanın da doğru olmadığını hatırlatıyor.

Bu kişiler işe aşırı bağımlılık duyuyor, işleri bitmesine rağmen yeni işler yaratarak bir türlü işten çıkamıyor.

Bu durum da yine kişinin ev ve aile ilişkisine olumsuz yönde yansıyor

İşini sevmeyen mutsuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. meleğin mutsuz işte...

meleğin mutsuz işte...

meleğin mutsuz işte... Neden kanadından kanlar geliyor... gözlerindeki yaşlar kimin için.... kalbini kıran kim...? bu umutsuz sözleri kimlerden kalma... sen melektin unuttun mu yoksa...? melekler her zaman güzeldir...ve gönül aynaları hep sevdiklerine döner...bir melek ne kadar zor var olur bilirmisin...bir melek bir insan için,bir dünya için ne kadar önemlidir düşündün mü.... Dünyayı...
  2. Mutsuzum.. :(

Mutsuzum.. :(

Hiç arkadasım yok kendimi cok yalnız hissediyorum :cry:
  3. Meleğin mutsuz işte [melek-yüzlüme]

Meleğin mutsuz işte [melek-yüzlüme]

. . Meleğin mutsuz işte... kanadından kanlar geliyor... gözlerindeki yaşlar kimin için.... kalbini kıran kim...? bu umutsuz sözleri kimlerden kalma... sen melektin unuttun mu yoksa...? melekler her zaman güzeldir...ve gönül aynaları hep sevdiklerine döner...bir melek ne kadar zor var olur bilirmisin...bir melek bir insan için,bir dünya için ne kadar önemlidir düşündün...
  4. mutsuzum:(

mutsuzum:(

eşimle 4 yıl önce evlendik birbirimizi deliler gibi sevrek 3 yaşında bi kızım var eşim alkol alıyor sürekli tabi arkasından küfürler şiddet bunu aileme anlatmaya çalışıyorum geçer düzelir diyorlar ayrılamıyorum elalem ne der naparım ben diye çalışıyorum kazanıyorum yetmiyor se sevgim sede çalışıp eve bakmam aklınıza gelecek her kötülüğü yaptı bana şimdi içince dövmüyor beni ama yanlızım...
  5. mutsuzum

mutsuzum

evlendim mutsuzum merhaba bayanlar bende araniza yeni katildim 2 senelik evliyim ve cok mutsuzum aslinda severek hemde cok severek evlendim ama esimin ailesi ile ayni binadayiz 2senedir kan kusturuyorlar bize neredeyse ewliligimiz bozulmak uzere ne yapmaliyim

Sayfayı Paylaş