gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Isırgan Otunun yararları nelerdir

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Isırgan Otunun Faydaları ısırgan otunun faydaları
    ısırgan otu ve faydaları

Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden ısırgan otu bitkisi ve faydaları ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :)

Bağışıklık sistemini güçlendirici ve kanı temizleyici özelliği vardır. Böbrek kumlarını dökmeye yardım eder. Balgam söktürücüdür. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Kan yapıcıdır, karaciğeri destekler. Kan şekerini ayarlar. Yara ve iltihapları geçirir. Demir eksikliğini giderir. Kansere karşı koruyucu etkisi olduğu bilinmektedir. İştah açıcıdır. Vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırır. Göğüs, böbrek ve karaciğeri temizler.

Isırgan Otunun yararları nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Isırgan Otu

Isırgan Otu

Isırgan Otu :kökünden başlamak üzere, kökü, yaprakları, tohumları bile şifalı olan bir bitkidir. Eski çağlarda da büyük bir saygınlığa sahipti. Albrecht Dürer (1471 - 1528) bir tablosunda, elinde ısırganotu olan bir meleğin Tanrı katına uçusunu canlandırmıstı. İsviçreli botanik bilimci Künzle, bir yazısında, yakıcı özelliği sayesinde (Tüylerde bulunan histamin ve asetilkolin) korunmamış...
  2. ısırgan otu

ısırgan otu

pelin rüya ısırgan Üzücü laf, dedikoducu kadın, acı söz olarak yorumlanır.Rüyasinda isirgan gören bir kimsenin bahtinin açik olacagi ve bol para kazanacagi seklinde birçok yo-rumlar yapilmaktadir. Fakat bir çok tabircilere göre, isirgan gör-mek daima kötü bir haberle karsilanacagina yorumlanmakta-dir. Ibn-i Sirin'e göre: rüyada isirgan görmek, talihsizlige ve basarisizliga delalet eder,...
  3. Sinameki otu nedir neye yarar

Sinameki otu nedir neye yarar

sinameki sinameki otu otu saç sinameke fiyatı BELKİDE ADINI HİÇ DUYMADINIZ BELKİ BİLİYORSUNUZ BEN BİLİYORUM VE ÇAY OLARAKTA KULLANDIM FAKAT FAZLA KULLANMANIN ZARARLI OLABİLECEGİNİ DUYDUM VE BIRAKTIM DİKKATLİ VE DOZUNDA KULLANMAK GEREKİYORMUŞ YARDIMCI OLABİLCEK BİRKAÇ BİLGİ BULDM UMARIM FAYDALANIRSINIZ Sinameki nedir ve sinameki faydaları nelerdir? Sinameki otu güçlü müshil...
  4. Isırganın Yararları ve Isırgan Otu

Isırganın Yararları ve Isırgan Otu

ısırganın faydaları gebelikte ısırgan otu ısırgan otu hamilelikte yemeğinin faydaları Köye gidince ilk işim ısırgan otu toplamak temizleyip bir güzel kaynattıktan sonra da saçlarımı o suyla yıkamak.Annemde ısırgan yemeği yapar.Yani ısırganın kullanım alanlarını ve faydalarını saymakla bitiremem:) Isırganın sağlık için faydaları özellikle ısırganın cinsiyle de alakalı. Isırganın faydalı...
  5. Altın Otu Yaprağının Yararları Nelerdir ?

Altın Otu Yaprağının Yararları Nelerdir ?

Altınotu Yaprağı, Altınotu Yaprağının Faydaları, Altınotu Yaprağı Yararları nelerdir Alternatif tıp tedavisinde kullanılan altın otu yaprağı bitkisinin faydaları hakkında tüm bilgiyi aşağıda ki makalede bulabilirsiniz melekler :) İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu...

Sayfayı Paylaş